Seko mums Šodien saziedoti jau 1,132.12 €

Reiz cilvēkam bija draugs 2017

Atskaite 01.03.2017

2017.gada martā patversmē “Dzīvnieku draugs” uzņemti 28 kaķi, bet uz jaunajām mājām devās 22 kaķi un degu.
Ielas kaķu sterilizācijas programmas ietvaros martā „Dzīvnieku draugs” ir veicis  sterilizācijas 118 bezpajumtes kaķiem (92 kaķenēm un 26 runčiem).
Veterinārmedicīniskās profilakses pasākumi “Dzīvnieku drauga” veterinārajā klīnikā: 25 vakcinācijas, 31 attārpošanas, veterinārmedicīniskā palīdzība vīrusu infekcijas un traumu gadījumos sniegta 9 dzīvniekiem.

Laimīgie stāsti martā
Mēs patiesi priecājamies par visiem dzīvniekiem, kas martā atrada savus saimniekus, bet daži laimīgie stāsti, kā parasti, ir īpaši.
Junona, 8 gadus vecā kaķenīte, patversmē nonāca 2016.gada 19.novembrī no kādas ielas kaķu kolonijas Iecavā. Skarbajā dzīvē viņa bija zaudējusi vienu actiņu, taču tas netraucēja kaķenītei izrādīt lielu maigumu pret jebkuru, kas viņai pievērsa uzmanību. Diemžēl ilgu laiku tā arī neviens Junonu no patversmes uz jaunām mājām neaizveda. Viņa jau bija kļuvusi par tādu kā patversmes darbinieci, jo sagaidīja visus atnākam un pavadīja aizejam. Patversmes kaķu aprūpētājai Alisei ar Junonu bija īpašas attiecības. Alise vienmēr pārdzīvoja, kad tika izvēlēti citi dzīvnieki, bet Junona joprojām palika patversmē. 8.martā Alise izlēma – Junona dosies mājās pie viņas. Tagad Junona dzīvo kopā ar Alisi un ir ļoti laimīga, ka viņu neizvēlējās neviens cits.
Pūka, arī 8 gadus vecā kaķenīte, patversmē nonāca janvāra sākumā. Patversmes cilvēkiem vienmēr ir īpaša rūpe par tiem kaķīšiem, kas patversmē nonāk ne jauni, jo bieži vien tiem ir ļoti ilgi jāgaida, lai dotos uz jaunām mājām. Arī Pūkai sākumā bija ļoti grūti – viņa stresoja, nevēlējās komunicēt un dusmojās uz citiem kaķiem. Taču pēc kādām divām nedēļām Pūka sāka rādīt savu īsto raksturu – aristokrātiska, gracioza, mierīga, mīlīga, ja pati to vēlas. Pūku izvēlējās brīnišķīgs senjoru pāris no Rīgas, kas ļoti labi izprata Pūkas raksturu un varēja piedāvāt viņai piemērotu dzīves veidu.
Oglīte un Kurmīte
Divas mazas, melnas kaķu māsiņas tika nogādātas patversmē 27.februārī. Viņām tika doti atbilstoši vārdi – Oglīte un Kurmīte. Protams, ka kaķēni ātri atrod savus jaunos saimniekus, bet mazo māsiņu gadījums ir īpašs – viņas abas adoptēja abas kopā! Viņām ļoti paveicās, ka nebija jāšķirās un tagad abas var draiskuļot vienās mājās.

Notikumi
9.martā noslēdzās privātskolas “Laisma” labdarības projekts.
11.martā patversmi apciemoja pārstāvji no International School of Latvia, lai nodoti patversmei savāktos ziedojumus.
Rīgas skolām un bibliotēkām dāvana – Kristīnes Čilveres grāmata “Dzīvnieki un cilvēks”
29.martā biedrība “K.Čilveres dzīvnieku draugu biedrība” uzdāvināja Rīgas Domes Izglītības, kultūras un sporta departamentam un Rīgas Centrālā bibliotēkai Kristīnes Čilveres grāmatas “Dzīvnieki un cilvēks” 300 eksemplārus. Grāmata paredzēta visām Rīgas pilsētas un skolu bibliotēkām.
“Par cilvēcīgu cirku”
30.martā biedrības pārstāvji piedalījās protestā pie Saeimas, kur pirmajā lasījumā tika atbalstīti Grozījumi Dzīvnieku aizsardzības likumā, kas paredz savvaļas sugu dzīvnieku izmantošanas aizliegumu cirkā Latvijā.

Citas atskaites:

Citi aktuāli projekti

Palīdzēsim izglābt dzīvības!

Nabadzīgām ģimenēm ar bērniem

Palīdzība Nikitam Burijam

Palīdzība Martai Zeilišai

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

717 061.78 €