Seko mums Šodien saziedoti jau 230.00 €

Palīdzība Ukrainas bēgļiem Latvijā

Iniciatīvas “Palīdzība ukraiņu bēgļiem Latvijā” mērķis ir sniegt ilgtermiņa atbalstu ukraiņu bēgļiem Latvijā un iesaistīt sabiedrību palīdzības sniegšanā. Projekts "Palīdzība Ukrainas bēgļiem Latvijā" tiek finansēts Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Norvēģijas finanšu instrumenta 2014.-2021.gada perioda projekta "Divpusējās sadarbības fonds 2018. – 2025.gadam" īstenošanas ietvaros, pateicoties Latvijas Republilas Finanšu ministrijas un Norvēģijas vēstniecības iesaistei un atbalstam.

Fonds “Ziedot.lv” (turpmāk – Ziedot.lv) kā sociālā atbalsta un labdarības organizācija plāno savus pakalpojumus nodrošināt Ukrainas bēgļiem līdzvērtīgi, kā to nodrošinām Latvijas iedzīvotājiem.

Ukrainas bēgļiem būtu iespēja saņemt palīdzību to pašu programmu ietvaros, kāda pieejami vietējiem iedzīvotājiem. Vienlaikus vēlamies uzsvērt, ka atbalsta programmas ir indikatīvas un atbalsts tiks sniegts atbilstoši bēgļu individuālajām vajadzībām. Tas ietver šādas palīdzības programmas:

  • Veselības programma: palīdzība valsts neapmaksāto medicīnas pakalpojumu sniegšanā Latvijā– ārstniecība, operācijas, medikamenti, rehabilitācija, zobārstniecība tehniskie palīglīdzekļi. Palīdzības programma ietver arī kara ievainojumu ārstēšanu. Palīdzība bērniem ar smagām saslimšanām, t.sk., autisms, bērnu cerebrālā trieka, neiromotorās saslimšanas – speciālistu apmaksa, medikamentu vai tehnisko palīglīdzekļu nodrošināšana. Bērnu rehabilitācijas centrs “Poga” sniedz rehabilitāciju smagi slimiem bērniem un jauniešiem, ieviešot Latvijā jaunākās rehabilitācijas metodes. Veselības programmas ietvaros notiks sadarbība arī ar Veselības ministriju, nodrošinot specifisku ķirurģisko ārstēšanu karadarbībā Ukrainā cietušajiem.
  • Sociālās palīdzības programma: programmas ietvaros tiek īstenoti vairāki projekti, lai sniegtu atbalstu dažādām sabiedrības grupām – nabadzīgām ģimenēm ar bērniem, trūcīgiem sirmgalvjiem, cilvēkiem ārkārtas situācijās – dažādu sadzīves lietu iegāde u.c.. Sociālās palīdzības programmas ietvaros darbojas arī labdarības noliktava, kas sniedz mantisku palīdzību un īslaicīgu palīdzību ar pārtiku. Sociālās palīdzības programmas ietvaros Ziedot.lv sadarbosies ar vietējām pašvaldībām, kuras uzņēmušas Ukrainas bēgļus.
  • Konsultāciju programma: Ziedot.lv iedzīvotājiem sniedz atbalstu saskarsmē ar valsts un pašvaldības iestādēm, konsultējot par pieejamo palīdzību un pietiekšanās kārtību palīdzības saņemšanai no valsts un pašvaldību iestādēm. Ukraiņu bēgļu gadījumā šī būs būtiska atbalsta sastāvdaļa, ņemot vērā gan valodas barjeru, gan pieredzes neesamības dēļ.
  • Nevalstisko organizāciju sadarbības programma: atbalsta sniegšana citām nevalstiskajām organizācijām, kas sniedz atbalstu iedzīvotājiem no mazaizsargātajām un jūtīgajām sabiedrības grupām. Ar sadarbības NVO palīdzību tiks nodoti mantiskie ziedojumi no labdarības noliktavas.

2.) Sabiedrības iesaiste Ukraiņu bēgļu atbalstam

Ziedot.lv savus pakalpojumus nodrošina galvenokārt par iedzīvotāju un uzņēmēju ziedojumiem. Iniciatīvas ietvaros tiks rīkotas sabiedrības informēšanas un iesaistīšanas aktivitātes, lai piesaistītu līdzekļus palīdzības nodrošināšanai. Tiks rīkoti pasākumi, kas veicinās integrāciju un viesmīlību. Iesaistīti tiks mediji un sociālo tīklu platformas.

 3.) Ziedot.lv darbības pielāgošana darbam ar Ukrainas bēgļiem

Iniciatīvas ietvaros tiks veiktas nepieciešamās darbības, lai pielāgotu Ziedot.lv organizāciju darbam ar Ukrainas bēgļiem. Pirmkārt, jānodrošina informācija par iespējām saņemt palīdzību ukraiņu valodā, tajā skaitā palīdzības pieteikuma anketa, palīdzības sniegšanas noteikumu, individuālās palīdzības līgumu un pārskatu formu izstrādē ukraiņu valodā. Nepaciešama izstrādāto materiālu integrēšana Ziedot.lv interneta vietnē un dokumentu vadības sistēmā, ka arī papildu resursi darbam ar ukraiņu bēgļu kopienu.

Iniciatīvas rezultātā tiks nodrošināta ilgtermiņa pilsoniskās sabiedrības atbalsts Ukrainas kara bēgļiem un bēgļu integrācija Latvijas sabiedrībā.

Projekta termiņš: No 2022.jūlija līdz 2024.decembrim. Projekta finansējums: 250 000 eiro.

#EEANorwayGrants #EEANorwayGrantsLatvia 

 

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

2 571 438.98 €