Seko mums Šodien saziedoti jau 9,920.70 €

Reiz cilvēkam bija draugs 2014

Atskaite 01.09.2014

Septembrī patversmē „Dzīvnieku Draugs” uzņemti 30 dzīvnieki – 11 kaķi un 10 suņi, bet uz jaunajām mājām devās 30 dzīvnieki: 19 kaķi un 11 suņi.

Laimīgie stāsti septembrī
Džeimijs

Džeimijs savas dzīves pirmos mēnešus pavadīja pie ķēdes – viņa "saimniekiem" šķita, ka nekam citam suns nav vajadzīgs. Taču puikam paveicās un ar labu cilvēku gādību viņš tika paglābts no ķēdes suņa likteņa un nonāca patversmē. Jau drīz vien atradās cilvēki, kas draudzīgajam un vienmēr pozitīvajam pusaudzim bija gatavi piedāvāt pavisam citu dzīvi – kā mīlētam un aprūpētam ģimenes loceklim.
Jaunajās mājās Džeimijs esot izaudzis „liels un resns”, un saimnieki viņu uzskata par gudrāko suni pasaulē. Džeimijam tiek sarūpēts viss, ko vien viņš vēlas – ne tikai speciāli viņam gatavotas pusdienas, rotaļas un pastaigas, bet pat sava gultiņa ar sedziņu un spilventiņu. Vienīgi mājas kaķi negrib respektēt Džeimija īpašo statusu – rotaļās neielaižas un pie gadījuma parāda, kurš te ir galvenais.
Pērle
Pērle tika atrasta uz Jūrmalas ar savainotu pakaļķepu. Izrādījās, ka trauma ir visai nelāga – sadragāta locītavas bļodiņa, tāpēc Pērlei nācās pārciest operāciju, bet pēc tam vēl mēnesi jāievēro miera režīms, kas aktīvajai un draudzīgajai suņu meitiņai nemaz nav viegli. Par laimi, ķepa dzīst labi, bet vēl jo labāk ir tas, ka Pērlei jau ir atradušās jaunas mājas, kurp viņa dosies, tiklīdz būs izveseļojusies.
Freda
Īpatnējā paskata suņu meiteni Fredu kāds bija pametis piesietu pie koka – droši vien sunīte bija kļuvusi lieka, jo nekāds cits iemesls, kāpēc lai kāds vēlētos no viņas atteikties, nav iedomājams – Frediņa gan raksturā, gan uzvedībā ir rāma, paklausīga un saprātīga sunīte, lai gan iesākumā mazliet bikla pret svešiniekiem.
Tāpēc arī viņai ilgi nenācās gaidīt uz jauniem saimniekiem – nepagāja ne mēnesis, kad viņu par savu draudzeni izvēlējās liela ģimene no Mores. Jaunajās mājās Fredu jau gaidīja divi citi četrkājainie iemītnieki – vecsunīte Šēra un mājas kaķis. Ar pirmo Fredai uzreiz nodibinājās draudzība un saprašanās, izņemot brīžus, kad saimniekiem jādemonstrē, kura te ir pati mīļākā un labākā sune. Kad šis jautājums noskaidrots, abas dodas kopīgos izpētes gājienos pa plašā īpašuma mežiem un pļavām. Savukārt kaķi gan Freda labprāt nogrābtu aiz astes, tāpēc tam nācies pārcelties uz dzīvi iekštelpās, par ko murrātājs gan nemaz nesūdzas.
Fredas labākie draugi ir trīs ģimenes jaunākās paaudzes pārstāvji, ar kuriem kopā tiek skriets, joņots un kūleņots. Jo, neraugoties uz bildēs vērojamo nopietno sejas izteiksmi, Freda pati ir vēl gluži bērns – tikai gadiņu veca, un enerģija viņā kūsāt kūsā!
Spensers

Rudais Spensers ar neparastajām medus krāsas acīm patversmē tika atzīts par vienu no „grūtajiem” audzēkņiem. Visumā draudzīgs un mīļš pret cilvēkiem, runčuks ne acu galā neieredzēja citus kaķus, tāpēc īsajās pastaigās bija spiests doties viens pats, bet pārējo laiku vadīja, iesprostots būrī, kamēr citi kaķi draudzīgās kompānijās rotaļājās vai sauļojās āra voljērā. Tāda dzīve neviena kaķa raksturu neuzlabo, un arī Spensers kļuva aizvien nīgrāks un nīgrāks, tā ka dažbrīd radās bažas, kā gan mincim klāsies jaunajās mājās, uz kurām viņš devās septembra sākumā, pavadījis patversmē piecus mēnešus.
Taču satraukums izrādījās gluži nepamatots - izkļuvis no patversmes nervozās vides un atbrīvots no netīkamās citu kaķu klātbūtnes, Spensers ir pilnībā atguvis omulību un labo raksturu. Jaunie saimnieki stāsta, ka pret saviem cilvēkiem runcis ir mīļš bez gala, bet naktis viņš pavada, ieritinājies saimniecei azotē un murrādams viņai pie auss viskaķiskāko no kaķiskajām šūpuļdziesmiņām.

Finanšu atskaite:
Medicīniskie līdzekļi EUR 197,10
Dzīvnieku barība EUR 802,90
Kopā izlietots EUR 1000,00

Citas atskaites:

Citi aktuāli projekti

Palīdzēsim izglābt dzīvības!

Klusais eņģelītis

Palīdzība Sabīnei Saveļjevai

Palīdzība Nikitam Burijam

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

899 533.69 €