Seko mums Šodien saziedoti jau 3,125.34 €

Brīvības piemineklis neredzīgiem cilvēkiem

Atskaite 30.11.2022

Atskaite par laika periodu par 01.11.22.-30.11.22.

Ir pabeigta taktilā objekta Brīvības piemineklis neredzīgiem cilvēkiem izveide. Veiktas pēdējās detaļu apstrādes un kopā salikšana. Izbruģētas taktilās joslas no autostāvvietas līdz piemineklim. Autostāvvieta personām ar invalididtāti Kronvalda bulvārī no Bastejkalna puses pārvietota uz Operas pusi. Izbūvēts pieminekļa novietošanas laukums un iebūvēts soliņš apmeklētāju atpūtai, kā to paredzēja ģenerālplānojums. 18.novembrī piemineklis tika atklāts un nodots Rīgas domei.

Tika pabeigts būvprojekts un pabeigta taktilā objekta Brīvības piemineklis neredzīgiem cilvēkiem izveide un uzstādīšana Brīvības laukumā. Tika izbruģētas taktilās joslas no autostāvvietas līdz piemineklim. Autostāvvieta personām ar invalididtāti Kronvalda bulvārī no Bastejkalna puses pārvietota uz Operas pusi. Izbūvēts pieminekļa novietošanas laukums un iebūvēts soliņš apmeklētāju atpūtai, kā to paredzēja ģenerālplānojums. 18.novembrī piemineklis tika atklāts un nodots Rīgas domei. Piemineklis tika atklāts ar īpašu tam veltītu notikumu - tā svinīgu atklāšanu un nodošanu Rīgas pilsētas mēram Mārtiņam Staķim, kam sekoja atklāšanas koncerts, ko sniedza neredzīgie jaunieši un pianiste Agnese Egliņa un Fonda Nāc līdzās! koris, kurā arī dzied neredzīgi un vājredzīgi jaunieši. Notiks tika filmēts un to rādīja tiešraidē LTV LSM.lv platformā.

Atskaites periodā izlietots EUR 16841,25

Atskaite par laika periodu par 01.09.22.-31.10.22.

Taktilais piemineklis un tā postaments ir izliets bronzā, turpinājumā jāslīpē un citās tehnikās jāapstrādā detaļas. Tad tās jāsaliek kopā vienotā veselumā. Veikta būvnieka meklēšana un cenu salīdzinājums. Izraudzīts atbilstošākais būvnieks. Notiek pēdējie saskaņošanas darbi ar Rīgas satiksmi, lai pārvietotu invalīdu stāvvietu un uzstādītu jaunu ceļazīmi pie tām. Tiek pārbaudīta bronzas kvadrātkoda darbiba.

Atskaites periodā izlieots EUR 6184,50

Atskaite par laika periodu par 01.08.22.-31.08.22.

Šajā periodā izdevās pabeigt visus saskaņošanas darbus ar:
SIA Rīgas ūdens - saskaņots
NKMP - saskaņots
SIA Baltcom TNI - saskaņots
SIA TET - saskaņots
Rīgas satiksme TNI - saskaņots
RĪGAS GAISMA TNI - saskaņots
Latvijas Valsts ceļi - saskaņots
Rīgas domes Satiksmes depataments - saskaņots
LMT SIA - saskaņots
GASO TNI - saskaņots
AS RĪGAS SILTUMS TNI - saskaņots
Akciju sabiedrība "Sadales tīkls" - saskaņots
Akciju sabiedrība "Latvenergo" - saskaņots
Rīgas Būvvalde - saskaņots.
Šajā periodā tika pabeigti visi 3D izprintēšanas darbi gan pieminekļa detaļām , gan plāksnei ar braila rakstu , gan reljefajam kvadrātkodam.
Kā arī tika pabeigts (arī izrediģēts) tulkojums par Brīvības pieminekli angļu valodā. Tika finalizēti rakstītie teksti un audio ieraksti latviešu un angļu valodās.

Atskaites peridā izlietots EUR 4818,12

Atskaite par laika periodu par 01.06.22.-31.07.22.

Šajā periodā pabeigta tehnisko noteikumu pieprasīšana un izsniegšana projektētājam, pabeigtas konsultācijas dažādās Rīgas pašvaldības iestādēs - satiksmes departamentā, Rīgas ūdens, Rīgas satiksme, būvvaldē u.c., pabeigta būvprojekta dokumentu sagatavošana un saskaņošana un kā lielākais darbs paveikts projekta tehnisko risinājumu izstrāde. Pēc šī posma var sākties taktilā Brīvības pieminekļa reālais izgatavošanas darbs tēlniekam, kā arī taktilo vadlīniju pasūtīšana un vides piekļuves darbi. Saskaņota invalīdu stāvvietas pārvietošana. Turpinājās darbs pie pieminekļa atsevišķu detaļu precizēšanas - braila raksta pareizības uzraksta saskaņošana ar LNB braila raksta nodaļu, tika izveidoti teksti , ierunāti audio materiāli par Brīvības pieminekli latviešu un angļu valodās. Attiecīgie materiāli nosūtīti starptautiskajam portālam izi.TRAVEL , lai pretī iegūtu QR kodu, kas vēl jāizveido 3D formātā, lai to varētu atliet bronzā. Tikai veikta sargkareivju fotografēšana, lai varētu tos precīzi izveidot 3D un novietot kā taktilās papildfigūras mēroga izpratnei.

Atskaites periodā izlietots EUR 8550,00 

Atskaite par laika periodu par 21.02.22.-31.05.22.

Notika darbs pie projekta sākuma fāzes - veiktas vairākas objekta apsekošana dabā un skiču izstrādes projektam. Bijām spiesti veikt vairākas atkārtotas apsekošanas dabā un papildus skiču un objekta modelēšanas variantus, jo Brīvības pieminekļa un Brāļu kapu padome vēlējās redzēt papildus modeļus. Tas lika papildus strādāt - veidot jaunus 3D modeļus apjomiem, podestam, soliņam. Visas darbības notika arhitektu ciešā sadarbībā ar tēlnieku. Tika izprintēta lielākā daļa pieminekļa daļām 3D formātā.

Izveidots ģenerālplāns, veiktas 3 saskaņošanas Brīvības pieminekļa un Brāļu kapu padomē, Nacionālā kultūras mantojuma pārvaldē un Rīgas domes Pieminekļu padomē. Sakarā ar to, ka padomes vēlējās redzēt vēl papildus jaunus podesta variantus, tika ieguldīts daudz vairāk laika un darba, lai to paveiktu. Tika veikta skulpturālo modeļu 3D printēšana, obeliska un pamatnes izgatavošana no koka (2 dažādi vides modeļi).

Atskaites periodā izlietots EUR 2 600

Citi aktuāli projekti

Palīdzība Sabīne Strode

Palīdzība Braienam Paškevičam

Palīdzība Annai Mutorei

Palīdzība Sandrai Uļjānei

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

2 050 246.08 €