Seko mums Šodien saziedoti jau 2,202.75 €

Palīdzēsim trūcīgiem sirmgalvjiem!

Latvijā ir simtiem veco ļaužu, kuriem materiālais stāvoklis ir neapskaužams – pēc īres, komunālo maksājumu nomaksas un zāļu iegādes, ēšanai daudz kas pāri vairs nepaliek. Un tad palīdzība, kaut neliela, ir ļoti būtiska.

Kristapa Upelnieka fonda aprūpē ir vairāk nekā 100 vecu, vientuļu cilvēku vai invalīdu, kuriem tiek sniegta palīdzība gan ar nelieliem materiāliem pabalstiem (vidēji 15 lati mēnesī) pārtikas iegādei, gan vienreizējiem pabalstiem sevišķai vajadzībai, gan pilnībā vai daļēji samaksājot šiem cilvēkiem ārstu parakstītās zāles (līdz 40 latiem mēnesī), stomatoloģiskos un oftalmoloģiskos pakalpojumus, un dažkārt, arī slimnīcas rēķinus. Vecie ļaudis var saņemt arī vienreizēju pabalstu malkas iegādei (vidēji 30 lati gadā).

Fonda brīvprātīgie darbinieki apmeklē savus aprūpējamos mājās un dažkārt tie ir vienīgie ciemiņi, kas šos ļaudis apmeklē. Tādēļ palīdzība nav mērāma tikai naudā. Veci cilvēki bieži vien jūtas atstumti, pamesti, nevienam nevajadzīgi, un tad dažkārt kāds labs vārds, kāds apmeklējums, kāda neliela dāvaniņa, kāds kartupeļu maiss ziemas krājumiem ir tie, kas neļauj cilvēkam grimt depresijā un izmisumā.

Kristapa Upelnieka fonds aprūpē vairāk kā 100 cilvēkus Rīgā, Talsu rajonā un Latgalē. Mēnesī palīdzībai tiek izlietoti vidēji 2000 – 2500 latu. Ja naudas būtu vairāk, fonds palīdzību sniegtu arī vēl citiem trūcīgajiem sirmgalvjiem.

Neatstāsim vientuļus un dziļā trūkumā mūsu sabiedrības sirmgalvjus! Palīdzēsim viņiem vecumdienas pavadīt cilvēka cienīgi un palīdzēsim ar saviem ziedojumiem!

Ko sasniegsim ar šo projektu: Ziedojot vismaz 25 latus, vismaz viens vientuļš un trūcīgs sirmgalvis mēnesī saņems palīdzību pārtikas un zāļu iegādei.

Projekta īstenotājs: Kristapa Upelnieka fonds, kas savu darbību Latvijā uzsāka jau 1991.gadā pēc ASV dzīvojošās Laumas Upelnieks – Katis ierosmes un par viņas personiskajiem līdzekļiem. Fonds izveidots, godinot 1944.gada 20.novembrī nošautā ģenerāļa Kureļa grupas štāba priekšnieka, kapteiņa Kristapa Upelnieka piemiņu. Līdz šim ziedojumus vecu ļaužu atbalstam fonds saņēma no ārvalstīs dzīvojošo latviešu un viņu organizāciju ziedojumiem.

Projekta draugi: a/s Parex bankas darbinieki un klienti.

Projekts ievietots portālā 13.03.2008., pēdējās izmaiņas 31.12.2011.

Projekts ievietots portālā 24.11.2014

Projekts noslēgts 16.03.2017

Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojumiem.

Citi aktuāli projekti

Dakteris POGA

Palīdzība Ingunai Laucei

Palīdzība Dāvim Cēsniekam

Palīdzība Mārim Pavāram

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

1 056 261.69 €