Seko mums Šodien saziedoti jau 80.00 €

Palīdzība Arttu Mikael Airiainen

13.09.2022. Arttu ir devies mūžībā. Izsakām visdziļāko līdzjūtību ģimenei un draugiem. 

Arttu ir soms, kas jau 25 gadus dzīvo Latvijā, brīvi runā latviešu valodā. Arttu Latvijā ir strādājis dažādos somu uzņēmumos. Dzīve viņu nav saudzējusi. Pirms pieciem gadiem traģiskā autoavārijā dzīvību zaudēja viņa sieva. Tas bija smags pārdzīvojums, kad bez mammas palika 10, 15 un 16 gadus vecie Arttu bērni. "Kad iepazināmies viņš bija bēdu sagrauts cilvēks, pamazām, lēnām sāka atgriezties dzīves prieks. Izveidojām ģimeni, man pašai ir divi bērni, tagad mums kopā ir pieci bērni, vecākie jau studē augstskolās, jaunākie abi mācās 9.klasē. Arttu ir mūsu ģimenes galvenais apgādnieks, pozitīvākais un jaukākais cilvēks, kādu savā dzīvē esmu satikusi," stāsta Arttu sieva Laila. 

Taču drīz nāca nākamais likteņa trieciens. Šīs vasaras beigās Arttu sajuta sāpes mugurā, pamanīja svara zudumu. Sākās vizītes pa ārstu kabinetiem, fizioterapija, izmeklējumi, līdz novembra vidū tika paziņota diagnoze - aizkuņģa dziedzera audzējs. "Visa ģimene bija tādā stāvoklī, ko nevaru pat aprakstīt. Protams, visgrūtāk to pārdzīvot bija Arttu bērniem. Pirms 5 gadiem zaudējuši mammu, tagad saņem tādu ziņu par tēti. No savas puses solīju, ka darīšu visu iespējamo, lai tētis izveseļotos. Kad tikāmies ar onkologu, tad tur bez nekāda entuziasma ieteica kaut kad uztaisīt biopsiju, lai mēģinātu atrast vajadzīgo ķīmiju ārstēšanai. Sapratu, ka tur mēs esam kārtējais pacients ar diagnozi, kur viss notiek bez steigas. Sapratu, ka jārīkojas ātri, sāku sūtīt pa visām iespējamām ārvalstu klīnikām vēstules ar diagnozi un lūgumu pēc iespējām palīdzēt. Atsaucās daudzi, bet ar piebildi, ka Covid laikā varēs uzņemt tikai februārī. Biju jau tādā izmisumā, ka nespēju pat noticēt, kad atsūtīja apstiprinājumu Hallwang klīnika un jau 22.novembrī tikām laipni tur uzņemti. Jau pirmajā dienā tika noņemtas visas iespējamās analīzes, nākošajā dienā tika veikta biopsija," stāsta Laila. Par līdzšinējo izmeklēšanu un ārstēšanu ir ieguldīti ievērojami ģimenes līdzekļi.

Šobrīd nozīmētas 3 vizītes Hallwang klīnikā janvārī un februārī. Katra vizīte izmaksā 30797,20 eiro. Papildus nepieciešama ārstēšana ar Keytruda ik pēc 3 nedēļām 4063,24 eiro apmērā vismaz 6 mēnešu garumā, kopā 36569,16 eiro. 128 960,76 eiro ir tikai daļa no tām izmaksām, kas šobrīd ir zināmas, taču Vācijas klīnika norāda, ka priekšā ir ilgtošs ārstēšanās process, iespējams pat 2 gadu garumā. "Arttu ir ļoti aktīvs cilvēks, kas patiešām mīl dzīvi un negrasās padoties šai diagnozei. Visus iespējamos līdzekļus tērējām Arttu veselības uzlabošanai, bet pieci bērni arī ir jāskolo un jābaro. Mūsu tagadējās finansiālās iespējas uz doto mirkli ir izsmeltas. Tā nu vēršos pie līdzcilvēkiem un no sirds lūdzu jūsu palīdzību," atklāj Arttu sieva Laila un lūdz līdzcilvēku palīdzību.

Palīdzēsim Arttu! 

 

Projekts ievietots portālā 20.12.2021

Projekts noslēgts 13.09.2022

Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojuma.

Citi aktuāli projekti

Palīdzība Raivim Mitrošenko

Rūpju bērnu māmiņām

Palīdzi mazulīšiem izaugt!

Siltas maltītes ukraiņu karavīriem frontē

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

9 672 065.08 €