Seko mums Šodien saziedoti jau 150.00 €

Ulubelē dzīvība ir vērtība!

Atskaite 31.12.2021

Atskaite par periodu no 01.10.21.-31.12.21.

Paldies,ka pateicoties ziedot.lv projektam esam varējuši sniegt nepieciešamo palīdzību patversmē nonākušajiem dzīvniekiem–gan pamestajiem un bezsaimnieka,gan mazturīgu iedzīvotāju dzīvniekiem,kuri līdzekļu trūkuma dēļ nevar atļauties ārstēšanu. Ziema veicina hronisku slimību un deģeneratīvo problēmu saasināšanos.Šobrīd regulāru ārstniecisko barību saņem 18 kaķi,3 suņi;pārtikas piedevas locītavu stiprināšanai–23 seniori,probiotiķus-pēc ārsta nozīmējuma ikviens patversmes iemītnieks.

Atskaites periodā mājup devušies 17 seniori, kuri pūrā līdzi saņēmuši Zelta veselības polises.
Rudens mitrums un ziemas sals parasti ir grūti pārdzīvojams laiks senioriem un slimniekiem ar hroniskām veselības problēmām. Arī patversmei tas ir izaicinājumu laiks-ziemai ne tikai jāsiltina suņu būdas, bet daļu no senioriem–gados vecākos,augumā mazākos un hroniskām kaitēm, jāpārvieto uz dzīvi iekštelpās. Lielākā daļa kaķu pastāvīgi dzīvo iekštelpās,taču Dzīvnieku dārza 60 kaķiem radīta iespēja pēc izvēles dzīvot siltās telpās.Nepieredzēti aukstais decembris prasīja papildus elektrības un kurināmā izmaksas.
Aukstais laiks veicina hronisku slimību un vecuma deģeneratīvo problēmu saasināšanos patversmē mītošajiem slimniekiem,kas nozīmē biežākas ārsta vizītes,terapijas,papildus ārstniecisko barību,pārtikas piedevas,medikamentus.Šobrīd regulāru nieru, aknu un gastro ārstniecisko barību saņem 18 kaķi (nieru, aknu slimības un alerģijas) un 3 suņi – Fanta (gastro), Magnēts (kardio) un Ļaļa (alerģijai).Pārtikas piedevas locītavu stiprināšanai–23 suņi seniori,bet probiotiķus pēc vajadzības ikviens patversmes iemītnieks saskaņā ar apstiprināto terapijas kursu.
Diemžēl patversmē nonākuši arī vairāki smagi savainoti dzīvnieki ar autotraumām: suņi – Bims(lauzts mugurkauls),Froilenīte(lauztas pakaļkājas),VAS tipa suns(lauzta kāja),taksītis (lauztas gūžas),suņa saplosīta kaķenīte–visiem nepieciešamas operācijas un turpinās ilgstoša terapija.Kaut arī 3 suņiem ir saimnieki,diemžēl visi ir mazturīgie,kam nav līdzekļu ārkārtas veterinārajām vajadzībām,tādēļ lai glābtu un atveseļotu traumētos dzīvniekus,izdevumus (klīnika un medikamenti)apmaksā Ulubele. Paldies, ka tas iespējams pateicoties ziedot.lv projektam!
Patversmē nonākuši arī vairāki kaķi ļoti sliktā stāvoklī–savainoti vai slimi. Lielākoties no ielas kaķu kolonijām vai atrasti bezpalīdzīgā stāvoklī. Visiem sniegta neatliekamā palīdzība,nozīmēta ārstēšana klīnikā vai patversmē. Diemžēl pēc smagas cīņas 3 no tiem nebija izglābjami. Pārējiem ilgstoša terapija patversmē.
Steidzamas ķirurģiskas operācijas bija nepieciešamas malamutam Fantai–kuņģa sagriešanās un suņu opim Tobim(ielaista nieru problēma). 11g.v.seniors Čalis, kam diagnosticēja mugurkaula jostas skriemeļu spondilozi, izgāja ilgstošu ārstēšanās kursu un pielāgojās pastaigām uz ratiņiem. 10g.v.akita Zhako pārcietusi audzēja operāciju un iziet rehabilitāciju, padzilināti izmeklējumi un terapija Semam.
Mitrā aukstā klimata dēļ ādas slimību saasinājumi senioriem Ļaļai,Reksim,Čevitam,Smiļģītim,kuri pārvietoti uz iekštelpām terapijai. 1g.v.terjera suņu meitiņai Pastarītei ar iedzimtu pakaļkāju deformāciju vairākkārt veiktas neatliekamas ķirurģiskas manipulācijas.
Pateicoties Zelta veselības polisei, atbalstu saņēmuši seniori: Pauliņš–terapiju muguras problēmām, Rembo Sirsniņš-konsultāciju un preparātus pēcinsulta terapijai, Kvatro–sarežģītu kājas lūzuma operāciju,rehabilitāciju,pārvietošanās ratiņus,Žuļka,Lācītis,Gera, Tīna – konsultācijas un terapiju.

Finanšu atskaite:

Veterinārā barība, preces un veterinārie pakalpojumi EUR 5 319,93
Elektroenerģijas un ar siltuma jaudu nodrošināšanu saistīto izmaksu segšana EUR 1 805,79
Palīglīdzekļi dzīvniekiem, inventārs dzīvniekiem un patversmes veterinārajai klīnikai EUR 1 744,95
Kopā EUR 8 870,67

Atskaite par periodu no 01.06.21.-30.09.21.

Adoptēti 242 dzīvnieki, no tiem 14 opīši, kas saņēma Zelta polises -veselības aprūpi līdz mūža galam.
Atskaites periods zīmīgs ar lielu patversmē uzņemtu kaķēnu un kucēnu skaitu–liela daļa no tiem novārguši,inficēti ar vīrusiem,bez mammām–ilgstoši ārstējami un izbarojami ar pudelīti.Tāpēc pastiprināti drošības pasākumi visiem uzņemtajiem dzīvniekiem – regulāri vīrusu testi līdz vakcinācijai kucēniem un kaķēniem, bet darbiniekiem striktas epidemioloģiskās prasības-kaķu blokos ieeja tikai bahilās,halātos un cimdos.
Karstais klimats jūlijā nesaudzīgi iespaidoja veselības stāvokli dzīvniekiem ar hroniskām kaitēm vai cienījamu vecumu. Ilgstošā karstuma dēļ vairākiem senioriem pasliktinājās veselība,tāpēc mūsu izaicinājums bija pēc iespējas pielāgot iemītnieku dzīvesvietas,lai pasargātu no tiešas saules un pārkaršanas.
Ulubelē nonāca vairāki dzīvnieki ar acīmredzamiem pārkaršanas un atūdeņošanās simptomiem–vairāki kaķi bezpalīdzīgā stāvoklī,arī ilgstoši karstumā bez ūdens un noēnojuma atstāts 15g.v.suņu opis, kam steidzami bija nepieciešama reanimācija un intensīvā terapija.Diemžēl pēc vairākām dienām cīņa tika zaudēta- organisms neizturēja.
Esam uzņēmuši vairākus smagi traumētus dzīvniekus:1)Kaķīti ar traumētu kāju,kur vaļējā brūcē bija sākusies nekroze.Turpinās ilgstoša ārstēšana ar labiem rezultātiem.2)Kucīti ar asiņojošām, sastrutojušām brūcēm uz kakla,kas sekmīgi atkopta.3)Vairākus suņus seniorus ar ielaistām veselības problēmām–akitas šķirnes suni ar audzēju uz vēdera, Čipolīno ar pārmērīgu lieko svaru un izmestus kucēnus ar novājinātu imunitāti un parazītu invāziju.
Turpmākas konsultācijas par operācijācijām sunītei Bellai ar nepareizi saaugušiem priekšķepu lūzumiem un terjermeitiņai ar iedzimtu pakaļkāju deformāciju.
11 kaķiem ar diagnosticētu corona vīrusu veicam regulārus izmeklējumus un uzturošu terapiju–viņi dzīvo izolētā telpā karantīnā.
Smagas nieru problēmas atklāja un ārstēja daudz cietušajai kaukāzietei Matildei – diemžēl zaudēja cīņu ar slimību. Citos medību laukos devās suņi seniori Zorro (insults), Riks, Berta, jorku omiņa, Pelēkais Grejs, vairāki kaķi seniori ar hroniskām nieru problēmām. Kaut arī visi bija cienījamā vecumā, tas vienmēr ir pārdzīvojums,jo esam viņu ģimene un hospisa aprūpe pēdējā,visgrūtākajā dzīves posmā.
Gandarījums par izārstētajiem un atkoptajiem senioriem, kuri atguvuši veselību un dzīvesprieku– Lucavsalas Reksi(insults),Koperfīldu(kuņģa operācija),Umku(ādas iekaisums),Tīģeri(pakaļkājas operācija),kaķi Eņģeli(dzerokļu probelēma),5 ielas koloniju kaķiem Kaķu dārzā.
Ikdienas aprūpe,uzturoši medikamenti,speciālā barība un regulāras veselības pārbaudes ir obligātais minimums,ko opīši saņem, taču esam ļoti pateicīgi U komandai un brīvprātīgajiem, kas velta viņiem savu uzmanību pavadot laiku kopā un vadājot uz konsultācijām. Kopābūšana ir tikpat svarīga terapija kā medikamenti.
Pateicamies par palīdzību viņu ārstēšanā un atkopšanā-ikviens ziedojums dāvā viņiem cerību un otro iespēju. Paldies, ka glābjat dzīvības!

Finanšu atskaite:

Veterinārā barība, preces un veterinārie pakalpojumi EUR 831,31
Elektroenerģijas un ar siltuma jaudu nodrošināšanu saistīto izmaksu segšana EUR 1 692,39
Palīglīdzekļi dzīvniekiem, inventārs dzīvniekiem un patversmes veterinārajai klīnikai EUR 305,89
Kopā EUR 2 829,59

Atskaite par periodu no 25.02.21.-31.05.21.

Seniori un dzīvnieki ar īpašām vajadzībām vienmēr bijuši Ulubeles rūpju bērni. Šobrīd to kopējais skaits patversmē ir 150. No sirds priecājamies par katru, kurš sagaida savu Cilvēku un dodas mājās, bet tikmēr mūsu uzdevums ir kopt un lolot viņus - uzlabot un uzturēt veselību, jo tas dod lielāku iespēju tikt adoptētiem.
Šajā periodā Ulubelē adoptēti 123 dzīvnieki, tai skaitā 15 seniori un Ulubeles iemītnieki ar īpašām vajadzībām, kas līdzi uz mājām saņēma Zelta veselības polises.
Pavasaris bijis izaicinājumu pilns laika apstākļu dēļ – pēc aukstās ziemas vēlais, mitrais pavasaris ietekmēja gan apkures sezonas ilgumu, gan trauslāko Ulubeles iemītnieku veselības stāvokli.
Sarežģītas ķirurģiskas operācijas klīnikā bija nepieciešamas suņiem senioriem Koperfīldam, Tīģerim, Džuļai, Šerlokam un vairākiem kaķiem.
Lai prognozētu tālāku ārstēšanas un atkopšanas gaitu, padziļināti izmeklējumi un analīzes diagnozes noteikšanai veiktas: suņiem Bellai, Azai, Draudziņam, Matildei, kaķiem Dzidriņai, Miki un citiem. Bellai nepieciešamas regulāras fizioterapeita konsultācijas un masāžas.
11 kaķiem, kas patversmē nonāca no viena saimnieka mājām, tika konstatēts corona vīruss – tas prasa regulārus izmeklējumus un terapiju visa mūža garumā, bet patversmes darbiniekiem – striktu karantīnas un dezinfekcijas pasākumu ievērošanu.
Vairākus seniorus piemeklējušas smagas problēmas – Lizai 3.insults, Smiļģītim pakaļkāju problēmu saasinājums, Tīģerim - pakaļkājas saišu plīsums. Regulāras veselības pārbaudes, specializētā barība un ārstēšana nepieciešama arī daudziem citiem senioriem – Ļaļai, Lizai, Reksim, Rikam, Bertai, Pirātam,Taisonam, 7 kaķiem senioriem ar nieru problēmām.
Diemžēl vairāki seniori zaudēja smagu cīņu ar slimību - Šerloks, Sensejs, Maija, Bumbiņreksis, vairāki seniori kaķi no Dzīvnieku dārza, Miki, Pičuks.
Tas vienmēr ir skumji un sāpīgi visai U komandai, taču apzināmies, ka esam darījuši visu iespējamo, lai viņus ārstētu, koptu un padarītu vieglāku dzīves pēdējo posmu.
Esam gandarīti, ka uz mājas aprūpi devušies 4 mūsu īpašie iemītnieki – 11 g.v. alabaju kucīte Aza, kam izoperēts milzīgs audzējs un nepieciešama pastāvīga veterinārā aprūpe, 4 g.v. Bruno ar neiroloģiskām problēmām un epilepsiju un 9g.v.kaķenīte Mora ar sakropļotu priekšķepu, kas cietusi no cilvēku vardarbības, 8 g.v.kaķenīte Trīne.
Patversmē nonākuši vairāki dzīvnieki ar smagām, ielaistām veselības problēmām: suņi Džuļa, Belliņa, jorku omiņa, vairāki ielas kaķi seniori, pusaugu suņi ar ādas slimībām, kam visiem bija nepieciešama neatliekama medicīniskā palīdzība, turpmāki izmeklējumi un ilgstoša ārstēšana.
Esam ciešā saskarē ar adoptētajiem Ulubeles Zelta polises īpašniekiem-operācija un atkopšana bija nepieciešama suņiem -12 g.v.Aurorai, 9 g.v.Lordam, izmeklējumi un terapija – 10 g.v.Mērfijam,13 g.v.kaķenītei Bellai, neatliekamā palīdzība -11 g.v.Helēnai.
No sirds pateicamies tiem Ulubeles atbalstītājiem un brīvprātīgajiem, kuri ziedo, lai palīdzētu tieši senioriem un dzīvniekiem ar īpašām vajadzībām. Pateicoties šim atbalstam iespējama sarežģīta diagnostika, analīzes, ķirurģiskas operācijas un ilglaicīga terapija, labākie medikamenti. Pateicamies arī par viņu ziedoto laiku un rūpēm, nogādājot šos rūpju bērnus pie speciālistiem un regulāri apciemojot patversmē! Cilvēciskais kontakts,samīļošana un iedrošināšana šiem iemītniekiem nepieciešami īpaši! Paldies visiem, kuri atbalsta Ulubeli!

Finanšu atskaite:
Veterinārā barība, preces un veterinārie pakalpojumi EUR 3 500
Elektroenerģijas un ar siltuma jaudu nodrošināšanu saistīto izmaksu segšana EUR 3 000
Palīglīdzekļi dzīvniekiem, inventārs dzīvniekiem un patversmes veterinārajai klīnikai EUR 1 500
Kopā izlietots EUR 8000

Citi aktuāli projekti

Cilvēkos ir spēks!

Bērniem ar autismu

Gaismas ceļš Donbasam

Nabadzīgām ģimenēm ar bērniem

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

3 072 419.13 €