Seko mums Šodien saziedoti jau 145.00 €

Saulainas dienas

Sirsnīgs paldies par ziedojumiem!

Laikraksta Diena labdarības akcijā Saulainas dienas Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas atbalstam tiek sākta ziedojumu vākšanu ģimenēm, kuras bērna slimības dēļ nonākušas ārkārtas situācijā.

Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā ik dienu ārstējas aptuveni 500 bērnu no visas Latvijas. Katru gadu slimnīcā nokļūst vairāki pacienti, kuriem ir nepieciešama medicīniskā palīdzība, kādu var saņemt tikai ārpus Latvijas. Bieži vien šie gadījumi ir steidzami, kad bērna dzīvībai un veselībai ir svarīga katra minūte. Šādos gadījumos bērns ir jātransportē uz kādu no ārvalstu klīnikām pēc iespējas ātrāk.

2008.gadā slimnīcā ļoti smagā stāvoklī nonāca kāds zēns, un bija nepieciešams viņu pēc iespējas ātrāk transportēt uz klīniku ārpus
Latvijas. Ziedojumi šim mērķim tika savākti, diemžēl zēns zaudēja dzīvību. Pateicoties lielajam sabiedrības atbalstam toreiz un puiša vecāku lēmumam saziedoto naudu turpmāk novirzīt bērniem, kas nokļuvuši līdzīgā situācijā, Bērnu slimnīcas fondam bijusi
iespēja atbalstīt 25 bērnus un viņu ģimenes, kuriem bijusi steidzama vajadzība iegūt medicīnisko palīdzību ārzemēs.

Lai arī bērna ārstēšanās izmaksas ārvalstīs sedz valsts, nokļūšanu klīnikā kopā ar pavadošo personu, bieži vien arī donoru, dažādas analīzes, transporta izdevumus, vecāku uzturēšanos klīnikā pie bērnam, kā arī atsevišķos gadījumos medikamentu iegādi apmaksā Bērnu slimnīcas fonds. Atkarībā no klīnikā pavadāmā laika un vajadzības veikt atkārtotas vizītes klīnikā viena bērna uzturēšanās ārzemēs maksā no viena līdz pieciem tūkstošiem latu. 

Mēs ikdienā esam liecinieki tam, kā vecāki cīnās par savu bērnu veselību un dzīvību, turklāt situācijas, kad bērna ārstēšana jāveic ārvalstu klīnikā, nozīmē darba un līdz ar to arī ienākumu zaudēšanu vismaz vienam no vecākiem, kuram jābūt līdzās bērnam. Arī šis apstāklis apgrūtina ģimenes iespēju pašiem segt bērna ārstēšanas izdevumus, un šādās situācijās bez sabiedrības atbalsta vecāki ir bezspēcīgi. 

Pašlaik līdzekļi ir gandrīz izsmelti, tuvākajā laikā pietiks, lai palīdzēt vien diviem trim bērniem. Taču katru gadu ir vismaz seši bērni, kuriem ir nepieciešama Bērnu slimnīcas fonda atbalsts.

Mazo pacientu un viņu vecāku vārdā aicinām atsaukties un ziedot ārkārtas situācijā nonākušajām ģimenēm, lai kopā varētu sagaidīt mūsu bērnus mājās veselus un laimīgus!

Kopā esam iespējuši tik daudz. Mums izdosies sagādāt arī šo tik nepieciešamo atbalstu bērniem un viņu ģimenēm ārkārtas situācijās! 

Saulaino dienu akcijā kopš 1998. gada par sabiedrības saziedotajiem ir izdarīts tik daudz – izremontētas divas BKUS nodaļas; uzcelta 16. nodaļas piebūve, kurā slimnīcas speciālisti konsultē saslimušos bērnus; atvērta Rīgas Centrālās bibliotēkas filiāle Saulaino dienu bibliotēka; nodrošināta datoru un interneta lietošana nodaļās pacientiem, kuriem ir gultas režīms; izveidota informatīva mājaslapa www.slimnicaberniem.lv, kurā bērni un viņu vecāki var uzzināt par ārstniecības procesu BKUS; atjaunota BKUS Vecāku māja, kur sasirgušo bērnu vecāki var atpūsties, lai krātu spēkus sava sasirgušā bērna atbalstam.

Projekta īstenotājs: Laikraksts “Diena” (www.diena.lv)

Projekta partneri: Labdarības akcija Saulainas dienas tiek īstenota ciešā sadarbībā ar Bērnu slimnīcas fondu (www.bsf.lv), kas ir visu saziedoto līdzekļu saņēmējs. Projektam iespējams ziedot Ls 1, iegādājoties komponista Kārļa Lāča un dzejnieka Kārļa Vērdiņa kopīgi veidoto grāmatu/CD “Lāču tēta dziesmas” (lacutetis.com).

Projekts portālā ievietots 10.11.2011, pēdējās izmaiņas 20.02.2012.

Projekts ievietots portālā 20.11.2014

Projekts noslēgts 04.08.2017

Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojuma.

Citi aktuāli projekti

Stiprini Stipros

Nabadzīgām ģimenēm ar bērniem

Labas Ziņas*

Bērniem ar autismu

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

2 097 876.77 €