Seko mums Šodien saziedoti jau 396.00 €

Palīdzība Dmitrija un Vadima Maikovu aprūpē

1.janvārī savu 18. dzimšanu dienu sagaidīs dvīņi Dmitrijs un Vadims Maikovi. Lai arī puiši jau ir pieauguši, rūpes par viņiem vēl aizvien ir kā par mazuļiem. Dvīņi piedzima priekšlaikus, grūtniecības 29. nedēļā, ar svaru 1,200 un 1,250 kg. Mazulīši pirmos 2 dzīves mēnešus pavadīja slimnīcas intensīvās terapijas nodaļā. Sasniedzot gada vecumu, ārsti apstiprināja, ka puisēniem ir bērnu cerebrālā trieka. Pateicoties regulārai rehabilitācijai, puišu stāvoklis ir uzlabojies, bet tomēr puiši nestaigā, nesēž, nespēj paši sevi aprūpēt. Neskatoties uz kustību  traucējumiem, zēniem ir ļoti liela interese par apkārtējo pasauli. Viņi mīl dziedāt karaoke, spēlēties ar mašīnām, klausīties pasakas un dzejoļus.

Dvīņu mammai ir dubulta slodze,  taču tā ir vēl ievērojami lielāka, kad jāaprūpē smagi slimi bērni. Arī šajā vecumā puišiem nepieciešama palīdzība un aprūpe 24 stundas diennaktī. Ikdienā par bērniem rūpējas mamma, tētis strādā maiņu darbu, sanāk arī naktsmaiņas. Ģimenē aug arī 9 gadus veca māsiņa Viktorija. Ģimene dzīvo Daugavpilī. 

“Mēs aprūpējam bērnus gan dienā barojot, mazgājot, ģērbjot, gan naktī pagriežot bērnus no viena sāna uz otru, lai neveidotos izgulējumi. Tam vajadzīgi divi cilveki. Bieži pienāk brīdis, kad liekas, ka spēku vairs nav un tad palīgā nāk auklīte Olga, kura mūsu ģimenē ir kā sargeņģelis, jo mums ir vajadzīgs kāds brīdis atelpai. Bērni viņai ir ļoti pieķērušies un nepaliek ne ar vienu citu. Auklītes palīdzība ir ļāvusi mūsu ģimenei atviegloti uzelpot”, stāsta mamma Jekaterina.

Ar auklītes palīdzību bērni tiek pastaigāties, ģimene var apmeklēt pasākumus ar visiem bērniem kopā.  Auklītes palīdzība noder apmeklējot  ārstus un fizioterapiju, ko mamma viena nespēj izdarīt. Pateicoties auklītes palīdzībai, mamma ikdienā var iziet uz veikalu, apmeklēt ārstu un doties citās darīšanās, aizvest mazo māsu uz skolu un pulciņiem. 

512 eiro, ietverot pašnodarbinātas personas nodokļus, ir maksa par 64 darba stundām ik mēnesi, ko veic auklīte, kas izgājusi speciālo smagi slimu bērnu aprūpes apmācību projekta "Mīļā auklīte" ietvaros, ko īsteno Ziedot.lv un Invalīdu un viņu draugu apvienība "Apeirons". 

Palīdzēsim Dmitrijam un Vadimam! 

Projekts ievietots portālā 15.12.2019

Projekts noslēgts 06.01.2020

Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojumiem.

Citi aktuāli projekti

Mazajiem pacientiem SUPERVAROŅA TĒRPS

Palīdzība dzīvniekiem

Namiņš bērniem

Suns- vairāk kā draugs

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

956 983.41 €