Seko mums Šodien saziedoti jau 120.00 €

Palīdzi Ukrainai 2015

Atskaite 27.10.2014

Pateicoties Latvijas iedzīvotāju atbalstam, oktobra beigās Latvijā ārstniecību un rehabilitāciju saņems divi ievainotie Ukrainas armijas karavīri – Vadims un Mikola.

Vadimam ir 23 gadi, jūnijā sašauta labā elkoņa locītava. Viņi glāba citas brigādes karavīrus, bet atpakaļceļā Ukrainas armijas spēkiem uzbruka no slēpņa: 46 Ukrainas aizstāvji pret 200 uzbrucējiem. Vadims piedalījies kaujās pie Doņeckas – viņš ir no tās kara daļas, ko tautā sauc par “Doņeckas kiborgiem”. Puisis ir nosvērts, ar labu humora izjūtu un savas vērtības apziņu, īsts karavīrs, kas prot novērtēt vienkāršas lietas – ēdienu, veselību. Vaģiks ir apbalvots ar Ukrainas ordeni “Par drošsirdību”.

Mikolam ir 26 gadi, viņš ir cietis mīnas sprādzienā. Vissmagāk skarta kreisā ķermeņa puse, Koļa cieš pastāvīgas stipras sāpes, jo ir bojāti nervi, kreisā pēda nekustas. Neskatoties uz to, Koļa saglabā optimismu, iemācījies neticamā ātrumā pārvietoties ar kruķiem un spēj palīdzēt arī citiem, viņš ir no tiem, kas atdos pēdējo kreklu, lai palīdzētu tuvākajam.

Par ievainoto puišu mammām ir īpašs stāsts – kā viņas smaida, kā mirdz viņu acis, kaut gan skatās uz saviem sakropļotajiem bērniem. Šķiet, viņas domā: “Paldies, Dieviņ, ka dzīvs, ar pārējo mēs tiksim galā”. 

Līdz šim brīdim Latvijas sabiedrība saziedojusi 12 765 EUR, no tiem tiks apmaksātas aviobiļetes 499 EUR apmērā. Tiks segtas arī abu ievainoto ārstniecības un rehabilitācijas izmaksas, kuru apjoms tiks precizētas pēc ārstu pārbaudēm.

Citas atskaites:

Citi aktuāli projekti

Palīdzība Danai Indriksonei

Atmīnēšanas robots LABAIS

Dzēs “CO2 pēdas” nospiedumu!

Palīdzība sirmgalvjiem

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

3 072 389.13 €