Seko mums Šodien saziedoti jau 1,187.12 €

Reiz cilvēkam bija draugs 2017

Atskaite 28.02.2018

2018.gada februārī patversmē "Dzīvnieku draugs" tika uzņemti 20 kaķi, bet uz jaunām mājām devās 19 kaķi. Februārī "Dzīvnieku drauga" veterinārajā klīnikā veiktas 25 vakcinācijas, 25 attārpošanas, veterinārmedicīniskā palīdzība vīrusa infekciju un traumu gadījumos sniegta 18 dzīvniekiem. 

Patversmē, kā parasti, priecājas par visiem adoptētajiem minčiem, tomēr vislielākais prieks ir par Panteru, Filipu un Tomiņu. 

Ārkārtīgi mīlīgais klēpja kaķis Filips pirmo reizi patversmē nonāca jau pagājušā gada martā, kad tika atrasts, pieklīdis kādā kaķu kolonijā Mārupē. Minčuks bija novārdzis un netīrs, bet ārkārtīgi draudzīgs, tāpēc patversmes darbinieki sākumā bija pārliecināti, ka kaķīti meklēs īstie saimnieki. Tomēr neviens par burvīgo kaķi nelikās ne zinis vairākus mēnešus. Tā nu Filips dzīvoja patversmē, līdz beidzot iepriekšējā maijā viņš tika adoptēts. Tomēr šī gada sākumā notika nelaime- Filipa saimniece nomira, un kaķītis patversmē nonāca vēlreiz. Šķita, ka pie savas saimnieces Filips bija kļuvis vēl mīļāks, vēl draudzīgāks, un šoreiz viņam paveicās ātri- jau pēc dažām nedēļām viena no ģimenēm izvēlējās uz mājām ņemt tieši Filipu!

Pantera sākotnēji dzīvoja pie kurlmēmas sievietes, kura vairs nespēja par to parūpēties, tāpēc mincei trokšņainā patversmes dzīve radīja lielu stresu. Tika pieņemts lēmums Panteru vest uz patversmes kaķu koloniju. Taču ar laiku kaķene arvien vairāk sāka pierast pie kopēju glāstiem, apkārtējiem trokšņiem, un patversmes darbinieki saprata, ka mince ir pelnījusi jaunus, mīlošus saimniekus. 

Pantera tika atvesta atpakaļ uz patversmes telpām, kur turpināja izrādīt, cik maigas dabas kaķenīte viņa ir. Panterai negaidīti paveicās, jo viņu mājaslapā ieraudzīja kāda jauka sieviete, kura vēlējās kaķīti uzņemt savās mājās!

Tomiņš patversmē nonāca, jo viņa iepriekšējais "saimnieks", izvācoties no dzīvokļa, skaisto minci atstāja tur kopā ar vecām, nevajadzīgām mēbelēm. Pirmās nedēļas kaķis bija izmisumā- nobijies, apmulsis un neizpratnē par notiekošo. Laika gaitā skaistais, lielais kaķis atvērās, pierada pie patversmes darbiniekiem, jaunajiem apstākļiem un parādīja, ka patiesībā viņš ir ļoti jauks, atīvs un bezgala komunikabls kaķis. Tomiņš uz laiku tika uzņemts pagaidu mājās, bet tur izrādījās, ka mincis sevi uzskata par galveno priekšnieku- mājās jau esošais, ļoti draudzīgais suņuks tika apcelts. Atklājoties Tomiņa veselības problēmām, daļa cilvēku nobijušies no papildus atbildības, un nevēlējās kaķi vest uz savām mājām. Taču februārī ieradās ģimene, kurai Tomiņa veselības problēmas nešķira šķērslis- februāra pēdējā dienā Tomiņš nedaudz satraucies devās uz savām jaunajām mājām. 

Februārī "Dzīvnieku draugs" pārstāvji iesaistījušies arī lauksaimniecības un dzīvnieku labturības normatīvo aktu izstrādē, kā arī devuši iespēju skolniekiem pieteikties "Ēnu dienai". 

Finanšu atskaite: februārī iegādāta dzīvnieku barība 271.11 EUR vērtībā. 

 

Citas atskaites:

Citi aktuāli projekti

Rūpju bērnu māmiņām

Piepildi bērniņa sapni!

Atbalsti rūpju bērniņus!

Cilvēkos ir spēks!

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

717 116.78 €