Seko mums Šodien saziedoti jau 3,224.12 €

Mīļā auklīte

Latvijā ir vairāki tūkstoši ģimeņu, kurās aug bērni invalīdi. Šo bērnu vecāki nav atteikušies no saviem bērniem un nav nodevuši tos valsts aprūpē (bērnu namos un vēlāk pansionātos), bet paši uzņēmušies rūpes un atbildību par viņiem. Šie bērni ir gan ar kustību traucējumiem – no vieglām komplikācijām, kad bērns staigā nekoordinēti, līdz smagiem invaliditātes gadījumiem, kad bērns nemāk staigāt vai pat sēdēt. Turklāt fiziskas invaliditātes gadījumā intelekts un emocionālā attīstība parasti ir saglabājusies, tādēļ šo bērnu atdošana bērnu namiem ir traģēdija gan vecākiem, gan bērniem.

Otra bērnu invalīdu grupa ir bērniņi ar intelektuālās attīstības traucējumiem, kuru aprūpe arī ir īpaši smaga. Šos bērnus, kā arī bērnus ar smagiem kustību traucējumiem, vecāki nevar atstāt vienus pat uz neilgu brīdi.

Parasti šādā situācijās viens no vecākiem nevar strādāt, jo visu laiku jābūt kopā ar slimo bērnu. Daudzas no šīm ģimenēm ir nepilnas, kur bērnus audzina viena pati mamma. Sāpīga problēma ir arī slimo bērnu ģimeņu veselie bērni, kuriem mamma vienkārši fiziski nespēj veltīt nepieciešamo uzmanību.

No valsts atbalsts vecākam, kurš kopj bērnu invalīdu, 2007.gadā ir tikai 50 lati mēnesī, no 2008. gada tie ir 150 lati mēnesī. Parasti šī nauda tiek izlietota pašām nepieciešamākajām lietām – zālēm, pārtikai.

Māmiņas atzīst - viena no galvenajām problēmām ir, ka šos bērnus nevar atstāt vienus ne uz brīdi pat 10 vai 15 gadu vecumā. Ja ģimenē šādu bērnu audzina viena pati mamma un nav radinieku, kas varētu māmiņai palīdzēt, tad mamma ar bērnu ir 24 stundas diennaktī. Savukārt, algot auklīti nestrādājoša mamma parasti nevar atļauties. Nereti vecāki nonāk līdz izmisuma situācijai, kad zūd spēki, jo nav jūtama palīdzība no valsts vai pašvaldības, un apsver iespēju atdot bērnu valsts aprūpē.

Ko sasniegsim ar šo programmu: Palīdzības programma „Mīļā auklīte” paredz dotētu auklīšu dienestu, kas ar 2008.gadu ļaus slimo bērnu vecākiem pretendēt uz daļēji dotētas auklītes pakalpojumiem vismaz vienu dienu nedēļā. Šo laiku mamma var izmantot pēc saviem ieskatiem – apmeklēt savu ārstu, doties kaut kur kopā ar ģimenes veselo bērnu, vai darīt citas lietas, kuras kopā ar bērnu invalīdu nav paveicamas.

Vienas auklītes izmaksas dienā ar visiem nodokļiem ir 36,32 LVL (ieskaitot sociālo un ienākumi nodokli, samaksa uz „rokas”- 2,5 LVL stundā jeb 20 lati dienā) un viena auklītes slodze varētu palīdzēt 5 bērniem. Vecākiem par šo auklīšu izmantošanu būs jāmaksā, 0,25 LVL stundā, lai veidotos līdzmaksājums un atbildība par auklītes pakalpojumu izmantošanu.

Auklīšu palīdzības dienests ar 2008.gadu darbosies visā Latvijā un palīdzību saņēmušo ģimeņu skaits būs atkarīgs no pieejamā finansējuma. Auklītes pirms darba tiks īpaši apmācītas, visas darbības laikā kontrolētas un tālākizglītotas.

Projekta īstenotājs: portāls Ziedot.lv

Projekts ievietots portālā 26.11.2007

Projekts ievietots portālā 22.11.2014

Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojumiem.

Citi aktuāli projekti

Palīdzība Anastasijai Romančukai

Palīdzi Pogai izaugt!

Palīdzēsim izglābt dzīvības!

Rūpju bērnu māmiņām

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

1 616 570.66 €