Seko mums Šodien saziedoti jau 1,684.28 €

Dod Pieci - salabo bērnību!

Atskaite 30.11.2018

SVARĪGĀKAIS NOVEMBRĪ

PLECA sociālās aktivitātes

Esam priecīgi paziņot, ka gatava jaunā Pleca mājaslapa! Tajā ir jaunumi – atbildes uz jautājumiem, kurus visbiežāk saņemam un sadaļa “Ziņojumu dēlis”, kurā savus pakalpojumus uzņemošajām ģimenēm piedāvā privātpersonas un uzņēmumi. Tāpat publicējam nozares jaunumus un noderīgas ziņas uzņemošajām ģimenēm, redzams mūsu rīkoto pasākumu kalendārs un iespējams aizpildīt anketas cilvēkiem, kas vēlas uzņemt bērnus, pieteikties uz konsultāciju pie kādas no mūsu ģimeņu konsultantēm vai atbalstīt mūsu kustību un pievienoties tai. Novembrī uzsākam darbu pie mājaslapas versijas krievu valodā.

Novembrī izdalījām “SEB banka” ziedojumu – 145 mazlietotus datorus. Tos saņēma 90 bērnus uzņemošās ģimenes un 20 institūcijas, kas darbojas bērnu tiesību aizsardzības jomā (sociālie dienesti, bāriņtiesas, biedrības, audžuģimeņu atbalsta centri u.c.), kas bija pieteikušās, aizpildot anketu. Tā kā datoru nepietika visām ģimenēm, kas pieteicās – “SEB banka” radusi iespēju noziedot vēl 15 portatīvos datorus un 12 monitorus, kurus nodosim šīm ģimenēm! Mīļi pateicamies “SEB bankai” un turpinām datoru izdali!

Ņemot vērā, ka darbību uzsākuši Ārpusģimeņu aprūpes atbalsta centri, kuri jau nodrošina pirmās mācību grupas ģimenēm, kas atzītas par piemērotām audžuģimeņu pienākumu veikšanai, Pleca pārstāvis 4.novembrī piedalījās Sociālo Pakalpojumu Aģentūras Smiltenes Atbalsta centra mācību pēdējā dienā, kad informēja jaunās uzņemošās ģimenes gan par iespēju saņemt praktisku palīdzību Plecā, gan saņemt mentora atbalstu.

2018. gada 29.novembrī Plecā norisinājās Latgales plānošanas reģiona organizēts pieredzes apmaiņas tikšanās ar Latgales pašvaldību un sociālo dienestu pārstāvjiem.

Pieredzes apmaiņas tikšanās pamatmērķis - dalīties pieredzē par līdzšinējo Pleca darbību un veicināt abpusējās sadarbības iespējas, kopīga darba rezultātā pēc iespējas sasniedzot izvirzīto mērķi - lai katram bērnam būtu ģimene!

Pieredzes apmaiņas tikšanās laikā sniegta vispusīga un plaša informācija par Pleca darbību, piedāvātajām atbalsta iespējām un dažādajiem pakalpojumiem ģimenēm arī Latgales reģionā, lai šo mērķi sasniegtu.

Turpinās Bored of Borders piedzīvojums “gRowTogether” – ceļojums uz Austrāliju ar airu laivu no Limas, Peru pāri Klusajam okeānam uz Kērnsu Austrālijā. Ziedo, lai atbalstītu Pleca centienus katram bērnam rast iespēju augt ģimenē. Sekot līdzi iespējams Bored of Borders Facebook lapā un www.boredofborders.com.

Ziedot iespējams te: https://www.ziedot.lv/growtogether-3111

Novembrī Plecs rīkojis dažādus pasākumus: Sarunu vakaru tiem, kas plāno ģimenē uzņemt bērnu (01.11.); Satikšanās pasākumu Rēzeknē, kura laikā bērni no bērnu namiem devās pārgājienā ar uzņemošajām ģimenēm, kuras vēlas uzņemt vēl kādu bērnu (03.11.); Sarunu cikls ar Andriju Likovu par emocionāli drošu attiecību nodibināšanu ar pusaudžiem (06.11.).

PLECA atbalsts un palīdzība ģimenēm

Novembrī ģimenes PLECĀ saņēmušas atbalstu un palīdzību 1084 stundu apmērā:

 • Ar PLECA līdzdalību uz jaunām mājām devušies 6 bērni.
 • Piedāvājot ģimenē uzņemt konkrētu bērniņu, notikusi komunikācija ar 17 ģimenēm.
 • Novembra laikā PLECS sazinājies ar 97 ģimenēm, kas izteikušas vēlmi un gatavību rūpēties par bērniem, kuriem liegtas vecāku rūpes.
 • PLECA draudzīgie konsultanti saņēmuši 257 zvanus par uzņemošajām ģimenēm aktuāliem jautājumiem un paši telefoniski sazinājušies 646 reizes; kopumā sarunās pavadītas 39 stundas.
 • Pastāvīgi sniegtas konsultācijas e-pastā vai sociālajos tīklos.
 • Lai risinātu konkrētas ģimenes vajadzības un neskaidros jautājumus, notikušas trīs individuālas tikšanās klātienē.
 • PLECS sazinājies un sniedzis atbalstu 76 ģimenēm, kurās bērni jau uzņemti.
 • Novembrī sniegta palīdzība ģimenēm:
  • sešām uzņemošajām ģimenēm sagādātas pirmās nepieciešamās mantas bērniem;
  • apmaksāts psihologa pakalpojums aizbildnībā esošam bērnam.
 • Novembrī mentora atbalsts nodrošināts 32 ģimenēm, no kurām 26 ģimenēs kopumā uzņemti 40 bērni.
 • Ievērojot saņemto informāciju par izveidojušo problēmsituāciju no ģimenes, kas saņem mentora atbalsta pasākumu, Pleca komanda iniciējusi starpinstitūciju sanāksmi, lai risinātu izveidojušos situāciju, kuras laikā organizācijas un speciālisti vienojās par darbības plānu un attiecīgu soļu veikšanu situācijas risināšanai.

Novembrī no ziedojumiem izlietots 10 836,14 eiro:

125,71

Saziņa ar ģimenēm un sadarbības partneriem

3385,8

Mentoru programmas nodrošināšana

1328,79

Satikšanās pasākumu un aktivitāšu organizēšana, risinājumu meklēšana pusaudžiem ģimeniskas vides nodrošināšanai

100,00

Palīdzība ģimenēm ārkārtas situācijās

5895,84

Darba algas ģimeņu konsultantiem un ekspertiem

10 836,14

KOPĀ NOVEMBRĪ

Visātrāk par jaunumiem uzzināsiet Facebook. Sekojiet mums!  https://www.facebook.com/plecs.lv

LAI KATRAM BĒRNAM LATVIJĀ BŪTU ĢIMENE!

Citas atskaites:

Citi aktuāli projekti

Palīdzība dzīvniekiem

Uzzināt vairāk

Atbalsti rūpju bērniņus!

Nabadzīgām ģimenēm ar bērniem

Palīdzība Gunitai Tropiņai

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

237 397.86 €