Seko mums Šodien saziedoti jau 2,041.53 €

Palīdzība Viesturam Vīksnam

Sirsnīgs paldies visiem ziedotājiem! Viesturam nepieciešamā summa saziedota.

Mazajam Viesturiņam ir 3 gadi, bet vecāki no sava puisīša nav dzirdējuši nevienu vārdiņu. Vecākiem pirmās aizdomas, ka ar bērniņu kaut kas nav kārtībā, radās jau ap gada vecumu. Viesturam neveidojās atdarināšanas kustības, mazulis maz skatījās acīs, kustības bija vienveidīgas, spēcīgs tonuss. Vecāki devās pie speciālistiem un veica neskaitāmus izmeklējumus. Divu gadu vecumā zēnam noteica autiska spektra traucējumu diagnozi.

Autisma kabinetā rekomendēja ABA nodarbības un ieteica bērnu socializēt Montessori bērnu dārzā.  Ģimene ar cerībām raudzījās uz iespēju bērnam iet bērnudārzā. Taču pēc pirmā mēneša vieta dārziņā tika atteikta, pamatojot ar bērna agresiju. Iespējams, ka pedagogi vienkārši negribēja problēmbērnu.  Vecāki bija ļoti satraukti, jo sajūta, ka Tavu bērnu neviens negrib, ir sāpīga.

Ar ABA terapiju Viesturam ir laba pieredze. Bērns šajās nodarbībās ir ļoti priecīgs, sadarbojas, pat nevēlas doties projām. Vecāki sapratuši, ka tas ir viņu ceļš. Pašlaik ģimene spēj apmaksāt vienu ABA terapijas nodarbību nedēļā, bet agrīnās intervences periodā bērnam būtu nepieciešamas 20 stundas nedēļā. Vienas nodarbības cena ir 30 – 40 eiro (40 eiro, ja terapeits dodas mājas vizītē). Viesturam jānostiprina atdarināšanas funkcijas. Nākotnē vecāki cer, ka puisītis iemācīsies sēdēt uz podiņa, brīvi ēst ar karotīti, salikt puzli, saprastu krāsu dažādību, pieņemami uzvesties bērnu laukumiņā un ietu pie rociņas mammai pa ielu. Tas, kas veselo bērnu vacākiem ir pašsaprotami, Viesturiņam milzu uzvara!  Ģimenei nepieciešams atbalsts 2880 eiro apmērā, lai segtu ABA terapijas izmaksas.

Kad ģimenē ienāk īpašais bērns, dzīve mainās. Ir daudz lietas, no kā ģimenei jāatsakās ilgtermiņā. Jāplāno katrs solis. Jāpārvar spriedze, sliktās emocijas. Un ļoti nepieciešams apkārtējo atbalsts un sapratne.  

Palīdzēsim Viesturam!

Projekts ievietots portālā 27.05.2019

Projekts noslēgts 10.07.2019

Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojumiem.

Citi aktuāli projekti

Mazo sirsniņu cerības

Es apņemos

Palīdzība Guntai Odriņai

Grāmatu starts

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

730 103.15 €