Seko mums Šodien saziedoti jau 1,267.12 €

Reiz cilvēkam bija draugs 2017

Atskaite 30.06.2018

2018.gada jūnijā patversmē "Dzīvnieku draugs" tika uzņemti 34 kaķi un 1 suns, bet uz jaunām mājām devās 25 kaķi. Ielas kaķu sterilizācijas programmas ietvaros jūnijā veikta sterilizācija 85 bezpajumtes kaķiem (66 kaķēniem un 19 runčiem). "Dzīvnieku drauga" veterinārajā klīnikā jūnijā veikta 41 vakcinācija, 40 attārpošanas, 1 mikročipēšana, kā arī sniegta palīdzība 27 dzīvniekiem vīrusa infekciju un traumu gadījumos. 

Šoreiz "Dzīvnieku draugs" vēlas īpaši izcelt 3 stāstus par kaķenītēm Šakiru, Grētu Garbo un Orhideju!

Skaistā Grēta, nonākot patversmē, bija pavisam sabijusies un neizpratnē par notiekošo. Mince bija atrasta uz ielas, un nonākšana patversmē viņai sagādāja lielu stresu. Grēta ilgu laiku pavadīja, ierāvusies būrīša tālākajā stūrī, un nevēlējās komunicēt ar patversmes darbiniekiem. Pēc laiciņa, pieradusi pie jaunajiem apstākļiem, mincīte kļuva nedaudz drošāka , tomēr lielais stress nekur nepazuda. Patversmes darbinieki cerēja, ka kaķenīte ātri atradīs mājas, jo patversmes vidē nespēja iejusties. Cerības nebija lielas, jo pamazām sākās kaķēnu laiks, kad pieaugušiem kaķiem ir grūti atrast mājas. Bet šoreiz notika brīnums- Grēta patversmē pavadīja vien dažas nedēļas līdz iekrita acīs saviem jaunajiem saimniekiem!

Kaķenīte Šakira patversmē nonāca kopā ar sunīti Ladu- abas bija dzīvojušas pie kādas kundzes, kura viņas bija ļoti mīlējusi un aprūpējusi. Taču kundze nomira un viņas radinieki nevēlējās uzņemties rūpes par dzīvniekiem. Kundzes kaimiņi, zinot, cik ļoti viņa bija savus mīluļus lolojusi, nespēja pieļaut, ka dzīvnieki tiek iemidzināti, un atveda abus uz patversmi. Sunīte Lada ātri vien atrada jaunas mājas, bet Šakirai nācās pagaidīt. Tomēr beigās izrādījās, ka gaidīšana bija tā vērta! Cilvēki, kuri bija adoptējuši Ladu, ieraugot, ka Šakiru neviens tā arī nav adoptējis, izlēma mājas dot arī viņai. Tagad Šakira kopā ar Ladu priecīgas kopīgi saimnieko privātmājā un jūtas lieliski!

Savukārt Orhidejas stāsts bija īpašs. Kaķene bija pamanījusies ielīst kādā kravas mašīnā, kas no Moldovas brauca uz Latviju. Cilvēki kaķeni atrada tikai tad, kad jau bija iebraukuši Latvijā. Orhideja bija nosalusi, pārbijusies un bez ēdiena dzīvojusi vairākas dienas. Par spīti tam, kaķene izrādījās ļoti mīļa un draudzīga, kā arī labi sadzīvoja ar citiem kaķīšiem. Taču jaunu saimnieku Orhideja gaidīja gana ilgi. Cilvēki nāca un gāja, priecājās par to, cik Orhideja ir draudzīga, bet neviens neizvēlējās viņai dot mājas. Taču vairāk kā pēc gada, jūnijā, kāda sieviete, kura meklēja sev jaunu draugu, izvēlējās dot mājas kādam no tiem, kuri patversmē mitinās visilgāk. Tā nu beidzot Orhidejai izdevās atrast savas jaunās mājas!

Papildus ikdienas rūpēm par dzīvniekiem, patversmes "Dzīvnieku draugs" pārstāvji jūnijā apstiprināja sadarbību ar Nodarbinātības Valsts Aģentūru par skolēnu darbu vasarā, kā arī piedalījās starptautiskajā konferencē FECAVA Eurocongress 2018, Igaunijā. 

Finanšu atsakite:
Dzīvnieku barība EUR 785.60
Saimniecības preces EUR 151.92
Kopā izlietots EUR 937.52

Citas atskaites:

Citi aktuāli projekti

Operācija Ivitai Kupakai

Dakteris POGA

Mazo sirsniņu cerības

Palīdzība Georgam Strazdiņam

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

717 196.78 €