Follow us Today has already donated 0.00 €

Palīdzība Viesturam Vīksnam

Sirsnīgs paldies visiem ziedotājiem! Viesturam nepieciešamā summa saziedota.

Mazajam Viesturiņam ir 3 gadi, bet vecāki no sava puisīša nav dzirdējuši nevienu vārdiņu. Vecākiem pirmās aizdomas, ka ar bērniņu kaut kas nav kārtībā, radās jau ap gada vecumu. Viesturam neveidojās atdarināšanas kustības, mazulis maz skatījās acīs, kustības bija vienveidīgas, spēcīgs tonuss. Vecāki devās pie speciālistiem un veica neskaitāmus izmeklējumus. Divu gadu vecumā zēnam noteica autiska spektra traucējumu diagnozi.

Autisma kabinetā rekomendēja ABA nodarbības un ieteica bērnu socializēt Montessori bērnu dārzā.  Ģimene ar cerībām raudzījās uz iespēju bērnam iet bērnudārzā. Taču pēc pirmā mēneša vieta dārziņā tika atteikta, pamatojot ar bērna agresiju. Iespējams, ka pedagogi vienkārši negribēja problēmbērnu.  Vecāki bija ļoti satraukti, jo sajūta, ka Tavu bērnu neviens negrib, ir sāpīga.

Ar ABA terapiju Viesturam ir laba pieredze. Bērns šajās nodarbībās ir ļoti priecīgs, sadarbojas, pat nevēlas doties projām. Vecāki sapratuši, ka tas ir viņu ceļš. Pašlaik ģimene spēj apmaksāt vienu ABA terapijas nodarbību nedēļā, bet agrīnās intervences periodā bērnam būtu nepieciešamas 20 stundas nedēļā. Vienas nodarbības cena ir 30 – 40 eiro (40 eiro, ja terapeits dodas mājas vizītē). Viesturam jānostiprina atdarināšanas funkcijas. Nākotnē vecāki cer, ka puisītis iemācīsies sēdēt uz podiņa, brīvi ēst ar karotīti, salikt puzli, saprastu krāsu dažādību, pieņemami uzvesties bērnu laukumiņā un ietu pie rociņas mammai pa ielu. Tas, kas veselo bērnu vacākiem ir pašsaprotami, Viesturiņam milzu uzvara!  Ģimenei nepieciešams atbalsts 2880 eiro apmērā, lai segtu ABA terapijas izmaksas.

Kad ģimenē ienāk īpašais bērns, dzīve mainās. Ir daudz lietas, no kā ģimenei jāatsakās ilgtermiņā. Jāplāno katrs solis. Jāpārvar spriedze, sliktās emocijas. Un ļoti nepieciešams apkārtējo atbalsts un sapratne.  

Palīdzēsim Viesturam!

The Project is placed online on: 27.05.2019

Projekts noslēgts 10.07.2019

Ziedot.lv for donations does not charge any commissions or brokerage fees. All the donated money reaches 100% for its intended purpose. Ziedot.lv administrative costs not covered by your donations.

Other topical projects

Palīdzi mazulīšiem izaugt!

Aprūpe mājās

Gaisma mūsu brīvībai!

Palīdzība Tatianai Ivanovai

About us

Ziedot.lv is a charity organization founded in 2003 with the mission to channel individual and business donations to people in need. Ziedot.lv is offering a safe, easy and transparent way to support carefully verified and selected charity projects, to follow-up their progress and be sure your donation has reached the goal.


Donation Statistics

This year

722 419.05 €