Seko mums Šodien saziedoti jau 1,409.26 €

Pirms lido, iestādi koku!

Dzēs "CO2 pēdas" nospiedumu un ceļo atbildīgi!

Lai kompensētu katra sava avio lidojuma radīto CO2 pēdu, aicinām ziedot jaunu koku stādīšanai.

CO2 pēda ir kopējā oglekļa dioksīda emisijas mērs, ko tieši un netieši izraisa cilvēku darbība. CO2 pēdu var aprēķināt avio lidojumiem, tāpat kā jebkurai darbībai, precei vai pakalpojumam. Avio lidojumi kā ceļošanas veids atstāj negatīvu ietekmi uz vidi un klimatu. Pat viens lidojums var ievērojami palielināt viena cilvēka ikgadējo COpēdas nospiedumu.

Ja aviobiļetē nav norādīts oglekļa dioksīda emisijas apjoms, tad aprēķiniem var lietot IATA - IATA CO2 Connect Calculator. Piemēram, lidojot Rīga – Minhene - Rīga, mēs radam vismaz 200 kg CO2. Savukārt, dodoties atpūtā uz Tenerifi vai Dubaiju ar ģimeni trijatā, mēs radam jau divas tonnas CO2. Šo nospiedumu varam dzēst – visiem saprotamā un efektīvā veidā – stādot kokus, veidojot jaunas mežaudzes. Iestādot 10 kokus, tos rūpīgi apsaimniekojot 50 gadus, tiek dzēsta viena tonna oglekļa emisijas (viens lidojums uz siltajām zemēm).

Pasaulē šobrīd aktīvi tiek strādāts, lai samazinātu CO2 pēdas nospiedumu, lai vide būtu tīrāka un  CO2 pēdas nospiedums - mazāks. Viens no efektīvākajiem CO2 pēdas nospieduma dzēšanas veidiem ir koku stādīšana. Turklāt, koku stādīšana nevis izcirtumos vai vietās, kur jau tas iepriekš audzis, bet no jauna radot jaunas mežaudzes.

Katri ziedotie 5 eiro kompensē līdz 100 kg CO2 , atkarībā no stādāmās koku sugas un vietas.

Projekts ievietots portālā 11.04.2023

Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojuma.

Citi aktuāli projekti

Palīdzība Jekaterinai Priedienai

Palīdzība Evitai Kalniņai

Palīdzība Reinim Ķerim

Palīdzība Dināram Kalniņam

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

2 059 644.60 €