Seko mums Šodien saziedoti jau 396.00 €

2021.gadā Ziedot.lv onkoloģisko pacientu ārstēšanu apmaksājis viena miljonu eiro apmērā

03.02.2022

Ik gadu labdarības organizācijā Ziedot.lv onkoloģiskie pacienti lūdz glābt savas dzīvības. Pagājušajā gadā katru nedēļu Ziedot.lv saņēma 1-2 jauni onkoloģisko pacientu iesniegumi, kas lūdz glābt viņu dzīvības. Tā ir dramatiska situācija, kad zāles un ārstniecība ir pieejama, bet naudas to apmaksai nav. Cik vērta var būt mūsu līdzcilvēku dzīvība? Vienam pacientam tie ir 7 tūkstoši, citam 40 tūkstoši, citam 128 tūkstoši eiro gadā. Tādu līdzekļu līdzcilvēkiem, kurus uz pauzes no darba un ikdienas gaitām ir uzlicis vēzis, nav.

Pacientu maksājumi par savu ārstēšanu nav adekvāti iedzīvotāju ienākumiem un dzīves līmenim. Cik Latvijā ir tādu iedzīvotāju, kuri spēj no savas ģimenes budžeta ik pēc 3 nedēļām par zālēm samaksāt 12 tūkstošus eiro?

Latvijas ārsti atzīst, ka onkoloģisko pacientu ārstēšana Latvijā atpaliek par vairākiem gadiem no citām Eiropas valstīm. To arī pierāda lielais pacientu skaits, kuri meklē ārstēšanas iespējas ārpus Latvijas.  Tajā pašā laikā, ārsti atzīst, ka onkoloģija kļūst par hronisku slimību un valstij būtu jādomā par kompensējamo medikamentu sarakstā iekļautām jaunākās paaudzes medikamenti plašākam diagnožu lokam.

Pirms dažām dienām stājās spēkā papildināts kompensējamo zāļu saraksts. Tomēr viens excel saraksts maina visu pacienta dzīvi, nosakot, vai zāles būs vai nē! Diviem pacientiem ir izrakstīts viens un tas pats medikaments, vienam pacientam šo medikamentu apmaksās valsts, bet otram pacientam neapmaksās, jo sarakstā pacienta diagnoze iepretim medikamentam nav ierakstīta.

Janvārī pie Ziedot.lv vērsušies jau 11 onkoloģiskie pacienti, viņu atbalstam nepieciešami 515 330,61 eiro. Viņi ir jauni, profesionāli cilvēki, ar bērniem un ģimenēm. Viņi ir gatavi dzīvot, strādāt, maksāt valstij nodokļus.

Mūsu palīdzību lūdz:

Slimība nešķiro nevienu, ne ārstu, ne skolotāju, ne jauno tēti, ne vecmāmiņu! Mums ir svarīgs katrs Latvijas iedzīvotājs. Glābsim viņu dzīvības!

 

 

 

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

9 672 381.08 €