Seko mums Šodien saziedoti jau 340.00 €

Brīvības piemineklis neredzīgiem cilvēkiem

Brīvības piemineklis ir tautas brīvības simbols. Bet Latvijā ir cilvēki, kuriem nav bijusi iespēja šo mūsu brīvības simbolu redzēt. Tie ir mūsu līdzcilvēki ar redzes traucējumiem. 

Neredzīgi un stipri vājredzīgi cilvēki pasauli tver ar taustes palīdzību. Daudzās pasaules valstīs ievērojamākās arhitektūras būves vai pieminekļi ir atveidoti miniatūras formā, lai tos ar taustes palīdzību varētu “redzēt” arī neredzīgi un vājredzīgi cilvēki.

Fonds “Nāc līdzās!” aicina atbalstīt, lai varētu izgatavot un uzstādīt  taktilu objektu – miniatūru Brīvības pieminekļi. Miniatūrais pieminekļa makets tiks izveidots bronzā un novietots netālu no Brīvības pieminekļa.

Miniatūrā pieminekļa postaments tiks gatavots no granīta, lai materiāli sasauktos ar pieminekli. Uz tā būs bronzas plāksnīte ar uzrakstu braila rakstā: BRĪVĪBAS PIEMINEKLIS un TĒVZEMEI UN BRĪVĪBAI. Noskanējot kvadrātkodu, kas būs ievietots informācijas plāksnītē, būs iespējams uzzināt par ideju veidot taktilo pieminekli, tā autoriem un cita detalizētāku informāciju.

Taktilie (sataustāmie) modeļi sniedz iespēju izprast telpas, ēkas vai pieminekļa kopskatu ar taustes palīdzību. Neredzīgiem un vājredzīgiem cilvēkiem tas ir ļoti svarīgi, jo tikai ar tausti viņi spēj tvert pasauli un  aptvert kāda objektu telpiskumu, figūru kontūras u.c. Vai spējat iedomāties, cik daudz un kā vajadzētu kādam aprakstīt Brīvības pieminekli, lai kaut cik spētu iedot informāciju par pieminekļa detaļām, to vārdiski aprakstot? Bet tādā veidā nekad nevar iedot sajūtas, ko pats neredzīgais cilvēks var sajust, to savām rokām aptaustot. Neredzīgam cilvēkam "acis" ir pirkstu galos.

Latvijā ir 9000 cilvēku ar redzes invaliditāti, bet vēl ir daudzi tūkstoši vājredzīgo, kam nav invalidāte, bet redze ir ļoti slikta. Latvijā ir daudz senioru, kam arī ir redzes problēmas, arī viņiem tādējādi būs iespēja labāk saprast un saredzēt pieminekļa detaļas. Brīvības piemineklis ir mūsu valsts simbols un apliecinājums mūsu neatkarībai un brīvībai. Tāpēc tam jābūt pieejamam arī neredzīgiem un vājredzīgiem cilvēkiem.Projekta gaitai iespējams sekot Fonda Nāc līdzās! mājas lapā www.naclidzas.lv un fonda Facebook lapā https://www.facebook.com/NacLidzas.

Palīdzēsim izveidot sataustāmu Brīvības pieminekli, lai vājredzīgi un neredzīgi cilvēki spētu “ieraudzīt” Latvijas brīvības simbolu.

Projekts ievietots portālā 22.02.2022

Projekts noslēgts 26.09.2022

Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojuma.

Citi aktuāli projekti

Palīdzība Markam Bindukam

Palīdzība Reinim Ķerim

Ārstnieciskā masāža

Palīdzība Sofijai Sirmei

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

1 740 346.94 €