Seko mums Šodien saziedoti jau 270.00 €

Palīdzība Marekam Stienim

Sirsnīgs paldies visiem ziedotājiem! Marekam nepieciešamā summa saziedota.

14 gadus vecais Mareks ir smaidīgs, komunikabls un atvērts zēns. Neskatoties uz nopietniem kustību traucējumiem un 5. pakāpes vājdzirdība, viņš ar visiem atradīs kopīgu valodu.

Marekam patīk matemātika, lego, loģiskās datorspēles un ātras mašīnas, Ikdienā Mareks lieto zīmju valodu, ārpus mājām izmanto riteņkrēslu.

Mareks pasaulē nāca pirms laika, 28. grūtniecības nedēļā. Mēnesi pēc dzimšanas Marekam pēkšņi apstājās elpošana, tas atkārtojās arī pēc 10 dienām. Abas reizes tika veikti reanimācijas pasākumi. Smaidīgais puisēns kļuva apātisks, uz mammu vairs nereaģēja, nesmaidīja. Puisēns nevēlās, nestiepās pēc mantiņām, grūti bija iekustināt.

Mareks 4 gadu vecumā sāka celties jau stāvus pie sienas un spēra pirmos nedrošos soļus. Lielāku prieku vecāki nevarēja iedomāties!

Nāca nākamais trieciens. Pēc pārslimotas smagas angīnas zēns vairs nemācēja pat rāpot, par staigāšanu nerunājot. Viņam parādījās kontraktūras ceļu un pēdu locītavās. Nelīdzēja ne vingrošana, ne rehabilitācija. 2010. gadā Marekam tika veikta muskuļu pagarināšanas operācija. Pēc operācijas Mareks atkal iemācījās staigāt ar staiguli. Bet kauli aug ātrāk par muskuļiem. Mareks vairs nevarēja noturēties kājās, ceļos atkal parādījās kontraktūras, pārvietojās pa māju tikai uz ceļiem rāpus.

Mareks apmeklē skolu un lielāko dienas daļu pavada ratiņkrēslā, tāpēc nākas rūpēties, lai mugura no ilgstošas sēdēšanas nedeformētos. 2019. gadā ar ziedotāju palīdzību Mareks tika pie individuāli izgatavotas sēdēšanas sistēmas ratiņkrēslā. Gada laikā Mareks ir strauji izaudzis. Sēdēšanas sistēmai veiktas vairākas korekcijas un turpmāka korekciju veikšana nav iespējama. Straujās augšanas dēļ ratiņkrēsls vairs neatbilst puiša parametriem, tai skaitā sēdēšanas sistēmas turpmākai pielāgošanai. Lai saglabātu Mareka mobilitāti un nepieļautu jaunu deformāciju veidošanos, nepieciešama jauna sēdēšanas sistēma ratiņkrēslam, kas pielāgota atbilstoši Mareka augumam.

Valsts šādus pakalpojumus neapmaksā, bet ģimene pašu spēkiem to nespēj apmaksāt, jo ģimenē vienīgais pelnītājs ir tētis. Kopā nepieciešami 3000 eiro.

Palīdzēsim Marekam!

Projekts ievietots portālā 02.03.2020

Projekts noslēgts 26.03.2020

Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojumiem.

Citi aktuāli projekti

Palīdzība Mārcim Gustavam Spilvam

Palīdzība Guntai Odriņai

Palīdzība Mārtiņam Cēberam

Dakteris POGA

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

740 262.83 €