Seko mums Šodien saziedoti jau 1,829.00 €

Palīdzība Dārtas un Riharda Ozoliņu aprūpē

Dārta un Rihards ir brālis un māsa. Diemžēl abi kopš bērnības sadzīvo ar smagām diagnozēm, rūpes par abiem bērniem uzņēmusies mamma.  Viņa, neskatoties un visām grūtībām un pārdzīvojumiem, rūpes par bērniem spējusi savienot ar savu sirdslietu – mūziku. Dārtas un Riharda mamma ir Biruta Ozoliņa - koklētāja, dziedātāja, tautas mūziķe un klavierspēles pedagoģe, vairāku latviešu folkloras albumu autore, muzicējusi grupās Patina un Iļģi.

Dārtai ir 30 gadi, viņai ir garīgās attīstības traucējumi, kustību un vielmaiņas traucējumi. Ir bijuši ilgstoši periodi, kad ik mēnesi notika smagas epilepsijas lēkmes, regulāri tikai ievietota intensīvas terapijas nodaļā. Pateicoties labi piemeklētiem un regulāri lietotiem medikamentiem, lēkmes nav bijušas nu jau 3 gadus. Viņai vāji attīstīta runa, viņa nelasa, neraksta, neorientējas vidē un situācijās bez atbalsta. Visas ikdienas darbības veic ar atbalstu un atgādinājumu - ēšana, nomazgāšanās, apģērbšanās, medikamentu lietošana.

Rihardam ir 27 gadi, CNS bojājums, iedzimta aizkuņģa dziedzera disfunkcija, puisis viena gada vecumā pārcieta operāciju Frankfurtes bērnu klīnikā. Puisim ir kustību traucējumi, pārvietojas ar ratiņkrēslu, viņš nerunā, nelasa, saprot tikai pavisam vienkāršas lietas.

Ikdienā bērni var apmeklēt dienas centru, bet mamma strādā kā klavierspēles skolotāja. Bet faktiski mammai nav nevienas brīvdienas, nerunājot par laiku sev, teātra vai koncerta apmeklējumu. Viņa pat nevar atļauties saslimt, jo bērni nesaprot to un pieprasa, lai viss notiek kā parasti. Tikpat sarežģīti ir arī tādās situācijās, kad kādam no bērniem jādodas pie ārsta vai pat jāpaliek slimnīcā. Tāpat visai bieži ir situācijas, kad mammai Birutai jāstrādā pie saviem mūzikas projektiem, ierakstiem studijā, jāuzstājas koncertos, tad bieži nācies saskarties, ka palīgu ir grūti atrast, bet bērnus vienus atstāt nevar. Mammai palīdzība noderētu arī dodoties pastaigās ar abiem vai apmeklējot kādu kultūras pasākumu, jo pēdējā laikā šīs iemīļotās izklaides izpalika, aprobežojoties ar pasēdēšanu mājas pagalmā.

Dārtas un Riharda mamma lūdz palīdzību bērnu aprūpē vismaz uz dažām stundām nedēļā. 256 eiro, ietverot pašnodarbinātas personas nodokļus, ir maksa par 32 darba stundām ik mēnesi, ko veic auklīte, kas izgājusi speciālo smagi slimu bērnu aprūpes apmācību projekta "Mīļā auklīte" ietvaros, ko īsteno Ziedot.lv un Invalīdu un viņu draugu apvienība "Apeirons".

Palīdzēsim Dārtas un Riharda ģimenei!

Projekts ievietots portālā 05.05.2020

Projekts noslēgts 27.05.2020

Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojumiem.

Citi aktuāli projekti

Atbalsti rūpju bērniņus!

Palīdzi bērniem staigāt!

Dakteris POGA

Ģimenēm ar bērniem invalīdiem

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

724 248.05 €