Seko mums Šodien saziedoti jau 73.93 €

Paēdušai Latvijai (2012)

Projekta "Paēdušai Latvijai" atskaites atrodas šeit.

Pēc Centrālās statistikas biroja datiem uz 2012.gada janvāri vienam cilvēkam mēnesī nepieciešami vismaz 173 lati, lai nodrošinātu sevi ar visām nepieciešamajām precēm un pakalpojumiem. No šīs summas vidēji 30% tiek tērēti, lai iegādātos pārtiku.

Viena ceturtā daļa Latvijas strādājošo saņem valsts noteikto minimālo algu 200 latus. Ja ģimenē ir divi bērni un divi pieaugušie, katrs no pieaugušajiem strādā un saņem valsts minimālo algu 200, tad šādai ģimenei uz vienu ģimenes locekli, ēdot trīs reizes dienā, vienai ēdienreizei vienam ģimenes loceklim var tērēt tikai 27 santīmus. Skumīgi, bet šajās ģimenēs bieži vien bērni siltu ēdienu saņem tikai reizi dienā skolā, jo naudas trūkuma dēļ vecāki nespēj pagatavot siltu maltīti mājās.

Katrs mazākais kārums šiem bērnam ir svētki, ko izdodas piedzīvot retajās vecāku algas dienās un vasarā, kad ir mazāki komunālie maksājumi. Ir daudzi vecāki, kuri cenšas un strādā nevis stāv pie sociālo dienestu durvīm un dzīvo no pabalstiem. Viņi tic, ka reiz ģimenes stāvoklis uzlabosies un viņi spēs pilnvērtīgi pabarot savus bērnus.

Lai palīdzētu tiem, kam pietrūkst ikdienas iztikai, Latvijas Samariešu apvienība sadarbībā ar Ziedot.lv aicina palīdzēt, ziedojot labdarības projektam „Paēdušai Latvijai”.

Pārtikas banka „Paēdušai Latvijai” reizi mēnesī izsniedz pārtikas pakas izsalkušajiem. Vienas pārtikas pakas izmaksas nepārsniedz 6 latus. Pakas saturs- kviešu milti, manna, cukurs, makaroni, šķeltie zirņi, rīsi, grūbu putraimi, miežu putraimi, vistas buljons, iebiezināts piena produkts ar cukuru, sautētas cūkgaļas konservi, augu eļļa. Pārtikas pakas saturs tika veidots tā, lai ģimene varētu sagatavot pilnvērtīgāku ikdienas maltīti.

Pārtikas pakas var saņemt ģimenes ar bērniem un cilvēki, kuriem dažādu iemeslu dēļ atteikta pašvaldības vai Eiropas Savienības palīdzība, kā arī invalīdi, pensionāri un cilvēki, kurus pēkšņi piemeklējusi nelaime.

Palīdzība tiek sniegta visā Latvijā, sadarbojoties ar labdarības organizācijām reģionos un pašvaldību sociālajiem dienestiem. Lai saņemtu palīdzību ir, jāaizpilda Paēdušai Latvijai pieteikuma anketa. Katrs anketas iesūtītājs tiks izvērtēts individuāli sazinoties ar pašvaldības sociālo dienestu.

Pārtikas bankas „Paēdušai Latvijai” projektu organizē Latvijas Samariešu apvienība kopā ar labdarības portālu Ziedot.lv, A/S „Swedbank, veikalu tīklu „Maxima”, VAS „Latvijas Valsts Meži”, reklāmas aģentūru DDB un Sorosa Fonds Latvija.

Ziedot iespējams arī zvanot uz labdarības tālruni 90006488 (Ls 1).

Vairāk par pārtikas banku „Paēdušai Latvijai” lasiet www.paedusailatvijai.lv vai rakstiet

Atskaites par 2011.gadu pieejamas: http://www.ziedot.lv/lv/report/968

Paldies visiem ziedotājiem!

Projekts portālā ievietots 01.01.2012.

Projekts ievietots portālā 24.11.2014

Projekts noslēgts 16.03.2017

Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojumiem.

Citi aktuāli projekti

Bērnu rehabilitācija Latvijā

Mazajām sirsniņām Vidzemē

Rūpju bērnu māmiņām

Nabadzīgām ģimenēm ar bērniem

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

812 360.53 €