Seko mums Šodien saziedoti jau 1,362.31 €

Palīdzība Edžum Praškevičam

Sirsnīgs paldies visiem ziedotājiem! Edžum nepieciešamā summa ortozēm ir saziedota.

Sešus gadus vecie dvīņu brālīši Edžus un Toms pasteidzās un piedzima ļoti maziņi - 28.grūtniecības nedēļā. Puisēnu pirmie 5 dzīves mēneši tika pavadīti Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā. Slimnīcā pavadītie mēneši bija ļoti smagi – katra diena bērniem bija cīņa par dzīvību. Edžum tika uzstādīta diagnoze – cerebrālā trieka, spastiska paraparēze. Toma stāvoklis ir vieglāks.

Zēnu vecāki ne mirkli nepadevās un cīnījās par dēlu veselību, lai gan ārstu prognozes bija pesimistiskas. Nodrošinot visas  pieejamās un rekomendētās terapijas, Edžus sāka rāpot, celties kājās un nedaudz staigāt ar rollatoru. Brālītis Toms, neskatoties uz plaušu slimību un kājas deformāciju– skrien, lec, ir ļoti aktīvs bērns. Puisēni mācās viens no otra, palīdz un atbalsta viens otru.

Edžus rehabilitācijas centrā Poga saņēmis 2 intensīvus rehabilitācijas kursus. Pēc saņemtajiem kursiem Edžus var noiet uz ceļiem 10-12 soļus, pieaudzis rumpja muskuļu spēks, līdzsvara reakcijas sēdus, aizsargreakcijas. Uzlabojies pasīvais kustību apjoms ceļu locītavās. Edžus drošāk jūtas uz kājām. Edžus var droši apsēsties uz mazā krēsla un uzrāpties ratiņkrēslā. Šī gada 29.martā Edžum tika veikta kāju fasciomiotomijas operācija.

Pēc ortopēda ieteikuma  Edžum ir nepieciešamas ortozes, kas stabilizēs kājas un atvieglos staigāšanu. Priekšējā atbalsta spiediena potītes pēdas ortozes no akrila sveķiem ar oglekļa armatūru un potītes pēdas pozicionējošu ortozes daļu balsta nodrošināšanai vertikalizējoties. Ortožu kopējās izmaksas ir 2411.82 eiro.

Palīdzēsim Edžum!

Projekts ievietots portālā 03.06.2019

Projekts noslēgts 21.06.2019

Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojumiem.

Citi aktuāli projekti

Draugu stipendija 2020

Ģimenēm ar bērniem invalīdiem

Dakteris Delfīns

Bērna sargeņģelis

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

952 503.91 €