Seko mums Šodien saziedoti jau 2,519.00 €

Mājas ērgļiem

Vieniem no lielākajiem un dižākajiem putniem – zivjērglim un klinšu ērglim – ir nepieciešama tava palīdzība savu „ģimenes māju” būvēšanā! Latvijas meži ir šo reto un sargājamo putnu dzīvesvieta, tomēr mežizstrādes rezultātā  ligzdu vietas tiek iznīcinātas un izdzīvošana apdraudēta.

Lai glābtu putnus, Latvijas Dabas fonds pēdējo divu gadu laikā uzbūvējis 78 ligzdas ērgļiem, bet ar to ir par maz, lai mazinātu cilvēka darbību negatīvo ietekmi uz putnu izdzīvošanu. Tāpēc lūdzam Tavu palīdzību, lai iegādātos materiālus ligzdu būvei, nogādātu tos mežā un uzbūvētu ligzdas. Uzbūvējot mākslīgo ligzdu piemērotā vietā un kokā, tiek nodrošināta netraucēta un stabila ligzdošana, lai ērgļu pāris varētu sekmīgi izaudzināt mazuļus.

Lai apgādātu ērgli ar ligzdu, aizsargājamā teritorijā tiek atrasts ligzdvietai piemērots koks, kas atrodas no viena līdz pat 5 km attālumā no ceļiem. Ligzdai piemērotā koka pašā galotnē 10 – 30 metru augstumā tiek uzstādīta ligzdas pamatne no koka, līdz pat 1,5 metriem diametrā. Lai uzbūvētu vienu ligzdas pamatni, ir jāiesaista divi cilvēki – viens uzkāpj kokā un būvē ligzdu, bet otrs atrodas uz zemes, piegādā materiālus un instrumentus. Vidēji dienā var uzbūvēt vienu vai divas ligzdas. Tās būvēšanai nepieciešami dēļi, naglas, skrūves, stieples, virve, aprīkojums, instrumenti(āmurs, cirvis, zāģis) u.c. Tālāko darbu pavasarī paveic putni – sagādā ligzdas materiālu un uz pamatnes iekārto stabilu ligzdu.

Nepieciešamā summa: 2000 lati.

Vienas ligzdas būve izmaksā 100 lati. Šī projekta ietvaros plānojam uzbūvēt 20 ligzdas.

Projektu īsteno: Nodibinājums „Latvijas Dabas fonds”. Fonds darbojas dabas aizsardzības praktiskajā nodrošināšanā un sabiedrības izglītošanā par dabas daudzveidības nozīmi.
 Papildus informāciju par Latvijas Dabas fonda darbību skatīt mājas lapā www.ldf.lv

 

Projekts ievietots portālā 15.10.2009

Projekts noslēgts 14.01.2011

Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojuma.

Citi aktuāli projekti

Palīdzība Džeimsam Feldmanim

Mazo sirsniņu cerības

Palīdzi mazulīšiem izaugt!

Atkārtota palīdzība Viktorijai Prošinai

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

1 487 135.95 €