Seko mums Šodien saziedoti jau 1,378.12 €

Reiz cilvēkam bija draugs 2017

Atskaite 01.04.2017

2017.gada aprīlī patversmē “Dzīvnieku draugs” uzņemts 41 kaķis un 3 suņi, bet uz jaunajām mājām devās 31 kaķis un 2 suņi.
Ielas kaķu sterilizācijas programmas ietvaros aprīlī „Dzīvnieku draugs” ir veicis  sterilizācijas 104 bezpajumtes kaķiem (72 kaķenēm un 32 runčiem).
Veterinārmedicīniskās profilakses pasākumi “Dzīvnieku drauga” veterinārajā klīnikā: 34 vakcinācijas, 42 attārpošanas, veterinārmedicīniskā palīdzība vīrusu infekcijas un traumu gadījumos sniegta 15 dzīvniekiem.

Laimīgie stāsti aprīlī
Mēs patiesi priecājamies par visiem dzīvniekiem, kas aprilī atrada savus saimniekus, bet daži laimīgie stāsti, kā parasti, ir īpaši.
Tessa
Pirms nonākšanas patversmē dzīvoja pie kādas kundzes, kura saprata, ka vairs nespēj nodrošināt iztiku gan sev, gan kaķītim. Tāpēc kaķenīte tika atvesta uz patversmi. Patversmē mince, kura pieradusi pie nedalītas uzmanības saņemšanas, nespēja samierināties ar jaunajiem apstākļiem un pierast pie jaunās dzīves, kā arī izrādījās, ka kaķenei nepavisam nepatīk citi minči un lielo daļu laika viņai nācās pavadīt būrītī. Tāpēc ne tikai viņa, bet arī patversmes kolektīvs no sirds priecājās, kad Tesai pakaļ ieradās viņas jaunā saimniece. Tagad mincei tiek visa uzmanība, cik vien tik smalkai kaķu dāmai ir nepieciešams.
Odins
Omulīgais, draudzīgais Odins patversmē nodzīvoja vairāk, kā 2 mēnešus, lielu daļu no šī laika pavadot, ārstēdams ausu ērcīti un nelāgu vīrusa izraisītu slimību. Mincis bija draudzīgs un atvērts gan pret cilvēkiem, gan citiem kaķiem, bet runča lādzīgums diemžēl ļāva citiem patversmes runčiem minci apcelt, jo Odins nekad nestrīdējās pretim un uz uzbrukumiem reaģēja, slēpjoties uz būru augšas un paliekot arvien piesardzīgāks un bailīgāks. Tāpēc Odinam nācās lielo daļu laika pavadīt patversmes būrītī, kur citi kaķi tam netika klāt. Kādā jaukā dienā patversmē ieradās cilvēki, kuri nolēma Lielajam Odinam dot mājas, kurās viņu neviens neapcels un runčuks varēs justies pavisam brīvi un omulīgi.
Kosmoss
Vislielākais prieks patversmes darbiniekiem bija, kad kāds jauns vīrietis ieradās patversmē, interesējoties par Kosmosu, kurš viņu bija uzrunājis, kamēr vīrietis bija atnācis līdzi paziņām, kuri adoptēju citu kaķīti. Kosmosa stāsts bija skaudrs un sāpīgs. Kaķītis, izkrītot pa logu, bija smagi satraumēts un bija pilnīgi paralizēts. Saimnieki minci ārstēja, bet tomēr no viņa atteicās brīdī, kad uzzināja, ka ģimenē gaidāms bērns. Patversmē mincis pamazām atkopās, bet pilnīgi vesels viņš nebūs nekad. Neskatoties uz savām nelaimēm, Kosmoss saglabāja savu brīnišķīgo raksturu un kļuva par visu darbinieku mīluli, kas visus no rīta sagaidīja pirmais un pēc darbadienas atvadījās pēdējais, piedalījās visos patversmes darbos un notikumos. Pēc patversmē pavadītiem 7 mēnešiem Kosmoss beidzot devās mājās kopā ar savu Īsto saimnieku, kuru neuztrauc minča trūkumi, un viņš saprot – neviens nav perfekts, un Kosmosa daudzie plusi pilnībā atsver runča nepilnības.
Mandola
Mandola ilgu laiku mitinājās patversmē un arī pagaidu mājās, bet kaķenītes iepriekšējā dzīves pieredze neļāva viņai atvērties. Iepriekš dzīvojusi pie kādas vecas kundzes kopā ar daudziem citiem kaķīšiem, kaķenīte bija ļoti nobijusies un nespēja atvērties un parādīt cilvēkiem savu brīnišķīgo, maigo un miermīlīgo raksturu. Mince dienas patversmē pavadīja, slēpjoties būrī mājiņā un cenšoties būt neredzama. Kādā dienā pie viņas atnāca jauka kundze, kura nolēma mincei dot iespēju par spīti brīdinājumiem, ka Mandolai būs nepieciešams ilgs laiks, lai pierastu. Jaunajās mājās Mince sākumā slēpās visur, kur vien varēja noslēpties, tomēr pamazām kaķenīte atplauka, un tagad viņai nav lielāka prieka, kā vien sēdēt saimniecei klēpī un murrāt.
Lācis
Nenogurdināmais suņuvīrs Lācis nonāca patversmē, jo viņa saimniece smagi saslima un vairs nespēja par suņuku parūpēties. Suņuks ātri vien iekaroja visu patversmes darbinieku sirdis ar savu atvērto, draudzīgo raksturu un lielo mīlestību pret cilvēkiem. Beidzot Lācis satikās ar saviem jaunajiem saimniekiem un aizbrauca uz Dundagu, kur būs kārtīgs mājas saimnieks un cilvēku labākais draugs!

Citas atskaites:

Citi aktuāli projekti

Palīdzība Aleksejam Tiščenko

Palīdzība dzīvniekiem

Uzzināt vairāk

Palīdzība Romānam Rustamovam

Klusais eņģelītis

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

717 307.78 €