Seko mums Šodien saziedoti jau 3,204.50 €

Pārtikas banka Paēdušai Latvijai 2015

Vienam cilvēkam mēnesī nepieciešami vismaz 300 EUR, lai nodrošinātu sevi ar visām nepieciešamajām precēm un pakalpojumiem. Pārtikai tiek tērēti nepilni 85 EUR uz vienu cilvēku mēnesī. Vairāk nekā 28% no visiem strādājošajiem saņem minimālo algu. Pēc nodokļu nomaksas, ienākumi nepārsniedz valsts noteikto iztikas minimumu- 252 EUR, uz vienu ģimenes locekli. (avots: Centrālā statistikas pārvalde) Daļa no šīm ģimenēm neelastīgās birokrātiskā sistēmas dēļ nevar saņemt trūcīgās vai maznodrošinātās statusu, kas uzlabotu slikto finansiālo stāvokli.
Tomēr tās ir centīgas ģimenes, kuras neskatoties uz zemajiem ienākumiem turpina strādāt zemi atalgotu darbu un maksāt nodokļus. Lai palīdzētu tiem, kam pietrūkst ikdienas iztikai, Latvijas Samariešu apvienība sadarbībā ar Ziedot.lv lūdz līdzcilvēkus atvērt savas sirdis. Pārtikas banka „Paēdušai Latvijai” vāc līdzekļus, lai reizi mēnesī izsniegtu pārtikas pakas trūkumā nonākušajiem. Vienas pārtikas pakas izmaksas nepārsniedz 8 EUR un tajā iekļauti produkti, kas sniedz iespēju ģimenēm nodrošināt sevi ar pilnvērtīgu ikdienas maltīti. Pārtikas paka satur 12 produktus- kviešu milti, manna, cukurs, makaroni, šķeltie zirņi, miežu putraimi, auzu pārslas, vistas buljons, margarīns, rīsi, sautētas cūkgaļas konservi, eļļa.
Prioritāri pārtikas pakas saņem ģimenes ar bērniem ar zemiem ienākumiem, kurām Sociālais dienests nav un nevar piešķirt trūcīgās vai maznodrošinātās statusu.
Iespēju robežās tiek palīdzēts arī pensionāriem un invalīdiem ar zemiem ienākumiem, kuriem Sociālais dienests nepiešķir trūcīgā vai maznodrošinātā statusu. Palīdzība tiek sniegta visā Latvijā, sadarbojoties ar citām labdarības organizācijām reģionos un pašvaldību Sociālajiem dienestiem. Katrs palīdzības lūdzējs tiks izvērtēts, lai pārliecinātos, ka atbalstu saņem tie, kam tas visvairāk nepieciešams.
Pārtikas bankas „Paēdušai Latvijai” projektu īsteno Latvijas Samariešu apvienība kopā ar labdarības portālu Ziedot.lv un labdarības organizācijām visā Latvijā, pateicoties VAS „Latvijas Valsts meži”, Sorosa Fonds Latvija, veikalu tīkla „Maxima” un AS „Latvijas Finieris” atbalstam.
Ziedot iespējams arī zvanot uz labdarības tālruni 90006488 (EUR 1,42), Swedbank un SEB internetbankā, ziedojumu kastītēs bistro tīklā „Lido” vai piepildot Glābējpaku. Sīkāk par projektu: www.paedusailatvijai.lv

Projekts ievietots portālā 01.01.2015

Projekts noslēgts 31.12.2015

Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojuma.

Ziedot iespējams arī zvanot uz labdarības tālruni 90006488*.

*Maksa par zvanu 1,42 EUR, tai skaitā Lattelecom apkalpošanas maksa par katru zvanu 12,1%. Ja Jums neizdodas noziedot zvanot no mobilajiem tālruņiem, lūgums sazināties ar savu operatoru, lai noskaidrotu vai Jūsu izvēlētais tarifs ļauj veikt zvanus uz labdarības tālruņiem. Diemžēl priekšapmaksas karšu lietotājiem nav iespējams ziedot zvanot uz labdarības tālruni.

Citi aktuāli projekti

Palīdzība Miķelim Eglītim

Dzeramā ūdens attīrīšanas stacija Ukrainai

Palīdzība Marinai Cigankovai

Bērniem ar autismu

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

3 131 586.41 €