Seko mums Šodien saziedoti jau 1,419.12 €

Reiz cilvēkam bija draugs 2017

Atskaite 31.05.2018

2018.gada maijā patversmē "Dzīvnieku draugs" tika uzņemti 26 kaķi, bet uz jaunām mājām devās 21 kaķis. Ielas kaķu sterilizācijas programmas ietvaros maijā "Dzīvnieku draugs" ir veicis sterilizāciju 85 bezpajumtes kaķiem (54 kaķenēm un 31 runcim). Vetrinārajā klīnikā vakcinācija veikta 17 dzīvniekiem, attārpošana- 34 dzīvniekiem, savukārt palīdzība traumu un vīrusa infekciju gadījumos sniegta 17 dzīvniekiem. 

Papildus ikdienas darbam "Dzīvnieku draugs" maijā uzņēmis Rīgas Valsts vācu ģimnāzijas audzēkņus, kā arī piedalījās Dzīvnieku aizsardzības un labturības konsultatīvās padomes sēdē. 

Patversmes personāls priecājas par visiem maijā adoptētajiem minčiem, bet vislielākais prieks par runčuku Mijukī un kaķenītēm Mīci un Nelliju.

Skaistais lielizmēra kaķu vīrs Mijukī patversmē nonāca kopā ar kaķenīti Miu. Kaķīšu saimnieks smagi saslima, un abi minči palika vieni paši. Kādu laiku par abiem rūpējās saimnieka kaimiņi, tomēr saprotot, ka tāda dzīve kaķiem nav piemērota, abus nogādāja patversmē. Patversmē izrādījās, ka Mijukī ir ļoti alerģisks. Ņemot vērā gan alerģiju, gan viņa cienījamo vecumu, minci ilgu laiku neviens nevēlējās adoptēt. 

Tomēr pēc vairākiem mēnešiem patversmē ieradās kāda jauka ģimene tieši pēc Mijukī – cilvēkiem šķērslis nebija ne runčuka vecums, ne tas, ka jaunajiem saimniekiem vienmēr būs rūpīgi jāseko līdzi minča diētai. Skaistais runcis mājās iedzīvojās ļoti ātri, un viņa jaunie saimnieki nespēj vien beigt priecāties par to, cik lielisku draugu viņi ir atraduši!

Mīce patversmē nonāca, jo nomira viņas saimniece. Kaķenīte par nonākšanu patversmes būrī bija neizpratnē un šokā – mincīte nekādi nespēja saprast, kur palikusi viņas mīļā saimniece, kas viņu lolojusi. Mīcei ļoti paveicās, jo viņai patversmē nācās pavadīt vien dažas nedēļas. Maija vidū patversmi apmeklēja kāda sieviete, kura izvēlējās uz mājām ņemt tieši Mīci! Jaunā saimniece stāsta, ka Mīcīte, lai arī sākumā pavisam sabijusies no jaunajiem apstākļiem, ar katru dienu arvien vairāk iedzīvojas jaunajās mājās, pierod pie jaunajiem apstākļiem.

Mazā Nellija patversmē nonāca, kad bija aptuveni 4 mēnešus veca. Kaķenīte tika atrasta uz ielas ļoti novārgusi un slima. Ilgais laiks, kas bija nepieciešams, lai kaķenīte atkoptos un izārstētos, diemžēl atstāja iespaidu uz mincītes raksturu – kaķenītei katru dienu tika veiktas ārstēšanas procedūras. Nellija nespēja ar tām samierināties un pazaudēja daļu uzticības cilvēkiem.

Pēc izārstēšanās kaķenīte vēl ilgu laiku ne par ko nevēlējās draudzēties ar cilvēkiem, tomēr pamazām, pēc vairākiem mēnešiem, Nellija kļuva nedaudz drošāka un pret dažiem patversmes darbiniekiem jau izrādīja pieķeršanos un draudzību. Tā Nellija patversmē no kaķēna kļuva par kaķu jaunieti, un patversmes darbiniekiem šķita, ka mincītei mājas atrast būs ļoti grūti. Bet kādā maija dienā patversmē ieradās cilvēki, kuri bija stingri nolēmuši mājas dot tieši viņai! Jaunos saimniekus neatturēja ne tas, ka mincīte sākumā nemaz nedomāja ar viņiem draudzēties, ne arī tas, ka, atkal mainot vidi, Nellijai būs jāpierod pie jaunajiem apstākļiem no jauna. Tagad Nellija jau vairākas nedēļas dzīvo savās jaunajās mājās, kur pamazām pierod pie jaunās vides un jaunajiem saimniekiem!

Finanšu atsakite:
Dzīvnieku barība EUR 413.51
Saimniecības preces EUR 340.65
Kopā izlietots EUR 754.16 

Citas atskaites:

Citi aktuāli projekti

Palīdzība Aleksejam Tiščenko

Operācija Ivitai Kupakai

Nabadzīgām ģimenēm ar bērniem

Palīdzi Pogai izaugt!

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

717 348.78 €