Follow us Today has already donated 2,911.50 €

Palīdzība Edžum Praškevičam

Sirsnīgs paldies visiem ziedotājiem! Edžum nepieciešamā summa ortozēm ir saziedota.

Sešus gadus vecie dvīņu brālīši Edžus un Toms pasteidzās un piedzima ļoti maziņi - 28.grūtniecības nedēļā. Puisēnu pirmie 5 dzīves mēneši tika pavadīti Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā. Slimnīcā pavadītie mēneši bija ļoti smagi – katra diena bērniem bija cīņa par dzīvību. Edžum tika uzstādīta diagnoze – cerebrālā trieka, spastiska paraparēze. Toma stāvoklis ir vieglāks.

Zēnu vecāki ne mirkli nepadevās un cīnījās par dēlu veselību, lai gan ārstu prognozes bija pesimistiskas. Nodrošinot visas  pieejamās un rekomendētās terapijas, Edžus sāka rāpot, celties kājās un nedaudz staigāt ar rollatoru. Brālītis Toms, neskatoties uz plaušu slimību un kājas deformāciju– skrien, lec, ir ļoti aktīvs bērns. Puisēni mācās viens no otra, palīdz un atbalsta viens otru.

Edžus rehabilitācijas centrā Poga saņēmis 2 intensīvus rehabilitācijas kursus. Pēc saņemtajiem kursiem Edžus var noiet uz ceļiem 10-12 soļus, pieaudzis rumpja muskuļu spēks, līdzsvara reakcijas sēdus, aizsargreakcijas. Uzlabojies pasīvais kustību apjoms ceļu locītavās. Edžus drošāk jūtas uz kājām. Edžus var droši apsēsties uz mazā krēsla un uzrāpties ratiņkrēslā. Šī gada 29.martā Edžum tika veikta kāju fasciomiotomijas operācija.

Pēc ortopēda ieteikuma  Edžum ir nepieciešamas ortozes, kas stabilizēs kājas un atvieglos staigāšanu. Priekšējā atbalsta spiediena potītes pēdas ortozes no akrila sveķiem ar oglekļa armatūru un potītes pēdas pozicionējošu ortozes daļu balsta nodrošināšanai vertikalizējoties. Ortožu kopējās izmaksas ir 2411.82 eiro.

Palīdzēsim Edžum!

The Project is placed online on: 03.06.2019

Projekts noslēgts 21.06.2019

Ziedot.lv for donations does not charge any commissions or brokerage fees. All the donated money reaches 100% for its intended purpose. Ziedot.lv administrative costs not covered by your donations.

Other topical projects

Mazajiem pacientiem SUPERVAROŅA TĒRPS

Families with children who have impairments

Doctor POGA

Support special children!

About us

Ziedot.lv is a charity organization founded in 2003 with the mission to channel individual and business donations to people in need. Ziedot.lv is offering a safe, easy and transparent way to support carefully verified and selected charity projects, to follow-up their progress and be sure your donation has reached the goal.


Donation Statistics

This year

805 480.86 €