Seko mums Šodien saziedoti jau 1,419.12 €

Reiz cilvēkam bija draugs 2017

Atskaite 01.08.2017

2017.gada augustā patversmē “Dzīvnieku draugs” uzņemti 49 kaķi un 1 suns, bet uz jaunajām mājām devās 18 kaķis un 2 suņi.
Ielas kaķu sterilizācijas programmas ietvaros aprīlī „Dzīvnieku draugs” ir veicis  sterilizācijas 62 bezpajumtes kaķiem (47 kaķenēm un 15 runčiem).
Veterinārmedicīniskās profilakses pasākumi “Dzīvnieku drauga” veterinārajā klīnikā: 41 vakcinācija, attārpošanas, veterinārmedicīniskā palīdzība vīrusu infekcijas un traumu gadījumos sniegta 25 dzīvniekiem.
Finanšu atskaite:
Dzīvnieku barība EUR 619.56
Laimīgie stāsti augustā
Mēs patiesi priecājamies par visiem dzīvniekiem, kas augustā atrada savus saimniekus, bet īpašs prieks šoreiz ir par kaķīšiem Kaupēnu un Romu un sunīti Malvīni.
Kaupēns.
Mazais Kaupēns patversmē nonāca no Ķengaraga, kur kopā ar māsiņām un brālīšiem auga kādā ielas kaķu kolonijā. Nonācis patversmē, mincis bija pavisam nobijies un nepavisam nevēlējās uzticēties cilvēkiem. Sākumā mincis šņāca virsū visiem, kas pietuvojās viņa būrītim, un, lai arī ar laiku nomierinājās un pret patversmes arbiniekiem, kurus sastapa ikdienā, pēc mēneša kļuva atvērtāks, tomēr līdz galam uzticēties Kaupēns nevienam nevēlējās, un turpināja baiīties no katra trokšņa vai straujākas kustības.
Kad patversmē ieradās cilvēki, kuri vēlējās adoptēt tieši viņu, patversmes darbinieki minci uz mājām pavadīja ar bažām, ka kaķu puika ilgu laiku pavadīs, slēpjoties no saimniekiem.
Tomēr nonācis jaunajās mājās, mincis, šķiet saprata, ka šīs nu var saukt par īstajām mājām – saimnieki stāsta, ka Kaupēnam bija nepieciešamas vien trīs dienas, lai iepazītu mājokli, sadraudzētos ar saimniekiem un mājās jau esošajiem suņuku un kaķenīti. Tagad Kaupēnu vairs nevar atpazīt – mierīgais un kautrīgais patversmes kaķēns nu ir kļuvis par īstu saimnieku, kurš piedalās it visos mājas darbos, saimniekus sagaida ar skaļu un priecīgu murrāšanu, un galvenais, mincis nebaidās itin ne no kā!
Trīkrāsainā Roma tika atrasta pašā Rīgas centrā, apmulsusi skraidam pa ielu. Ņemot vērā, ka mince bija kopta un ārkārtīgi mīlīga un draudzīga, patversmes darbinieki bija pārliecināti, ka kaķīte ir vien nozaudējusies un drīz vien atradīsies viņas īstie saimnieki. Tomēr liks gāja un Romu neviens nemeklēja. Patversmē atklājās, ka mincei nepavisam nepatīk viņas sugas brāļi un sugas māsas, tāpēc Romai nācās pārsvarā savu laiku pavadīt būrītī. Tas ļoti slikti ietekmēja viņas raksturu, un kaķīte kļuva aizvien nervozāka. Kad ilgāku laiku neviens par Romu nebija interesējies, darbinieki nolēma mincīti ievietot atsevišķā istabā, lai Romai būtu, kur izskrieties bez citu kaķu klātbūtnes. Te mince jutās daudz labāk, tomēr visu laiku viņai kaut kas pietrūka – cilvēka uzmanība un nedalīta mīlestība.
Pēc divu garu mēnešu gaidīšanas, patversmē ieradās cilvēki, kuri sev līdzi uz mājām izvēlējās ņemt tieši Romu. Un jau nākamajā dienā pēc došanās mājās kļuva skaidrs, ka savas mājas un savi cilvēki ir tieši tas, kas Romai bija nepieciešams – visa mincītes nervozitāte pazuda, kā nebijusi un saimnieki stāsta, ka gan Romai, gan viņiem uzreiz kļuva skaidrs, ka Roma ir atradusi savu īsto ģimeni!
Malvīne.
Malvīne patversmē nonāca jūnijā. Skaistā, bezgala mīļā un labsirdīgā sunīte savus īstos saimniekus gaidīja teju divus mēnešus – lai arī pret tiem, ko iepazinusi, Malvīne bij bezgala sirsnīga, tomēr no svešinikiem, jo sevišķi vīriešiem, sunīte ļoti baidījas. Jo ilgāk Malvīne dzīvoja patversmē, jo vairāk pieķērās darbiniekiem un arvien mazāk vēlējās kontaktu ar citiem cilvēkiem “no malas”. Tāpēc darbinieki baidījās, ka pavisam drīz sunīte vairs nemaz nevēlēsies draudzēties ne ar vienu un atrast Malvīnei mājas kļūs par vēl grūtāku uzdevumu.
Kādā augusta dienā patversmē ieradās kāda ģimene tieši pie Malvīnes. Lai arī sākumā sunīte baidījās un nemaz nevēlējās draudzēties, cilvēki neatlaidīgi turpināja nākt ciemos pie Malvīnes, lai iepazītos. Pēc dažām dienām sunce jau priekā luncināja asti, ieraugot savu topošo saimnieci, bet pret viņas vīru gan Malvīne izrādīja tikai bailes.
Tomēr ģimene bija pacietīga, un pēc laiciņa arī jaunajam saimniekam izdevās iekarot Malvīnes bezizmēra mīlestību un uzticību!
Tagad Malvīne droši saimnieko privātmājā, dodas garās pastaigās pa mežu un, galvenais – nenolaiž ne aci no abiem savas jaunās ģimenes locekļiem!
Notikumi
Jaunumi “Dzīvnieku drauga” sociālajā klīnikā
Pateicoties nodibinājuma “Borisa un Ināras Teterevu fonds” finansiālajam atbalstam projektam “Atbalsts sociālai veterinārai praksei „Dzīvnieku Draugs” 2016.gadā – 2018.gadā” biedrības veterinārā klīnika “Dzīvnieku draugs” ir iegādājusies oftalmoskopu PARKER GIMA 31476. Aparāts izmaksāja 117.03 eiro, un tas dos iespēju precīzi novērtēt acu saslimšanas dzīvniekiem. Tieši acu infekcijas slimības un traumas ir biežākie iemesli, kādēļ “Dzīvnieku draugā” tiek nogādāti bezsaimnieku dzīvnieki. Esam pateicīgi par mums doto iespēju sniegt palīdzību tiem, kam visvairāk tā nepieciešama – bez gādīgiem saimniekiem palikušiem dzīvniekiem. Kā informējām iepriekš, projekta “Atbalsts sociālai veterinārai praksei „Dzīvnieku Draugs” 2016.-2018.gadā” ietvaros 2017.gada 1.pusgadā veterināro palīdzību ir saņēmuši 99 kaķi, veselības profilakses pasākumi veikti 452 dzīvniekiem (444 kaķiem un 8 suņiem), kā arī sterilizēti 370 bezpajumtes kaķi.
Bridžitas Bardo labdarības fonda pārstāves vizīte
Augusta nogalē patversmē “Dzīvnieku Draugs” viesojās Bridžitas Bardo labdarības fonda pārstāve Bridžita Oluā! Ar Bridžitas Bardo labdarības fonda palīdzību patversmes sociālajā klīnikā ik gadus nu jau piekto gadu pēc kārtas tiek sterilizēti 535 bezsaimnieku kaķi, kurus uz sterilizāciju klīnikā nogādā brīvprātīgie, kam rūp ielas kaķu veselība un dzīvnieku skaita humāna samazināšana.
Vizītes laikā Oluā kundze ne tikai apciemoja “Dzīvnieku Drauga” klīniku, patversmi un patversmes teritorijā esošo ielas kaķīšu koloniju, bet arī tikās ar Rīgas mēru Nilu Ušakovu, pārstāvjiem no Francijas vēstniecības Latvijā, kā arī apsekoja vairākas Rīgas ielas kaķu kolonijas, lai dzīvē ieraudzītu, cik lielu labumu B. Bardo fonda atbalsts sniedz Rīgas ielas kaķiem, kā arī iedzīvotājiem.
Sakām lielu paldies Oluā kundzei par vizīti, par atbalstu mums un mūsu pilsētas kaķiem!

Citas atskaites:

Citi aktuāli projekti

Palīdzība Aleksejam Tiščenko

Operācija Ivitai Kupakai

Nabadzīgām ģimenēm ar bērniem

Palīdzi Pogai izaugt!

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

717 348.78 €