Seko mums Šodien saziedoti jau 2,250.00 €

Palīdzība Emīlam Azandam

Sirsnīgs paldies visiem ziedotājiem, nepieciešamā summa ir saziedota!

Emīlam no Rīgas ir 22 gadi. Pirms 3 gadiem, būdams 12. klases skolnieks ģimnāzijā, viņš smagi cieta negadījumā, kas izraisīja smadzeņu bojājumus. Pusgadu Emīls bija piesaistīts gultai, nespējot pats ne elpot, ne ēst, ne kustēties.  Tomēr ar mediķu un ģimenes atbalstu un, pateicoties līdzcilvēku ziedojumiem, Emīla stāvokli ir izdevies būtiski uzlabot. Ziedot.lv no Emīlam iepriekš saziedotajiem līdzekļiem ir apmaksājis enterālo pārtiku, mājokļa pielāgošanu, aprūpes preces un medikamentus.

Nu jau lielāko dienas daļu Emīl var pavadīt ratiņkrēslā, viņam ir arī vertikalizācijas krēsls, kurā trenēt ķermeni stāvus pozai. Ir uzlabojusies redze un Emīls var lasīt e-grāmatas, tas viņam pašam ir milzīgs gandarījums. Viņš pats var ēst, darboties ar planšeti, gultas un televizora pulti. Divas veiksmīgas operācijas ir atjaunojušas kustību spējas abos elkoņos, kuri iepriekš bija saauguši. Emīls šobrīd gaida apstiprinājumu no skolas par grupas nokomplektēšanu un iespēju uzsākt grāmatvedības apmācību. Paralēli Emīls ir gatavs strādāt attālināti par tulku, jo brīvi pārvalda gan vācu, gan angļu valodas, viņam ir labas datorprasmes un analītiskas spējas. Viņš skolas laikā ir bijis Latvijas un starptautisko ķīmijas un fizikas olimpiāžu laureāts.

Tomēr ikdienas vajadzības ir nemainīgas – tā ir regulāra rehabilitācija. Emīls katru gadu izmanto valsts apmaksātās rehabilitācijas iespējas, taču starplaikos ārstu konsīlijs ir nozīmējis regulāru fizioterapiju mājas apstākļos vismaz 3 reizes nedēļā, lai Emīla stāvokli nostiprinātu, mazinātu spastisku, nerastos izgulējumi un sirds asinsvadu slimības. Valsts šādu rehabilitāciju neapmaksā, Emīls ir iesniedzis lūgumu Veselības ministrijai ar aicinājumu pārskatīt diagnozes, kurām pienākas valsts atbalsts. Pēc šī iesnieguma ir izveidota darba grupa, lai rastu iespēju mainīt normatīvo regulējumu, ietverot Emīla diagnozi.

Kamēr valsts atbalsta nav, Emīla ģimene lūdz līdzcilvēku palīdzību. Emīla mamma Indra stāsta, ka katra nedēļa bez fizioterapijas ir kā kritiens atpakaļ. Viena fizioterapijas nodarbība mājas apstākļos maksā 40 eiro, ja nodarbības ir 3 reizes nedēļā, tad mēnesī tie ir līdz pat 480 eiro, gadā - 5760 eiro. Šādu summu ģimene nevar atļauties, tāpat viņi lūdz turpināt medikamentu un aprūpes preču apmaksu līdz pat 150 eiro apmērā ik mēnesi, gadā – 1800 eiro.

Palīdzēsim Emīlam!

Projekts ievietots portālā 30.08.2021

Projekts noslēgts 17.12.2021

Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojumiem.

Citi aktuāli projekti

Spēka, dzīvības un izturības malks Ukrainai!

Palīdzēsim sagatavoties skolai!

Latvijas - Ukrainas mikroķirurģijas attīstība

Ģimenēm ar bērniem invalīdiem

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

8 040 987.14 €