Seko mums Šodien saziedoti jau 4,192.60 €

Palīdzi Ukrainai 2015

Atskaite 01.02.2015

Februārī rehabilitāciju uzsācis 34 gadus vecs Ukrainas karavīrs, pagaidām Fonda izdevumi – lidmašīnas biļete. Liels paldies AirBaltic, kas beidzot piedāvā īpašu  cenu Krievijas agresijā cietušajiem Ukrainas pilsoņiem – biļetes cena turp un atpakaļ – 189,18 eiro. Par privātiem līdzekļiem iegādātas zāles pret saaukstēšanos. Iegādātas zāles elektroforēzei (Neiromedīna šķīdums – EUR 23,72) un ortoze rokai EUR 44,30.

Februārī Valsts programmas ietvaros ārstēšanu uzsācis 25 gadus vecs Ukrainas bruņoto spēku seržants – veiktas kreisās rokas nervu transpozīcijas operācija. Rehabilitācijas izdevumus pēc izrakstīšanās no slimnīcas sedz Fonds (jo Valsts apmaksātās programmas ietvaros rehabilitāciju iespējams uzsākt tikai pēc šuvju noņemšanas) – rēķins vēl nav saņemts, aptuvenās izmaksas par 9 dienām februārī EUR 540.

Turpinām atlasīt ievainotos ārstēšanai Latvijā. 22 gadus vecs puisis, kam nepieciešama rehabilitācija pēc ievainojuma, nevarēs pie mums ierasties, jo ir radušies sarežģījumi personīgajā dzīvē un viņam šobrīd noteikti ir jābūt blakus sievai.

Diemžēl, daudzu pacientu medicīniskā dokumentācija un arī informācija no brīvprātīgajiem neļauj adekvāti spriest nedz par Ukrainā saņemto ārstēšanu, nedz par to, vai mēs Latvijā spēsim šiem pacientiem palīdzēt, vai aplēst aptuvenās izmaksas. Mēs nevaram palīdzēt, kamēr mums nav skaidrs, vai mēs to varam (gan medicīniski, gan finansiāli), un šādiem pacientiem nākas atteikt.

Martā paredzēts uzņemt 22 gadus vecu puisi ar sarežģītu ievainojumu (ievainots 16.08.2014 ATO) – skarta labā gūža, kreisais apakšstilbs un kreisā ceļa locītava. Ārstēšana būs ļoti dārga (sākot no 6000 EUR), jo, ņemot vērā puiša vecumu, totālu ceļa protēzi atstāsim kā pēdējo variantu. Pagaidām vēl gaidām tāmi, puisis kārto dokumentus izceļošanai. Puisim līdzi brauks mamma, lai sniegtu fizisku atbalstu ceļā un morālu atbalstu ārstēšanās sākumā (aviotransporta  izmaksas segs Ukrainas puse, izmitināšana un uzturēšanās Latvijā – gaidām brīvprātīgos).

Finanšu atskaite:
Avio biļetes EUR 189,18
Ortoze EUR 44,30
Medikamenti EUR 23,72
Kopā izlietots EUR 257,20

 

Citas atskaites:

Citi aktuāli projekti

Ārstnieciskā masāža

Palīdzība Dianai Ovčiņņikovai

Atkārtota palīdzība Viktorijai Prošinai

Palīdzība Sabīne Strode

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

1 755 695.74 €