Seko mums Šodien saziedoti jau 30.00 €

Reiz cilvēkam bija draugs 2017

Atskaite 31.10.2018

2018. gada oktobrī patversmē “Dzīvnieku draugs” tika uzņemti 28 kaķi un 1 suns, bet uz jaunām mājām devās  38 kaķi, suns un 2 šinšilas. Ielas kaķu sterilizācijas programmas ietvaros oktobrī “Dzīvnieku draugs” veica sterilizāciju 78 bezpajumtes kaķiem (54 kaķenēm un 23 runčiem). Veterinārmedicīnas profilakses pasākumi “Dzīvnieku drauga” veterinārajā klīnikā oktobrī: 35 vakcinācijas, 41 attārpošana, 1 mikročipēšana, veterinārmedicīniskā palīdzība vīrusu infekciju un traumu gadījos sniegta 12 dzīvniekiem.

Oktobrī vislielākais prieks par kaķenītēm Odriju, Ļaļu un Džeinu, kas atradušas savus jaunos saimniekus.

Mīlīgā un bezgala aktīvā kaķenīte Odrija patversmē nonāca aprīlī. Sākumā šķita, ka viņai patversmē nebūs ilgi jāuzturas, jo kaķenīte bija jauniņa, komunikabla un ļoti draudzīga. Taču izrādījās, ka jaunus saimniekus Odrijai nācās gaidīt veselus 7 mēnešus. Tomēr beidzot, oktobrī, patversmi apmeklēja jauki cilvēki, kuri uz mājām izlēma ņemt līdzi tieši viņu!

Ļaļa patversmē nonāca no kādas ielas kolonijas, kurā tika labi aprūpēta. Mincītei bija radušās problēmas ar veselību, un sākumā viņa tika atvesta uz patversmes klīniku, lai izārstētos. Tomēr patversmes darbinieki saprata, ka kaķene ir ārkārtīgi jauka un noteikti ir pelnījusi atrast sev mājas. Tika nolemts, ka Ļaļu pēc atlabšanas tiks paturēta patversmē. Tiesa, izrādījās, ka jaunos saimniekus atrast bija sarežģīti, un Ļaļa savu jauno ģimeni atrada tikai pēc 9 mēnešiem. Kā stāsta pati saimniece, Ļaļa var stundām ilgi gulēt dīvānā vai blakus saimniecei un murrāt, bet ik pa laikam kaķenīte arī labprāt nododas rotaļām un dauzīšanās priekiem.

Kaķenīte Džeina patversmē nonāca martā. Lai arī mince bija ārkārtīgi mīļa, draudzīga un nosvērta un mierīga, savus jaunos saimniekus viņa gaidīja 8 mēnešus. Ļoti ilgi patversmes apmeklētāji gāja Džeinai garām, izvēloties citus minčus, līdz beidzot oktobrī kāda sieviete uz mājām ņemt izvēlējās tieši Džeinu! Jaunā saimniece stāsta, ka Džeina ir iejutusies jaunajās mājās jau pirmajās minūtēs. Gan saimniece, gan kaķenīte jūtas ļoti apmierinātas par sievietes izvēli.

Katru mēnesi, papildu profilaktiskajiem veterinārmedicīnas pakalpojumiem un ielas kaķu sterilizēšanas programmas veikšanai, “Dzīvnieku drauga” veterinārajā klīnikā ārstēšana un aprūpe tiek nodrošināta visiem patversmes dzīvniekiem, kam tā nepieciešama. Oktobra mēnesī šāda palīdzība tika sniegta 12 dzīvniekiem. Viena no tiem ir kaķenīte Blū

Kaķenītes Blū stāsts ir kārtējais pierādījums cilvēku neizmērojamajai nežēlībai. Kāda sieviete sfinksa šķirnes mincīti atrada kaķu būrītī, noliktu pie miskastēm, nosalušu un izsalkušu. Patversmes klīnikā noskaidrojās iemesls šai cilvēka nežēlībai - jauniņajai, vien aptuveni gadu vai pusotru vecajai kaķenei, tika konstatēta ļoti nopietna neiroloģiska saslimšana, kā rezultātā kaķenītei ir dažādi kustību un refleksu traucējumi Tostarp- mince nav spējīga normāli staigāt. Blū paveicās, ka viņu atrada labsirdīgi cilvēki. Patversmes klīnikā mincei bija nepieciešama īpaša diennakts veterinārā aprūpe, jo sākumā  viņa pat nespēja patstāvīgi uzņemt barību un apmeklēt tualeti.

Klīnikā Blu tika turēta siltā midziņā. Viņa tika pabarota, aprūpēta, kā arī tika veiktas asins analīzes. Kaķenei bija nepieciešama virne injekciju. Uz vinas ādas tika konstatēta arī kailā ēde, kas arī tika rūpīgi ārstēta. Blū paveicās, un atradās labi cilvēki, kuri uzņēmās rūpes par viņu, neatkarīgi no tā, vai mincīte atlabs vai nē. Nu jau kaķenīte ir devusies uz jaunajām mājām, kur turpina rehabilitāciju un ārstēšanos!

Medicīniskie līdzekļi: EUR 1395.64
Veterinārie pakalpjumi: EUR 1765.45
Dzīvnieku barība: 75.03
Kopā izlietots EUR 3236.12

Citas atskaites:

Citi aktuāli projekti

Nabadzīgām ģimenēm ar bērniem

Smagi slimu cilvēku atbalstam

Ģimenēm ar bērniem invalīdiem

Palīdzība dzīvniekiem

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

8 038 767.14 €