Seko mums Šodien saziedoti jau 3,472.12 €

Namiņš bērniem 2014

Auces krīzes centrā „Namiņš” katru dienu bez maksas pie pusdienām,  launaga  un apģērba tiek vairāki desmiti mazo aucenieku. Tie ir bērni, kuri nāk no maznodrošinātām  daudzbērnu ģimenēm.

Šīs ģimenes maznodrošināto un līdz ar to nelabvēlīgo ģimeņu statusā, nonākušas tikai pateicoties pašreizējai ekonomiskajai situācijai valstī. Kā lai nodrošina ar visu nepieciešamo savu ģimeni 9 bērnu tēvs, ja 7 no viņiem apmeklē skolu, bet pats, strādājot kā traktorists, saņem minimālo algu, kamēr māte kopj mājas soli un pieskata mazākos brāļus un māsas?

Bērni laukos aug bez pilnvērtīga uztura, nesaņemot nepietiekošu medicīnisko aprūpi, trūkstot apģērbam un apaviem. Vecāki nespēj iegādāties skolai vajadzīgos mācību līdzekļus un sezonai atbilstošos apavus.

Auces krīzes centrā „Namiņš” bērni tiek ne tikai pabaroti, bet arī apģērbti un nodarbināti."Namiņam" ir dārzs, kurā bērni pieaugušo vadībā strādā vasarās un audzē dārzeņus savām pusdienām. „Namiņa” bērniem ir iespējas divas reizes dienā paēst (pusdienas un launags), viņi saņem vajadzīgo apģērbu, apavus, mācību līdzekļus. „Namiņā” darbojas kristīgās mācības, rokdarbu un zīmēšanas pulciņi. Audzēkņiem ir iespēja skolotāja vadībā spēlēt galda tenisu un novusu, viņu rīcībā ir arī citas galda spēles. Reizi nedēļā notiek deju grupas mēģinājumi, gatavojoties svētkiem, bērni mācās dziesmas, darbojas leļļu teātris. Skatītāju vērtējumam nodotas jau divas ludziņas.

„Namiņa” bērni kopā ar klašu kolektīviem nepiedalās izbraukumos, jo vecāki nespēj segt izdevumus. Līdz ar to „Namiņa” kolektīvs cenšas noorganizēt divas reizes mācību gada laikā audzēkņu ekskursijas, apmeklējot galvaspilsētas teātrus, muzejus, ceļojot pa Latviju.

Puse no bērniem, kuri apmeklē" Namiņu", ir ar dažādu pakāpju attīstības traucējumiem, kuri izveidojušies nepietiekama uztura, uzmanības un vecāku rūpju trūkuma rezultātā.

Lai " Namiņu" uzturētu, to darbinieki piesaistījuši finansējumu no ziedotājiem pašu valstī   un ārzemju  fondiem, kā arī saņēmuši ziedotāju un brīvprātīgo palīdzību. Tomēr "Namiņa" ikdienas vajadzību nodrošināšanai līdzekļu nepietiek, jo katru dienu jāpabaro ap 60 mazo centra iemītnieku, tie jāsagatavo skolas gaitām, bērniem jāsniedz nepieciešamā medicīniskā palīdzība.

Lai krīzes centrs sekmīgi darbotos, tam mēnesī nepieciešami aptuveni 734 eiro, kuru segšanai Namiņa vadība un iemītnieki ļoti cer uz ziedotāju atbalstu! Ziedojot 16 EUR, Jūs nodrošināsiet vienam bērnam mēneša uzturēšanos krīzes centrā „Namiņš”!

Projekta īstenotājs ir Auces latviešu biedrības Krīzes centrs „Namiņš”, kurš kopš 1998.gada darbojas, lai palīdzētu bērniem no nelabvēlīgām ģimenēm, nodrošinot bērnu ēdināšanu humānajā virtuvē, brīvā laika organizēšanu, dārzeņu audzēšanu bērnu ēdināšanai un apģērbu sadali humānajā apģērbu noliktavā.

Lai Krīzes centrs „Namiņš” sekmīgi gadu darbotos, ir nepieciešami 6 600 EUR.

Projekts ievietots portālā 13.03.2014

Projekts noslēgts 31.12.2014

Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojumiem.

Citi aktuāli projekti

Atkārtota palīdzība Arturam Mūrniekam

Mūsu smaids ir mūsu spēks

Palīdzība Valteram Salmiņam

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

1 616 818.66 €