Seko mums Šodien saziedoti jau 1,492.60 €

Dod Pieci - salabo bērnību!

Atskaite 31.12.2018

SVARĪGĀKAIS DECEMBRĪ

PLECA sociālās aktivitātes

Decembra laikā noslēdzās abu “SEB banka” veikto ziedojumu – mazlietotas datortehnikas (stacionārie datori, portatīvie datori un monitori) izdale bērnus uzņemošajām ģimenēm un institūcijām, kas veicina bērnu nonākšanu ģimenēs vai darbojas bērnu tiesību aizsardzības jomā. Kopumā izdalītas 239 datortehnikas vienības – 156 bērnus uzņemošajām ģimenēm un 83 institūcijām (sociālajiem dienestiem, Ārpusģimeņu aprūpes atbalsta centriem, biedrībām, bāriņtiesām u.c.). Sakām milzīgu paldies “SEB banka” par rasto iespēju! Pateicoties ziedojumam, ģimenēs uzņemtie bērni varēs vieglāk pildīt mājasdarbus un sazināties ar citiem, viņu vecāki pieteikties dažādiem pakalpojumiem un sekot līdzi skolēnu gaitām, bet institūcijās ar šo datoru palīdzību tiks nodrošināta ātrāka un efektīgāka saziņa ar citām iestādēm un ģimenēm!

Ņemot vērā, ka darbību uzsākuši Ārpusģimeņu aprūpes atbalsta centri, kuri jau nodrošina pirmās mācību grupas ģimenēm, kas atzītas par piemērotām audžuģimeņu pienākumu veikšanai, Pleca pārstāvis 1. decembrī piedalījās gan Sociālo Pakalpojumu Aģentūras Daugavpils Atbalsta centra, gan SOS bērnu ciematu Latvijā Vidzemes atbalsta centra "Airi vecākiem" mācībās jaunajām uzņemošajām ģimenēm. Šajās vizītēs jaunās uzņemošās ģimenes tika informētas gan par iespēju saņemt mentora atbalstu, gan saņemt praktisku palīdzību Plecā.

1. decembrī Kārlis Bored of Borders piedzīvojumā “gRowTogether” ceļojumā uz Austrāliju ar airu laivu no Limas, Peru pāri Klusajam okeānam uz Kērnsu Austrālijā sasniedza pirmo pieturvietu -  Hiva Oa salu Franču Polinēzijas salu arhipelāgā, vienatnē airu laivā pavadot 4,5 mēnešus. Bored of Borders šo piedzīvojumu velta augšanai kopā un aicina ziedot, lai atbalstītu Pleca centienus katram bērnam rast iespēju augt ģimenē. Sekot līdzi iespējams Bored of Borders Facebook lapā un www.boredofborders.com.

Ziedot iespējams te: https://www.ziedot.lv/growtogether-3111

7. decembrī Plecā kopā ar sabiedriskajiem medijiem norisinājās ekspertu diskusija par 2018. gada labdarības maratona “Dod Pieci” mērķiem un to, kā sabiedrībā veicināt izpratni par bērnu audzināšanas pamatprasmēm.  Diskusijā piedalījās un viedokli pauda Ziedot.lv vadītāja Rūta Dimanta, Pleca stratēģiskais vadītājs Jānis Erts, ģimenes psihoterapeite Andrija Likova, psihologs Jānis Broks, Bruknas kopienas priesteris Andrejs Mediņš, “Centrs Dardedze” valdes locekle Laila Balode un Elīna Kļaviņa no biedrības “Tēvi”.

Video no diskusijas iespējams noskatīties šeit: https://www.lsm.lv/raksts/dzive--stils/vecaki-un-berni/dod-pieci-ekspertu-diskusija-kapec-latvija-ir-nepieciesama-vispusiga-vecaku-izglitiba.a302014/

2018. gada 12.decembrī Plecā norisinājās Rīgas plānošanas reģiona organizēta pieredzes apmaiņas tikšanās ar Rīgas reģiona pašvaldību, bāriņtiesu un sociālo dienestu pārstāvjiem.

Pieredzes apmaiņas tikšanās pamatmērķis - dalīties pieredzē par līdzšinējo Pleca darbību un veicināt abpusējās sadarbības iespējas, kopīga darba rezultātā pēc iespējas ātrāk sasniedzot izvirzīto mērķi - lai katram bērnam būtu ģimene!

Tikšanās laikā sniegta vispusīga informācija par Pleca darbību, kā arī piedāvātajām atbalsta iespējām un dažādajiem pakalpojumiem ģimenēm, to starp Latgales reģionā, lai šo mērķi sasniegtu.

15. decembrī Plecā notika satikšanās pasākums “Eglīte”, kura laikā 8 uzņemošās ģimenes, kuras vēlas uzņemt savā ģimenē vēl kādu bērniņu neformālā gaisotnē svinēja Ziemassvētkus kopā ar 6 bērniem no bērnu namiem, ar tiem iepazīstoties.

No 17. līdz 23. decembrim norisinājās labdarības maratons “Dod pieci”, ko Latvijas Radio rīko sadarbībā ar Latvijas Televīziju, labdarības organizāciju Ziedot.lv un Plecu. Šī gada mērķis – ieviest bezmaksas praktiskas un psiholoģiskas apmācības jaunajiem vecākiem. Šogad labdarības maratonā tika savākti 120 046, 08 EUR! Apmācību programma šobrīd ir izstrādes procesā un to realizēs Plecs.

 

PLECA atbalsts un palīdzība ģimenēm

Decembrī ģimenes PLECĀ saņēmušas atbalstu un palīdzību 1029 stundu apmērā:

 • Ar PLECA līdzdalību uz jaunām mājām devušies 2 bērni.
 • Piedāvājot ģimenē uzņemt konkrētu bērniņu, notikusi komunikācija ar 9 ģimenēm.
 • Decembra laikā PLECS sazinājies ar 34 ģimenēm, kas izteikušas vēlmi un gatavību rūpēties par bērniem, kuriem liegtas vecāku rūpes.
 • PLECA draudzīgie konsultanti saņēmuši 281 zvanu par uzņemošajām ģimenēm aktuāliem jautājumiem un paši telefoniski sazinājušies 579 reizes; kopumā sarunās pavadītas 45 stundas.
 • Pastāvīgi sniegtas konsultācijas e-pastā vai sociālajos tīklos.
 • Lai risinātu konkrētas ģimenes vajadzības un neskaidros jautājumus, notikušas divas individuālas tikšanās klātienē.
 • PLECS sazinājies un sniedzis atbalstu 49 ģimenēm, kurās bērni jau uzņemti.
 • Decembrī sniegta palīdzība ģimenēm:
  • vienai uzņemošajai ģimenei sagādātas pirmās nepieciešamās mantas bērniem;
  • apmaksāta ratiņkrēsla noma audžuģimenē esošam bērnam;
  • apmaksāta tehnisko palīglīdzekļu noma audžuģimenē esošam bērnam;
  • apmaksāta praktiska palīdzība aizbildnim iekšējo resursu atjaunošanai.

Decembrī mentora atbalsts nodrošināts 24 ģimenēm.

Lai mentora atbalsta pakalpojums būtu pieejams visā Latvijā, piesaistīti papildus potenciālie mentori - 8.decembrī Liepājā organizēta tikšanās ar potenciālajiem mentoriem un sniegta informācija Sociālo pakalpojumu aģentūras Liepājas ārpusģimenes aprūpes atbalsta centram par mentoriem, kā arī izteikts aicinājums īstenot sadarbību.

 

Decembrī no ziedojumiem izlietots 10 664, 86 eiro:

239,93

Saziņa ar ģimenēm un sadarbības partneriem

4021,49

Mentoru programmas nodrošināšana

801,31

Satikšanās pasākumu un aktivitāšu organizēšana, risinājumu meklēšana pusaudžiem ģimeniskas vides nodrošināšanai

458,00

Palīdzība ģimenēm ārkārtas situācijās

5144,13

Darba algas ģimeņu konsultantiem un ekspertiem

10664,86

KOPĀ DECEMBRĪ

Visātrāk par jaunumiem uzzināsiet Facebook. Sekojiet mums!  https://www.facebook.com/plecs.lv

LAI KATRAM BĒRNAM LATVIJĀ BŪTU ĢIMENE!

Citas atskaites:

Citi aktuāli projekti

Palīdzi mazulīšiem izaugt!

Palīdzība Uldim Vasiļevskim

Palīdzība Paulai Patrīcijai Rumpei

Piepildi bērniņa sapni ar City Bee

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

959 211.94 €