Follow us Today has already donated 247.00 €

Palīdzība māsiņām Katrīnai un Martai

Dvīņu māsiņas Katrīna un Marta piedzima priekšlaikus 33.grūtniecības nedēļā. Pirmo gadu attīstība noritējusi labi.

Pēc pirmā gada vecāki pamanījuši, ka meiteņu attīstība aizkavējas. Divu gadu vecumā māsiņām tika uzstādīta diagnoze autiska spektra traucējumi. Līdz ar ārsta slēdzienu ģimenei izmainījās visa dzīve, jo nācās pārcelties dzīvei no mazpilsētas uz Rīgu, lai varētu nodrošināt labāko rehabilitāciju.

Šobrīd māsiņām ir 3 gadiņi. Martai patīk vērt klucīšus uz aukliņas, pārcilāt mantiņas, zīmēt, taču meitenītei ātri viss apnīk. Marta nerunā un neizmanto žestus, tikai trallina un dudina. Meitenītei nav baiļu sajūtas, un viņa nespēj izpildīt citu norādījumus. Katrīnai patīk šķirstīt grāmatas, likt lego, mest lietas un skatīties kā tās krīt un ripo. Taču meitenīte neveido komunikāciju ar apkārtējiem - nerunā un neizmanto žestus, visu mēģina dabūt pati.

Psihologs norādījis, ka māsiņām nepieciešamas ilglaicīgas ABA terapijas nodarbības, lai meitenes sāktu runāt, attīstīties, atpazīt priekšmetus, skatīties acīs un izpildīt vienkāršas norādes (iedod, aiznes, noliec).

Šobrīd ģimenes vienīgais pelnītājs ir tētis, jo mammas rūpes ik dienas nepieciešamas meitiņām, lai varētu izvadāt uz terapijām. Ģimene pati apmaksā logopēda un neirologa konsultācijas. Bet ziedotājiem lūdz līdzekļus ABA nodarbību apmaksai. Nodarbības māsiņām tiek rekomendētas 3 reizes nedēļā, vienas nodarbības cena ir 22 eiro. Lai nodrošinātu ABA terapijas nodarbības gadam, nepieciešami 6336 eiro.

Palīdzēsim māsiņām!

The Project is placed online on: 13.11.2018

Projekts noslēgts 06.12.2018

Ziedot.lv for donations does not charge any commissions or brokerage fees. All the donated money reaches 100% for its intended purpose. Ziedot.lv administrative costs not covered by your donations.

Other topical projects

Smagi slimu cilvēku atbalstam

M3SA - palīdzi bērniem veseļoties

Uzzināt vairāk

For mums with special children

Palīdzība Viktorijai Prošinai

About us

Ziedot.lv is a charity organization founded in 2003 with the mission to channel individual and business donations to people in need. Ziedot.lv is offering a safe, easy and transparent way to support carefully verified and selected charity projects, to follow-up their progress and be sure your donation has reached the goal.


Donation Statistics

This year

585 252.60 €