Seko mums Šodien saziedoti jau 50.00 €

Palīdzība māsiņām Katrīnai un Martai

Dvīņu māsiņas Katrīna un Marta piedzima priekšlaikus 33.grūtniecības nedēļā. Pirmo gadu attīstība noritējusi labi.

Pēc pirmā gada vecāki pamanījuši, ka meiteņu attīstība aizkavējas. Divu gadu vecumā māsiņām tika uzstādīta diagnoze autiska spektra traucējumi. Līdz ar ārsta slēdzienu ģimenei izmainījās visa dzīve, jo nācās pārcelties dzīvei no mazpilsētas uz Rīgu, lai varētu nodrošināt labāko rehabilitāciju.

Šobrīd māsiņām ir 3 gadiņi. Martai patīk vērt klucīšus uz aukliņas, pārcilāt mantiņas, zīmēt, taču meitenītei ātri viss apnīk. Marta nerunā un neizmanto žestus, tikai trallina un dudina. Meitenītei nav baiļu sajūtas, un viņa nespēj izpildīt citu norādījumus. Katrīnai patīk šķirstīt grāmatas, likt lego, mest lietas un skatīties kā tās krīt un ripo. Taču meitenīte neveido komunikāciju ar apkārtējiem - nerunā un neizmanto žestus, visu mēģina dabūt pati.

Psihologs norādījis, ka māsiņām nepieciešamas ilglaicīgas ABA terapijas nodarbības, lai meitenes sāktu runāt, attīstīties, atpazīt priekšmetus, skatīties acīs un izpildīt vienkāršas norādes (iedod, aiznes, noliec).

Šobrīd ģimenes vienīgais pelnītājs ir tētis, jo mammas rūpes ik dienas nepieciešamas meitiņām, lai varētu izvadāt uz terapijām. Ģimene pati apmaksā logopēda un neirologa konsultācijas. Bet ziedotājiem lūdz līdzekļus ABA nodarbību apmaksai. Nodarbības māsiņām tiek rekomendētas 3 reizes nedēļā, vienas nodarbības cena ir 22 eiro. Lai nodrošinātu ABA terapijas nodarbības gadam, nepieciešami 6336 eiro.

Palīdzēsim māsiņām!

Projekts ievietots portālā 13.11.2018

Projekts noslēgts 06.12.2018

Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojumiem.

Citi aktuāli projekti

Mazo sirsniņu cerības

Dakteris POGA

Māmiņ, es Tevi mīlu!

Nabadzīgām ģimenēm ar bērniem

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

73 417.21 €