Seko mums Šodien saziedoti jau 4,262.60 €

"Salabo" cilvēku. "Klonē" mikroķirurgu!

Latvijas mikroķirurgu komanda jau kopš kara sākuma Ukrainā sniegusi nenovērtējamu palīdzību glābjot karā ievainotos cilvēkus. Latvijas mikroķirurgi - Olafs Libermanis un Mārtiņš Malzubris nenogurstoši "labo" ievainotos cilvēkus. Strādājot Kijivā, Dņeprā, Ternopiļā, Lutskā, Ļvivā un Viņņicā ķirurgi novērojuši lielu skaitu tieši gados jaunu pacientu, kam steidzami nepieciešama rekonstruktīvā mikroķirurģija. Ievainotajiem nepieciešama palīdzība.

Tiek uzsākta jauna programma “Salabo cilvēku, klonē mikroķirurgu”, kuras ietvaros pieredzējušie Latvijas mikroķirurgi apmācīs Ukrainas mediķus. Paralēli Viņņicas slimnīcā tiks izveidoti pieci mikroķirurģijas inkubatori, kur jaunajiem ārstiem stažēties un glābt ievainoto dzīvības. Ukrainas pusē projektu vada ķirurgs, kas strādāja Mariopoles hospitālī, atgriezies no gūsta. Ukrainā ir milzīgs skaits smagi ievainotu cilvēku un daudz jaunu, talantīgu un fiziski stipru mediķu. Latviešu mikroķirurgi armijas vajadzībām izstrādājuši treniņu metodiku, kas balstās uz militārās tuvcīņas principiem. Tagad efektīvu ķirurgu  var sagatavot nevis daudzu gadu, bet dažu mēnešu laikā.

Palīdzēsim “klonēt mikroķirurgus”, lai ārstētu ievainotos un samazinātu invaliditātes risku. Latviešu pieeja mikroķirurģijā ir nacionālā vērtība. Kopš 1985. gada Latvijas vadošie mikroķirurgi veido mikroķirurģijas vienības lielākajās Latvijas slimnīcās un kopš Krievijas pilna mēroga iebrukuma Ukrainā, Kijevas Centrālajā kara hospitālī.

Ziedojumi tiks izlietoti mikroķirurģijas instrumentu, aprīkojumu iegādei, treniņu laboratorijas izveidē, kā arī autotransportam.

Jūsu atbalsts – iespēja glābt ievainoto dzīvības!

Projekts ievietots portālā 24.04.2023

Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojuma.

Citi aktuāli projekti

Palīdzība Emīlam Prokofjevam

Rūpju bērnu māmiņām

Palīdzība Miķelim Audzeram

Droni Ukrainas bruņotajiem spēkiem

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

1 755 765.74 €