Seko mums Šodien saziedoti jau 340.00 €

Draugu stipendija 2016

Vītolu fonda mērķis ir stipendiju veidā palīdzēt spējīgiem, centīgiem, maznodrošinātiem jauniešiem studēt Latvijas augstskolās, un to īstenot jau 14 gadus palīdz gan privātpersonas, gan organizācijas un uzņēmumi, un jau arī bijušie stipendiāti.
Pateicoties daudz cilvēku ziedojumiem, ar Draugu stipendiju patlaban studē 16 jaunieši. 2015./2016. mācību gada stipendijām ir pieteikušies 323 jaunieši no dažādiem Latvijas novadiem, to skaitā ir 13 bāreņi, 101 jaunietis, kas aug nepilnās ģimenēs, un 39 kandidāti nāk no ģimenēm, kam pašvaldība ir piešķīrusi maznodrošinātās ģimenes statusu. Neraugoties uz to, 38 jauniešiem ir izcilas zināšanas, viņu vidējā atzīme vidusskolā ir 9 un augstāk, tāpat daudziem ir godalgotas vietas starpnovadu un valsts olimpiādēs. Viena mācību gada stipendija ir 1 500 EUR. Administratīvās izmaksas no Draugu stipendijas netiek ieturētas.
Uģis dzīvo daudzbērnu ģimenē, kurā viens no bērniem ir invalīds no dzimšanas. Uģi audzina māte, jo vecāki ir šķīrušies, vienīgais atbalsts no tēva ir ikmēneša sniegtie uzturlīdzekļi. Uģa māte strādāja par pedagogu mazā lauku vidusskolā, taču ar šogad ir kļuvusi par bezdarbnieci. Uģis ir atsaucīgs, izpalīdzīgs, centīgs mācībās un aktīvs gan klases, gan skolas dzīvē. Viņš 2 gadus bija skolēnu pašpārvaldes prezidents, jaunieša dzīve nav iedomājama arī bez teātra-viņš aktīvi darbojas jauniešu teātra studijā. Vēlas studēt Rīgas Tehniskajā universitātē.
Aigu audzina tēvs, kurš strādā vietējā uzņēmumā par remontstrādnieku un saņem minimālo algu. Aigu audzina tēvs, kurš strādā vietējā uzņēmumā par remontstrādnieku un saņem minimālo algu. Aigas vecāki izšķīrās, kad meitenei bija deviņi gadi. Māte neizrāda interesi par meitu un nav sniegusi nekādu materiālu atbalstu. Visu nepieciešamo Aigai ir nodrošinājis tēvs. Jauniete ir ļoti mērķtiecīga, precīza, apzinīga, draudzīga. Izjūt atbildību par veicamo darbu. Vairāk interesē bioloģija, ķīmija, bet grūtības nerada arī pārējie mācību priekšmeti. Daudz interesējas par foto mākslu un jaunākiem atklājumiem zinātnē, īpaši mikrobioloģijā un medicīnā. Brīvajā laikā fotogrāfē dabas ainavas, piedalās fotokonkursos. Vēlas studēt bioloģiju.

Projekts ievietots portālā 01.01.2016

Projekts noslēgts 31.12.2016

Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojuma.

Citi aktuāli projekti

Palīdzība Viesturam Veisam

Ukrainas cilvēkiem!

Palīdzība Aldai Kudorei

Glābsim Kristīnu un Serhii

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

1 740 346.94 €