Follow us Today has already donated 2,955.94 €

Palīdzība Marekam Stienim

Sirsnīgs paldies visiem ziedotājiem! Marekam nepieciešamā summa saziedota.

14 gadus vecais Mareks ir smaidīgs, komunikabls un atvērts zēns. Neskatoties uz nopietniem kustību traucējumiem un 5. pakāpes vājdzirdība, viņš ar visiem atradīs kopīgu valodu.

Marekam patīk matemātika, lego, loģiskās datorspēles un ātras mašīnas, Ikdienā Mareks lieto zīmju valodu, ārpus mājām izmanto riteņkrēslu.

Mareks pasaulē nāca pirms laika, 28. grūtniecības nedēļā. Mēnesi pēc dzimšanas Marekam pēkšņi apstājās elpošana, tas atkārtojās arī pēc 10 dienām. Abas reizes tika veikti reanimācijas pasākumi. Smaidīgais puisēns kļuva apātisks, uz mammu vairs nereaģēja, nesmaidīja. Puisēns nevēlās, nestiepās pēc mantiņām, grūti bija iekustināt.

Mareks 4 gadu vecumā sāka celties jau stāvus pie sienas un spēra pirmos nedrošos soļus. Lielāku prieku vecāki nevarēja iedomāties!

Nāca nākamais trieciens. Pēc pārslimotas smagas angīnas zēns vairs nemācēja pat rāpot, par staigāšanu nerunājot. Viņam parādījās kontraktūras ceļu un pēdu locītavās. Nelīdzēja ne vingrošana, ne rehabilitācija. 2010. gadā Marekam tika veikta muskuļu pagarināšanas operācija. Pēc operācijas Mareks atkal iemācījās staigāt ar staiguli. Bet kauli aug ātrāk par muskuļiem. Mareks vairs nevarēja noturēties kājās, ceļos atkal parādījās kontraktūras, pārvietojās pa māju tikai uz ceļiem rāpus.

Mareks apmeklē skolu un lielāko dienas daļu pavada ratiņkrēslā, tāpēc nākas rūpēties, lai mugura no ilgstošas sēdēšanas nedeformētos. 2019. gadā ar ziedotāju palīdzību Mareks tika pie individuāli izgatavotas sēdēšanas sistēmas ratiņkrēslā. Gada laikā Mareks ir strauji izaudzis. Sēdēšanas sistēmai veiktas vairākas korekcijas un turpmāka korekciju veikšana nav iespējama. Straujās augšanas dēļ ratiņkrēsls vairs neatbilst puiša parametriem, tai skaitā sēdēšanas sistēmas turpmākai pielāgošanai. Lai saglabātu Mareka mobilitāti un nepieļautu jaunu deformāciju veidošanos, nepieciešama jauna sēdēšanas sistēma ratiņkrēslam, kas pielāgota atbilstoši Mareka augumam.

Valsts šādus pakalpojumus neapmaksā, bet ģimene pašu spēkiem to nespēj apmaksāt, jo ģimenē vienīgais pelnītājs ir tētis. Kopā nepieciešami 3000 eiro.

Palīdzēsim Marekam!

The Project is placed online on: 02.03.2020

Projekts noslēgts 26.03.2020

Ziedot.lv for donations does not charge any commissions or brokerage fees. All the donated money reaches 100% for its intended purpose. Ziedot.lv administrative costs not covered by your donations.

Other topical projects

Nabadzīgām ģimenēm ar bērniem

Doctor POGA

Draugu stipendija 2020

Stiprini Stipros!

About us

Ziedot.lv is a charity organization founded in 2003 with the mission to channel individual and business donations to people in need. Ziedot.lv is offering a safe, easy and transparent way to support carefully verified and selected charity projects, to follow-up their progress and be sure your donation has reached the goal.


Donation Statistics

This year

339 681.37 €