Seko mums Šodien saziedoti jau 1,447.00 €

Dod pieci! 2018

Atskaite 31.12.2019

ATSKAITE PAR 2019.GADA 1.OKTOBRI- 31.DECEMBRI:

Oktobrī pilnībā noslēdzās darbs pie mācību materiālu izstrādes- maketēšanas, rediģēšanas un dizaina. Tika izdrukātas 200 dalībnieku un 22 treneru grāmatas. Lai maksimāli taupītu ziedotāju līdzekļus, "Plecs" meklējis iespēju sadarboties ar dažādiem atbalstītājiem, kuri apmācību vajadzībām varētu nodrošināt telpas bez maksas. Izveidojusies ļoti veiksmīga sadarbība ar "Mammu pitstopu" Mārupē, Latvijas Nacionālo bibliotēku, t/c Gelerija Rīga, Zinoo centru Cēsīs, Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centru Jelgavā, Jūrmalas centrālo bibliotēku un Liepājas pilsētas pašvaldības sociālo dienestu, kuru telpās norisināsies "Vecāku izglītības programmas (VIP)" apmācības. 

Okobrī mācību programmu uzsāka pirmās septiņas vecāku grupas Rīgā un Mārupē. Mācību programma tiek īstenota 21 stundas garumā, sadalot programmu septiņās trīs stundu garās nodarbībās. Maksimālais grupas dalībnieku skaits- 16 cilvēki. Komplektējot grupas, tiek izsūtītas elektroniskas pieteikšanās anketas visiem atbilstošā reģiona dalībniekiem. Visas grupas aizpildās mazāk kā stundas laikā, ir liels pieprasījums pēc apmācībām. 

Katras grupas norisei tiek sagatavoti visi mācību un praktisko darbu materiāli, parakstu lapas, kancelejas piederumi, kā arī tiek sekots līdzi tam, lai mācību norisei tiktu nodrošināts viss nepieciešamais (tehnika, uzkodas, atspirdzinājumi).  Mācības tiek piedāvātas gan darba dienu rītos un vakaros, gan brīvdienās, lai dotu iespēju piedalīties ikvienam, kas pieteicies apmācībām. 

Novembrī mācības uzsākušas vairākas jauno vecāku grupas Jūrmalā, Cēsīs, Liepājā un Jelgavā. Liepājā norisinās intensīvā mācību grupa, kur mācības ir 2 reizes nedēļā. Dažās no grupām vecāki vairs nevar turpināt mācības, jo piedzimuši jau 3 mazulīši. 

Atbalstu t/c Galerija Rīga mācību telpas iekārtošanai sniedzis uzņēmums "Jysk", ziedojot mēbeles- dīvānus un plauktus. Projektoru ziedojusi privātpersona. 

"Pleca" pārstāvji turpina apmeklēt dažādas Latvijas pašvaldības, lai veidotu jaunus kontaktus rastu sadarbības iespējas turpmākai VIP īstenošanai ar pašvaldību finansējumu. Šajā ceturksnī apmkelēta Valka, Salacgrīva, Jēkabpils, Talsi, Cēsis, Līvāni, Liepāja, Daugavpils, Rīga, Ogre, Valmiera, Stopiņi, Mārupe, Ķekava, Krimulda, Priekuļi. 

Decembrī drukai pasūtītas papildus 400 dalībnieku mācību grāmata, lai nodrošinātu pietiekamu grāmatu skaitu visiem dalībniekiem līdz pat programmas realizēšanas beigām. Tāpat aktīvo treneru lokam pievienojas jauni treneri, ļaujot aptvert plašāku valsts reģionu. Lielākais pieprasījums pēc mācībām joprojām ir Rīgā. Tiek plānota un organizēta pirmā supervīzija programmas treneriem, kura norisināsies janvāra vidū. 

Decembrī darbu uzsāka divas jaunas grupas Rīgā. Turpinās jaunu grupu komplektēšana nākamajiem mēnešiem. Izsudinātas un nokomplektētas 16 jaunas grupas, kuras sāksies 2020.gada janvārī un februārī. 

Decembrī noslēgušās 9 no 13 uzsāktajām apmācību grupām. Mācībās piedalījušies 119 vecāki. Apmācību noslēgumā visiem dalībniekiem tika izsūtīta aptaujas anketa, kurā viņi var sniegt savas atsauksmes par programmu, tās norisi un trenera darbu. Kopā saņemtas 46 dalībnieku anketas, un atsauksmes ir ļoti pozitīvas. Šeit lasāmas dažas no tām: 

"Liels paldies par ieguldīto darbu! Šī programma ir patiešām lieliska un mani ir iedrošinājusi tālākam ceļam kā mammai!"

"Esmu patīkami pārsteigta par to, cik daudz dziļāk un noderīgāk šis viss bija, nekā biju gaidījusi! Tas viss tik ļoti būtu jāzina ikvienam vecākam! LIELS, LIELS paldies par ideju un realizēšanu! Šis nav kārtējais "ķeksīša" darbs, šis ir tiešām kas lielisks! Lai izdodas turpināt!"

"Apmācības ir ļoti augstā līmenī. Iepriekš pat iedomāties nevarēju, cik dziļi tiks paņemtas tēmas un ka būs tik daudz praktiski jāstrādā ar sevi. Paldies!"

Latvijas Universitātes psiholoģijas maģistra programmas studente uzsākusi pētījumu par "Vecāku izglītības programmas" efektivitāti un ieguvumiem cilvēkiem, kā arī par mainīgajām izjūtām, esot vecāku lomā un pārdzīvojot stresu. Pētījuma ietvaros tiek aptaujāti vecāki (kopā 100 respondenti), kuri jau uzsākuši mācības un tie, kas vēl gaida savu vietu. Pētījuma rezultāti tiks publicēti 2020.gadā. 

Pateicoties "Pleca" un "Kārinas Pērvisas bērnu attīstības institūta" no ASV ciešajai sadarbībai, institīts ir izlēmis 2020.gada novembrī tieši Latvijā organizēt pirmo Eiropas TBRI® praktiķu apmācību kursu 5 dienu garumā. ASV institūts ir TBRI® metodes radītāji un šī ir metode, uz kuru balstītas VIP apmācības. Mācību organizēšana Latvijā dos "Plecam" iespēju apmācīt vēl vairāk TBRI® speciālistu un īstenot ieceres, kas saistītas ar metodes ieviešanu dažādās sociālajās sfērās- bērnudārzos, skolās, cietumos, ārpusģimenes aprūpē un citur. 

Finanšu atskaite:
Darba alga: 5224.30 EUR
Lektoru atalgojuma un mācību organizēšanas izmaksas (uzkodas, transports u.tml.): 10 438.45 EUR
Lektoru un dalībnieku rokasgrāmatu druka: 1 391.50 EUR
Kopā: 17 054.25 EUR

 

Citas atskaites:

Citi aktuāli projekti

Māmiņ, es Tevi mīlu!

Piepildi bērniņa sapni!

Palīdzi bērniem staigāt!

Dots devējam atdodas

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

824 670.48 €