Seko mums Šodien saziedoti jau 6,445.00 €

Palīdzi "Labajām mājām" 2015

Atskaite 01.08.2015

2015. gada augustā “Labajās mājās” uzņemti 18 suņi un 14 kaķi. Kopā patversmē augustā mita 89 kaķi un 61 suns.
Par ziedotajiem līdzekļiem iegādāta kaķu un suņu barība.

Finanšu atskaite:
Barība suņiem un kaķiem EUR 370,00

Vēlamies dalīties ne vien ar patversmē realizētajām aktivitātēm, bet pastāstīt par kādu īpaši sirsnīgu mazas meitenītes ideju. Veronika (7 gadi) izgatavoja plakātu ar aicinājumu ziedot patversmes iemītniekiem, gāja pie sava daudzdzīvokļu mājas kaimiņiem un lūdza ziedojumus. Par saziedotajiem līdzekļiem Veronika ar vectētiņu bija sarūpējuši patversmes iemītniekiem barību. Paldies Veronikai par labo sirdi, iniciatīvu, uzdrīkstēšanos un mājas iedzīvotājiem par atsaucību! Tas bija patīkams pārsteigums! Veronika pierāda, ka palīdzību var sniegt ikviens, kas to vēlas.

Otra lieta, ko augustā aktualizējām sociālajos tīklos ir cilvēku vēlme palīdzēt viņuprāt nelaimē nonākušiem dzīvniekiem, taču palīdzēt ir jāmāk. Bieži vien neapdomīgā pseidopalīdzība nevis izglābj dzīvnieku, bet nolemj viņu ciešanām, pat nāvei. Piemēram, divas jaunietes ceļojot, kādā it kā pamestā mājā Koknesē satiek omulīgu, labdabīgu, ar cilvēku droši komunicējošu runci. Māja taču pamesta, domā jaunietes, hops, kaķi mašīnā un uz 100 km attālo Rīgas patversmi prom.

Runčopis, kurš vismaz savus 10 gadus laimīgi dzīvojis laukos, ķēris peles, tālākus gabalus kā jau nekastrēts špacierējis, mīļojies ar saimnieku (desmitgadīgu ielas kaķi neviens cilvēks rokas stiepiena attālumā nepielaidīs) nu šausmās dirn šaurā būrī stresa pilnā vidē. Savukārt kādās lauku mājās Kokneses pusē ļaudis pat neiedomājas, ka viņu runcis tagad Rīgā. Vai dzīvnieks izglābts? Diez vai. Prātīgāk būtu bijis kaķi grābt ciet, sazināties ar patversmi un uzklausīt padomu: apstaigāt tuvākās mājas, vienoties, ja kaķis nevienam nepieder, bet turpina klimst apkārt, tikai tad šo māju iemītniekiem ieteikt sazināties ar patversmi.

Citi ļaudis svētdien atpūtās Salaspils pusē, ierauga kādā nenorobežota pagalmā kaķeni ar kaķēniem. Jā, viņi vispirms lūdz padomu patversmei, taču beigu galā izdara tā, kā viņiem ērtāk.

Paņem trīs vieglāk pieejamos mazuļus, bet māmiņu ar vienu bērneli atstāj un atkal uz Rīgu prom. Tas, ka neviens no šiem pieciem kaķiem nav izglābts, šos ļaudis neinteresē. Patversmē nonākušie kaķēni paši vēl neēd un pārliecības, ka izdosies viņus izbarot un izaudzināt par veseliem kaķēniem nav, savukārt māmiņa turpinās vairoties un, ja palikušais kaķēns ir meitenīte, tad pavasarī jau divas kaķenes pa bērnu pulciņam būs uzražojušas. Bet piedāvāts tika uz patversmi vest tikai visu ģimenīti kopā, bet ja tas neizdodas, tad pašiem vēlreiz atgriezties šajā vietā jau sagatavotiem kaķu ķeršanai vai vienoties ar tās vietas iedzīvotājiem par kaķuģimenes nogādāšanu patversmē.

Pārskata periodā “Labajās mājās” ir noorganizētas divas dzimšanas dienas svinības, darba kolektīva ekskursija un divas vecmeitu ballītes.

Citas atskaites:

Citi aktuāli projekti

Siltas maltītes ukraiņu karavīriem frontē

Palīdzēsim izglābt dzīvības!

Palīdzība Kristīnei Ezeriņai

Palīdzība Albertam Strautmanim

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

9 852 946.00 €