Seko mums Šodien saziedoti jau 160.00 €

Palīdzība Irinai Bērziņai

Sirsnīgs paldies visiem ziedotājiem, ziedojumu piesaiste ir noslēgta, jo terapija nedeva vēlamo efektu. 

Irinai no Rīgas ir 49 gadi, viņai ir vīrs un 16 gadus veca meita. Jau 18 gadus Irina strādā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, viņai ļoti patīk savs darbs un draudzīgie kolēģi. Diemžēl smagas, ilgstošas un rezistentas depresijas dēļ, pēdējos divos gados viņa bija spiesta lielāko daļu laika pavadīt mājās ņemot slimības lapu, jo nespēja pastrādāt. Slimības dēļ viņai noteikta 2. grupas invaliditāte.

Ir izmēģinātas dažādas zāļu kombinācijas un psihoterapija, bet nekas vairs nesniedz uzlabošanos. Depresija izpaužas ar ļoti nomāktu garastāvokli, uztveres traucējumiem, garīgo un fizisko nespēku. “Ārā tikpat kā neeju, komunicēju tikai ar tuvākiem radiniekiem. Ļoti uztraucos par to, vai kādreiz spēšu atgriezties savā darbā. Ikdienā izturēt slimības izpausmes palīdz tuvākie cilvēki - meita, vīrs un tēvs. Mierinājumu rodu rokdarbos un savos mīluļos – trīs kaķos. Ļoti vēlos atkal sajusties dzīva, būt vesela mamma un sieva, strādāt un būt noderīga sabiedrībai,” tā par savu situāciju stāsta Irina.

Rīgas Psihiatrijas un narkoloģijas centra ārstu konsīlijs Irinai ir nozīmējis terapijas kursu ar medikamentu Spravato (aktīvā viela esketamīns). Latvijā šīs zāles nav valsts kompensējamo medikamentu sarakstā. Irina iesniegusi pietiekumu Nacionālajā veselības dienestā zāļu individuālajai kompensācija, bet atbilde vēl ir jāgaida. Medikamenta efekts var iestāties jau pēc pirmās vai otrās intranazālās inhalācijas procedūras, kas tiek veiktas Rīgas Psihiatrijas un narkoloģijas centrā stingrā ārstu uzraudzībā.  Tiek plānots, ka gada laikā nepieciešamas 64 Spravato devas, terapijas sākumā piemērojot lielāku devu, kas izmaksā līdz pat 4080,16 eiro pirmajā mēnesī, 2040,08 eiro - otrajā mēnesī, bet sākot ar trešo terapijas mēnesi  – 1020,04 eiro.

Gada laikā nepieciešamā summa Spravato terapijas nodrošināšanai sastāda vismaz 16 320,64 eiro. Terapijas efekts tiks regulāri vērtēts un pārtraukts, ja tiks sasniegta noturīga remisija, vai ka atzīts, ka terapija ir neefektīva vai izraisa nevēlamas blakusparādības. Šīs zāles šobrīd ir Irinas vienīgā cerība, bet ģimenei nav līdzekļu, lai tās iegādātos, tādēļ Irina sirsnīgi lūdz līdzcilvēku palīdzību.

Palīdzēsim Irinai!

Projekts ievietots portālā 02.08.2022

Projekts noslēgts 20.10.2022

Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojuma.

Citi aktuāli projekti

Palīdzība Valdai Tračumai

Atkārtota palīdzība Jekaterinai Ļebedevai

STOPIFY

Uzzināt vairāk

Zobu labošana cilvēkiem ar īpašām vajadzībām

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

411 998.35 €