Seko mums Šodien saziedoti jau 1,257.12 €

Reiz cilvēkam bija draugs 2017

Atskaite 30.04.2018

2017.gada aprīlī patversmē "Dzīvnieku draugs" tika uzņemti 20 kaķi un 2 suņi, bet uz jaunām mājām devās 15 kaķi un 2 suņi. Ielas kaķu sterilizācijas programmas ietvaros aprīlī "Dzīvnieku draugs" veica sterilizāciju 78 bezpajumtes kaķiem (55 kaķenēm un 23 runčiem) un 2 suņiem. "Dzīvnieku drauga" veterinārajā klīnikā veiktas 27 vakcinācijas un attārpošanas , veterinārmedicīniskā palīdzība vīrusa infekciju un traumu gadījumos sniegta 14 dzīvniekiem. 

Liels prieks par visiem dzīvniekiem, kuri aprīlī ieguvuši jaunas mājas, tāpēc "Dzīvnieku draugs" vēlās padalīties ar dažiem stāstiem. 

Mīce patversmē nonāca pašā gada sākumā. Kaķenīte dzīvoja kādā ielas kaķīšu kolonijā, kur tika ļoti labi aprūpēta, bet kādā dienā barotāja ievēroja, ka Mīce slikti jūtas un ir satraumēta. Tā mince tika nogādāta patversmes klīnikā ārstēties. Atklājās, ka kaķenei ir lauzta kāja, un viņu gaida garš un smags atveseļošanās process. Ārstēšanās laikā izrādījās, ka Mīce noteikti ir bijis mājas kaķis, jo kaķenīte ne tikai bija ļoti mīļa un draudzīga, bet arī ārstēšanas procesu pārcieta apbrīnojami mierīgi! Ārstēšanās laikā galvenais uzdevums bija atrast Mīcei jaunu ģimeni. Pēc trīs mēnešu ārstēšanās un saimnieku meklēšanas darbinieku iemīļotā Mīcīte devās uz savām jaunajām mājām. 

Jauniņā un kautrīgā Mišela tika atrasta uz ielas Salaspilī un tika pieradināta pie cilvēka sabiedrības pagaidu mājās. Pie savas pagaidu saimnieces kaķene jau bija pieradusi, bet patversmē trokšņa un svešo smaku dēļ Mišelai klājās grūti. Lielu daļu laika kaķene pavadīja, slēpjoties no cilvēkiem. Ja pie patversmes darbiniekiem mince ar laiku pierada, tad ar apmeklētājiem gan viņa nemaz nevēlējās draudzēties. Tāpēc kaķenei savu jauno saimnieci nācās gaidīt gandrīz divus mēnešus. Jaunā saimniece saprata, ka Mišela nebūs no tiem kaķiem, kas uzreiz ieritināsies klēpī un murrās. Kaķenītei būs nepieciešams laiks, lai pierastu pie jaunās dzīves vietas. Tagad Mišela saimnieko savās jaunajās mājās kopā ar pagājušogad no "Dzīvnieku drauga" patversmes adoptēto runčuku!

Jaunais suņu puika Rufus tika atrasts Āgenskalnā un nogādāts patversmē vēlu vakarā. Sākumā patversmes darbinieki bija pārliecināti, ka Rufusunoteikti meklēs, jo viņš bija jauns un ļoti draudzīgs suņuks. Taču pagāja divas nedēļas un saimnieki nepieteicās. Laikam tomēr sunītis bija pamests apzināti, jo viņm tika atklāts urīnpūšļa iekaisums, kas prasīja nopietnu ārstēšanas kursu. Taču Rufusam nenācās ilgi gaidīt- jau ārstēšanas laikā Rufusam pieteicās jaunie saimnieki un pēc ārstēšanas Rufus devās mājās. 

Aprīlī "Dzīvnieku draugs" organizējis semināru "Ceļā uz Pozitīvā saraksta ieviešanu Latvijā" ar mērķi diskutēt par savvaļas sugu dzīvnieku, kas tiek turēti nebrīvē, labturības standartiem Eiropā un problemātiku Latvijā. Savukārt "Lielās talkas" laikā patversmes darbinieki un brīvprātīgie uzkopa patversmes iekštelpas, veicot sienu mazgāšanas un krāsošanas darbus. Liels paldies visiem talkas dalībniekiem!

Finanšu atskaite: aprīlī ziedotie līdzekļi netika izmantoti, patversme sedza savus izdevumus no citiem resursiem. 

Citas atskaites:

Citi aktuāli projekti

Grāmatu starts

Palīdzi mazulīšiem izaugt!

Palīdzība Dominikam Vilcānam

Operācija Ivitai Kupakai

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

717 186.78 €