Seko mums Šodien saziedoti jau 881.76 €

Palīdzība Ancei Keitai Jēkabsonei

Ance ir ļoti gaidīts bērniņš. Grūtniecība un dzemdības noritēja bez sarežģījumiem. Līdz 8. dzīves mēnesim meitenīte attīstījās atbilstoši vecumam, taču tad attīstība pēkšņi apstājās, meitenīte visu laiku bija sagurusi un neaktīva. Ance nestaigāja, neizrunāja skaņas, bija skaidri redzama ķermeņa asimetrija. Veicot izmeklējumus, nekādas ģenētiskas izmaiņas netika konstatētas. Tika noteikta neskaidras izcelsmes psihomotorās attīstības aizture sakarā ar agrīnu centrālās nervu sistēmas bojājumu, kā arī koordinācijas un valodas attīstības aizture.

Lai palīdzētu meitiņai, vecāki uzsāka intensīvus rehabilitācijas pasākumus, kas arī deva rezultātus. Divu gadu vecumā Ance beidzot sāka staigāt un attīstījās valoda. Visus šos gadus vecāki ir ļoti daudz ieguldījuši Ances attīstībā. Pagājušā gada janvārī meitenei tika atklāta ilgi meklētā diagnoze – iedzimti glikozilācijas traucējumi, 1c tips. Tā ir reta vielmaiņas slimība, kas izraisa dažādu orgānu funkciju nepietiekamību, tai skaitā nervu sistēmas, muskuļu un gastrointestinālā trakta problēmas. Šai slimībai nav specifiskas ārstēšanas.

Pašlaik Ancei Keitai ir desmit gadi. Ance ir smaidīga un jauka meitene, plaukstošs zieds mammas rokās. Meitene ir iemācījusies noturēt ilgāk uzmanību, spēj uzklausīt rīkojumus. Ancei Keitai patīk iesaistīties spēlēs, līdzdarboties. Viņa māk nosaukt ciparus līdz 10, atpazīst burtus, meklē vārdus, kas ar konkrētu burtu sākas. Veroties bilžu grāmatās, pēc tā, ko redz, viņa stāsta stāstus. Ancei ļoti patīk dziedāt, krāsot ar krāsainajiem zīmuļiem un flomāsteriem. Taču ceļš līdz šim brīdim nav bijis viegls un arī uz priekšu prasīs daudz rūpju no vecāku puses un Ances Keitas piepūli.

Meitene regulāri saņem rehabilitāciju, apmeklē logopēdu, fizioterapeitu, ergoterapeitu, Montesori nodarbības un osteopātu. Ancei ir nepieciešams turpināt šīs nodarbības, lai veicinātu attīstību, lai meitene spētu parūpēties par sevi patstāvīgi un nākotnē varētu iekļauties sabiedrībā. Diemžēl ne visas terapijas ir valsts apmaksātas un daļa prasa lielus līdzekļus no ģimenes budžeta, tādēļ Ances vecāki lūdz ziedotāju palīdzību, lai meitene varētu saņemt:

  • Montesori nodarbības, 96 nodarbības x 25 eiro – 2400 eiro;
  • audiologopēds, 96 nodarbības x 25 eiro – 2400 eiro;
  • ergoterapeits, 54 nodarbības x 25 eiro – 1350 eiro;
  • fizioterapija, 96 nodarbības x 20 eiro – 1920 eiro;
  • osteopāts, 12 apmeklējumi x 60 eiro – 720 eiro.

Kopā nepieciešami 8790 eiro.

Ances Keitas ģimenes stipro stāstu lasiet DELFI.

Palīdzēsim Ancei Keitai!

 

Projekts ievietots portālā 09.10.2019

Projekts noslēgts 14.01.2020

Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojumiem.

Citi aktuāli projekti

Dakteris POGA

Mazo sirsniņu cerības

Ģimenēm ar bērniem invalīdiem

Piepildi bērniņa sapni!

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

1 183 090.63 €