Seko mums Šodien saziedoti jau 1,217.12 €

Reiz cilvēkam bija draugs 2017

Atskaite 01.05.2017

Maijā patversmē “Dzīvnieku draugs” uzņemti 54 kaķi un 1 suns, bet uz jaunajām mājām devās 20 kaķi un 1 suns.
Ielas kaķu sterilizācijas programmas ietvaros maijā „Dzīvnieku draugs” ir veicis sterilizācijas 88 bezpajumtes kaķiem (69 kaķenēm un 19 runčiem).
Finanšu atsakite:
Dzīvnieku barība EUR 625.18
Saimnieciskie līdzekļi EUR 53.10
Kopā izlietots EUR 678.28
Veterinārmedicīniskās profilakses pasākumi “Dzīvnieku drauga” veterinārajā klīnikā: 27 vakcinācijas, 57 attārpošanas, veterinārmedicīniskā palīdzība vīrusu infekcijas un traumu gadījumos sniegta 39 dzīvniekiem.

Laimīgie stāsti maijā
Daži laimīgie stāsti, kā parasti, ir īpaši.

Marts
Marts tika atrasts bezpalīdzīgā stāvoklī kādā daudzdzīvokļu namā Rīgā. Runčuks tika nogādāts pie ārsta un pēc tam "Dzīvnieku draugā", kur kaķītim tika diagnosticēta abu apakšējo plakstiņu entropija, kā arī keratīts. Nākamajā dienā Martam tika veikta plakstiņu operācija. Mincis pacietīgi izcieta visas nepatīkamās pēcoperācijas procedūras un gaidīja savus jaunos saimniekus. Kādā dienā patversme ieradās kāda sieviete, kura vēlējās mierīgu kaķīti, un viņas izvēle krita tieši uz Martu. Jaunajās mājās Martu sagaidīja mājas saimniece – otra kaķenīte. Marts neiebilst par otra kaķīša klātbūtni un pat samierinās ar to, ka kaķenīte uzskatāmi izrāda, ka ir māju saimniece. Martam galvenais ir tas, ka viņš var netraucēti gulēt ērtā dīvānā, pieēst pilnui vēderu un baudīt cienīgu kaķa dzīvi siltumā un mājās, kurās viņš tiek mīlēts un aprūpēts

Peksis
Jaukais, draudzīgais Peksis uz patversmi atceļoja no Auces. Kaķīša līdzšinējais saimnieks par minci nebija rūpējies, tapēc Peksis patversme nonāca novārdzis un nevesels, un, veicot pārbaudes, atklājās, ka minča veselība varbūt nekad arī nebūs perfekta. Par spīti tam, kāda jauna sieviete izvēlējās Peksi par savu jauno draugu un apņēmās par minci rūpēties, neskatoties uz to, ka kaķim, visticamāk, speciāla aprūpe būs nepieciešama visu mūžu

Pelēcītis
Neticami draudzīgais Pelēcītis patversmē nonāca ar smagu žokļa traumu. Sākumā kaķītis nebija spējīgs pats pat ēst, tāpēc tika barots ar šprici. Par spīti tam, ka mincim ilgu laiku tika veiktas dažādas nepatīkamas procedūras, viņš ne mirkli nezaudēja savu brīnišķīgo raksturu un visas procedūras pacieta bez jebkādiem protestiem. Mincis vienmēr patversmes viesus sagaidīja ar skaļu murrāšanu un drošu kāpšanu klēpī, tomēr neviens tā arī Pelēcīti nepaņēma līdzi uz mājām. Līdz brīdim, kad pēc vairākiem mēnešiem patversmē ieradās jauka ģimene, kuri nemaz nebija plānojuši kādu adoptēt. Tomēr viņus Pelēcītis apbūra tik ļoti, ka visiem kļuva skaidrs – Pelēcītim jākļūst par šīs ģimenes locekli!

Notikumi
Patversmes īpašie viesi
19.maija piektdiena patversmē noslēdzās ar ziedojumu saņemšanu no Rīgas Angļu ģimnāzijas meitenēm. Meitenes skolotājas vadībā mājturības stundās bija izgatavojušas brīnišķīgas sedziņas kaķu guļvietām! Liels paldies no visiem patversmes minčiem!
Maijā patversmi un tās iemītniekus apciemoja arī bērnudārza “Mārava” grupiņa “Taurenītis”. Bērni bija sagatavojuši dažādus ziedojumus patversmes kaķiem un zīmējumus ar dzīvniekiem.
Savvaļas dzīvnieku aizliegums cirkā atbalstīts likumprojekta 2. lasījumā Saeimā
11. maijā biedrības atīvisti piedalījās piketā pie Saeimas, lai paustu atbalstu savvaļas sugu dzīvnieku izmantošanas aizlieguma ieviešanai cirkā Latvijā. Saeima 2.lasījumā atbalstīja likumprojektu “Grozījumi Dzīvnieku aizsardzības likumā”, noraidot deputātes J.Stepaņenko priekšlikumu aizliegt cirka priekšnesumos izmantot tikai savvaļā sagūstītos dzīvniekus.

Citas atskaites:

Citi aktuāli projekti

Palīdzi bērniem staigāt!

Nabadzīgām ģimenēm ar bērniem

Dosim bērniem iespēju!

POGA uz riteņiem

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

717 146.78 €