Seko mums Šodien saziedoti jau 1,187.12 €

Reiz cilvēkam bija draugs 2017

Atskaite 30.09.2018

2018. gada septembrī patversmē “Dzīvnieku draugs” tika uzņemti 33 kaķi un 2 šinšilas. Uz jaunām mājām devās 27 kaķi. Ielas kaķu sterilizācijas  programmas ietvaros septembrī “Dzīvnieku draugs” ir veicis sterilizācijas 87 bezpajumtes kaķiem (62 kaķenēm un 25 runčiem). Septembrī sniegt i dažādi veterinārmedicīnas pakalpojumi “Dzīvnieku drauga” veterinārajā klīnikā: 42 dzīvniekiem veikta vakcinācija, 34- attārpošana, savukārt 17 dzīvniekiem sniegta veterinārmedicīniskā palīdzība vīrusu infekciju un traumu gadījumos. 

Vislielākais prieks septembrī bijis par 4 kaķiem- Mocartu, Niku, Kitiju un Narcisi, kas devušies uz savām jaunajām mājām. 

Mocarts uz patversmi tika atvests no kādas kaķu kolonijā Salnas ielā. Sakumā 8 mēnešus vecais kaķis bija neizpratnē par to, kapēc nonācis patversmē, un bija stipri nobijies. Patversmes darbinieki domāja, ka viņš bija izlikts no mājām tieši ziemas vidū. Kaķis patversmē nodzīvoja vairākus mēnesus. Vasarā jau bija iesācies kaķēnu laiks, un nu jau pieaugušo Mocartu neviens tā arī neizvēlējās. Mocarts jau bija pieradadis, ka viņa mājas ir patversmē. Taču 15.septembrī, pēc 8 mēnešiu gaidīšanas patversmē, Mocarts devās uz jaunām mājām Olaines novadā! Tagad Mocartam ir sava privātmāja- teritorija, kuru uzraudzīt, ļoti sirnīgi saimnieki un draugi līdzās, jo kopā ar viņu uz jaunām mājām devās arī patversmes mazais runčuks Leo.

8 gadus vecais Niks patversmē nonāca pirms četriem gadiem- 2014.gada vidū. Iepriekšējā saimniece vairs nespēja parūpēties par iespaidīgā auguma mincii. Saimniecei Niku bija atstājuši viņas bērni, kad viņi pārcēlās dzīvot ārpus Latvijas. Saimniece vecuma dēļ nespēja pienācīgi rūpēties par kaķi  - Nika kažoks bija milzīgos bumbuļos un savēlumos. Pēc rakstura Niks joprojām bija bezgala mīļš, draudzīgs, cilvēka sabiedrību alkstošs ūsainis. Visiem, kas ienāca patversmē, lūdzās paņemt uz rokām. Niks arī ātri aprada ar citiem kaķiem patversmē un neiebilda pret viņu sabiedrību. Runča kažoks tika noskūts, viņš bija nosūtījis savu stāstu raidījumam “Ķepa uz sirds” un bija gatavs doties mājās. Tagad Niks dzīvo Rīgā un, cerams, viņam vairs nekad nebūs jāatgriežas patversmē.

Kaķenīte Kitija 19.jūnijā tika atrasta Zolitūdē,  uz veikala "Maxima" jumta. Kaķenītei bija lauzta pakaļkāja (patversmē Kitija tika iesaukta par Kājiņu). Iespējams, ka viņa bija izkritusi pa logu. Mince bija lielā stresā, bet bija redzams, ka kaķenīte ir no mājām - viņa nebaidījās no cilvēkiem un izskatījās labi kopta. Kitijai 22. jūnijā tika veikta lauztās kājiņas operācija un priekšā bija garais atveseļošanās periods. Patversmē visi cerēja sagaidīt kaķītes īstos saimniekus. Tā arī notika! 18.septembrī atskanēja telefona zvans – sieviete teica, ka Kitija esot viņas pazudusī kaķenīte, kuru jau ilgi meklē. Patiešām, Kitija bija pazudusī Katja! Liels, liels prieks, ka Kitijas stāsts noslēdzās tik laimīgi!

Mazā kaķu meitiņa Narcise pirms aptuveni mēneša tika nogādāta patversmes klīnikā ārstēties. Mince tika atrasta uz ielas, pavisam savārgusi un slima. Pēc pāris nedēļām Narcise bija pilnībā izveseļojusies, kļuva aktīva un ļoti ziņkārīga Ar katru dienu kaķene atverās un kļuva aizvien mīlīgāka un draudzīgāka arī pret cilvēkiem. Šobrīd kaķu mazulītei ir izdevies atrast mājas- viņa dzīvo slavenajā Dikļu pagastā.

Septembrī K.Čilveres dzīvnieku draugu biedrība aktīvi iesaistījusies diskusijās par ielu kaķu sterilizācijas programmas nepieciešamību. 25.septembrī biedrība “Kristīnes Čilveres Dzīvnieku draugu biedrība” organizēja diskusiju “Ielas kaķu sterilizēšanas programma “Noķer-sterilizē-atlaid”: paveiktais, problēmas, darāmais”. Diskusijas mērķis bija apkopot pozitīvo pieredzi, iezīmēt joprojām esošās problēmas un piedāvāt risinājumu pašvaldību dienestu un nevalstisko organizāciju sadarbībai ielas kaķu skaita samazināšanai pilsētvidē.

Ņemot vērā straujo finansējuma samazināju, biedrība septembrī no ziedotajiem līdzekļiem apmaksājusi arī veterinārārsta un veterinārārsta asistenta atalgojumu, kuri rūpējušies par patversmes dzīvniekiem, darbojoties “Dzīvnieku drauga” veterinārajā klīnikā. 

Finanšu atsakite:
Medicīniskie līdzekļi: EUR 1435.35
Veterinārie pakalpjumi: 2176.84
Saimniecības preces EUR 705.28
Dzīvnieku barība: 96.91
Kopā izlietots EUR 4414.38

 

Citas atskaites:

Citi aktuāli projekti

Palīdzība Georgam Strazdiņam

Palīdzi Pogai izaugt!

Rūpju bērnu māmiņām

Palīdzība Jakovam un Vladimiram

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

717 116.78 €