Подписывайся на нас Сегодня пожертвованы уже 2,133.51 €

Palīdzība Viesturam Vīksnam

Mazajam Viesturiņam ir 3 gadi, bet vecāki no sava puisīša nav dzirdējuši nevienu vārdiņu. Vecākiem pirmās aizdomas, ka ar bērniņu kaut kas nav kārtībā, radās jau ap gada vecumu. Viesturam neveidojās atdarināšanas kustības, mazulis maz skatījās acīs, kustības bija vienveidīgas, spēcīgs tonuss. Vecāki devās pie speciālistiem un veica neskaitāmus izmeklējumus. Divu gadu vecumā zēnam noteica autiska spektra traucējumu diagnozi.

Autisma kabinetā rekomendēja ABA nodarbības un ieteica bērnu socializēt Montessori bērnu dārzā.  Ģimene ar cerībām raudzījās uz iespēju bērnam iet bērnudārzā. Taču pēc pirmā mēneša vieta dārziņā tika atteikta, pamatojot ar bērna agresiju. Iespējams, ka pedagogi vienkārši negribēja problēmbērnu.  Vecāki bija ļoti satraukti, jo sajūta, ka Tavu bērnu neviens negrib, ir sāpīga.

Ar ABA terapiju Viesturam ir laba pieredze. Bērns šajās nodarbībās ir ļoti priecīgs, sadarbojas, pat nevēlas doties projām. Vecāki sapratuši, ka tas ir viņu ceļš. Pašlaik ģimene spēj apmaksāt vienu ABA terapijas nodarbību nedēļā, bet agrīnās intervences periodā bērnam būtu nepieciešamas 20 stundas nedēļā. Vienas nodarbības cena ir 30 – 40 eiro (40 eiro, ja terapeits dodas mājas vizītē). Viesturam jānostiprina atdarināšanas funkcijas. Nākotnē vecāki cer, ka puisītis iemācīsies sēdēt uz podiņa, brīvi ēst ar karotīti, salikt puzli, saprastu krāsu dažādību, pieņemami uzvesties bērnu laukumiņā un ietu pie rociņas mammai pa ielu. Tas, kas veselo bērnu vacākiem ir pašsaprotami, Viesturiņam milzu uzvara!  Ģimenei nepieciešams atbalsts 2880 eiro apmērā, lai segtu ABA terapijas izmaksas.

Kad ģimenē ienāk īpašais bērns, dzīve mainās. Ir daudz lietas, no kā ģimenei jāatsakās ilgtermiņā. Jāplāno katrs solis. Jāpārvar spriedze, sliktās emocijas. Un ļoti nepieciešams apkārtējo atbalsts un sapratne.  

Palīdzēsim Viesturam!

Начало проекта: 27.05.2019

Ziedot.lv с пожертвований не взимается никаких комиссионных или плата посредничества. Все деньги в размере до 100% доходят до ожидаемой цели. Административные выплаты Ziedot.lv не покрываются с Ваших пожертвований.

Другие актуальные проекты

Программа Avanti

Palīdzība Ričardam Gormošam

Помощь Алексею Вирскулю

Помощь тяжело больным молодым людям

О нас

Ziedot.lv - благотворительная организация, которая действует с 2003. года, предоставляя частным лицам и предприятиям возможность помогать людям. Ziedot.lv предлагает удобно и надежно жертвовать на тщательно отобранные и провереные благотворительные проекты, следить за ходом проекта с уверенностью, что пожертвование достигнет цели.


Статистика пожертвований

В этом году

571 759.38 €