Seko mums Šodien saziedoti jau 1,831.50 €

Palīdzība Kirila Zjabrikova ģimenei

Kirils ir jauks 14 gadus vecs zēns no Rīgas. Kopš bērnības viņam ir autisms, vidēji smaga garīgā atpalicība, runas attīstības traucējumi, uzvedības traucējumi. Ikdienā zēnam nepieciešama īpaša aprūpe un pieskatīšana viņa funkcionālo un attīstības traucējumu dēļ. Mamma Jūlija viena rūpējas par Kirilu un viņa 5 gadus veco māsiņu.

Neskatoties uz regulāru rehabilitāciju, lai Kirila stāvokli uzlabotu, zēna uzmanība joprojām ir nenoturīga, valoda nepietiekama, komunikācijai ar apkārtējiem sarežģīta, zēns ir nemierīgs un hiperaktīvs. Kirils var pēkšņi skriet prom, vai nokrist zemē kādu negaidītu vai neierastu situāciju dēļ. Arī sabiedriskajā transportā ar zēnu pārvietoties nav iespējams, viņam ir paaugstināta sensorā jūtība. Vizuālie, audiālie, taktilie, telpiskie kairinātāji izraisa nervu sistemas pārslodzi, kā rezultātā viņam var sākties panikas lēkme - viņš var sākt kliegt vai krist zemē. Kirilam ir nepieciešama patstāvīga pieskatīšana gan mājās, gan skolā. Sensorās pārslodzes un apgrūtinatas komunikācijas dēļ, Kirilam ir noteikts saudzējošs skolas apmeklējumu režīms tikai 3 dienas nedēļā. Nesen Kirils iemācījās braukt ar trīsriteni. 

Ģimenei ir savs sargeņģelis – auklīte, kura spēj parūpēties par smagi slimo zēnu un dod mammai iespēju pavadīt laiku ar Kirila māsiņu, aiziet uz veikalu vai pie ārsta. Pagājušajā vasarā, tikai pateicoties auklītes atbalstam, ģimene varēja kopīgi baudīt vasaras priekus pie jūras. Ar diviem bērniem mammai ir grūti iet uz veikalu vai pastaigā, īpaši, pie ūdens. Kirila stāvoklis var negaidīti mainities, tādēļ, labi, ja līdzas ir auklīte, kura var palīdzēt. 

Atlikumā no iepriekš saziedotā 2019. gadam pietiks nepilnu 2 mēnešu auklītes darba apmaksai. Kirila ģimene lūdz arī turpmāk palīdzību dēla aprūpē vismaz vienai dienai nedēļā.  256 eiro, ietverot pašnodarbinātas personas nodokļus, ir maksa par 32 darba stundām ik mēnesi, ko veic auklīte, kas izgājusi speciālo smagi slimu bērnu aprūpes apmācību projekta "Mīļā auklīte" ietvaros, ko īsteno Ziedot.lv un Invalīdu un viņu draugu apvienība "Apeirons".

Palīdzēsim Kirila ģimenei!

 

Projekts ievietots portālā 17.11.2018

Projekts noslēgts 04.12.2019

Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojumiem.

Citi aktuāli projekti

Palīdzība Artim Kaņepam

Palīdzība Maijas Gorbunovas aprūpē

Iespējamā misija

Palīdzība Agatai Tretjakai

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

1 175 002.96 €