Seko mums Šodien saziedoti jau 975.00 €

Pilsētas kaķu dzīve

Saskaņā ar pētījumu datiem, Latvijā vispopulārākais mājdzīvnieks ir KAĶIS. Kaķi par savu ģimenes mīluli izvēlējušās 460 000 ģimeņu. Pēc neoficiālajiem datiem, ieskaitot BEZSAIMNIEKA KAĶUS, Latvijā ir 1 200 000 kaķi.

Iztiekot bez sarežģītiem matemātiskiem aprēķiniem, varam secināt, ka vairāk kā pusei Latvijā esošo kaķu NAV SAIMNIEKU, tātad nav pieejami primārie izdzīvošanai nepieciešamie līdzekļi – pārtika, ūdens un veterinārmedicīniskā aprūpe.

PILSĒTAS KAĶIS ir jauna, cilvēka izveidota kaķu suga dabā un pilsētvidē – nereti mežonīgi, ja paaudžu paaudzēs dzimuši uz ielas, bet simtprocentīgi atkarīgi no cilvēka. Pēc dabas likumiem savvaļas dzīvnieks ir tāds, kurš visu nepieciešamo spēj nodrošināt sev pats, savukārt, PILSĒTAS KAĶIS neatbilst šim priekšnoteikumam, jo viņu izdzīvošana ir pilnībā atkarīga no cilvēku labestības – vai šodien būs maltīte, vai būs iespēja padzerties, vai būs kur sasildīties aukstos laika apstākļos, vai mani kāds ievēros, ja būšu slims vai traumēts? Šādus jautājumus sevī nes tūkstošiem kaķu sirsniņu, kuras ik dienas cīnās par izdzīvošanu.

Kāpēc PILSĒTAS KAĶU eksistenci saucam par izdzīvošanu nevis dzīvi? Apstākļi uz ielas nevar nodrošināt pilnvērtīgu dzīvi, ja vienmēr esi mazliet par nepaēdušu, mazliet par nosalušu, mazliet par slimu un mazliet nobijies. Šo ikdienišķo cīņu pavada vēl viena problēma, kas neļauj šo nežēlīgo apli pārraut – NEKONTROLĒTA DZĪVNIEKU VAIROŠANĀS.

Uz ielas dzīvojošas, nesterilizētas kaķenes var dzemdēt vairākas reizes gadā, tādā veidā vairākas reizes palielinot jau esošo BEZSAIMNIEKU kaķu populāciju un vairojot nolemtību, kas viņus sagaida par mājām saucot ielu, pagalmu vai pagrabu.

Statistika ir skaudra, no metiena izdzīvo 20% jeb viens kaķēns, jau no pirmās dienas viņus apdraud dažādi faktori, mašīnas, citi dzīvnieki un, galvenokārt, slimības. Šo dzīvnieku ciešanas varam novērst vēl PIRMS tās ir sākušās – SISTEMĀTISKI STERILIZĒJOT BEZSAIMNIEKU KAĶUS. Kaķenes sterilizācija izmaksā 30 eiro, runča kastrācija maksā 15 eiro. Mērķis ir sterilizēt vismaz 250 kaķenes un kastrēt 50 runčus.

Pilsētas kaķu sterilizāciju veiks dzīvnieku aizsardzības biedrība "Dzīvnieku SOS".

Projekts ievietots portālā 03.03.2021

Projekts noslēgts 01.01.2022

Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojuma.

Citi aktuāli projekti

Palīdzība Stefanam Neļubinam

Palīdzība sirmgalvjiem

Atkārtota palīdzība Jekaterinai Ļebedevai

Palīdzi bērniem staigāt!

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

402 563.83 €