Seko mums Šodien saziedoti jau 3,199.50 €

Mazi solīši pretī lielajai dzīvei

Kopš bērna dzimšanas vecāki ar lielu prieku un aizrautību gaida, kad viņu mazais pirmo reizi pasmaidīs, pacels galviņu, sāks rāpot un spert savus pirmos solīšus. Diemžēl vecākiem, kuru bērniņš piedzimis ar kustību traucējumiem, dažas no šīm pirmajām reizēm tiek gaidītas pat vairākus gadus vai tā arī nepienāk. Katra jauna kustība un iemaņa nāk caur lielu cīņu, apņēmību un darbu gan pašam mazajam, gan viņa vecākiem. Parasti tas nozīmē regulārus terapeitu, ārstu apmeklējumus un operācijas, pēc kurām jau apgūtās iemaņas ir jāmācās no jauna. 

Lai bērniem nodrošinātu iespējami labāko un atbilstošāko terapiju, centrs POGA ar ziedotāju atbalstu 2022.gadā ir iegādājies inovatīvu gaitas un līdzsvara treniņa iekārtu Rysen. Bērni, kuri nekad nav nostājušies uz savām kājām, ar Rysen atbalstu spēj piecelties no ratiņkrēsla un sajust to, ko mēs ikdienā uzskatām par pašsaprotamu – staigāt. Rysen sistēma ļauj attīstīt pareizu gaitu, nodrošinot ķermeņa svara atbalstu neierobežotai kustību brīvībai. Jaunā trīsdimensiju ķermeņa balsta iekares sistēma nodrošina gaitas un līdzsvara terapiju brīvā telpā – bērns mācās staigāt, ejot pa telpu uz priekšu, sāniem, pieliekties vai palēkties. Līdz šim lietotās gaitas treniņa tehnoloģijas pārsvarā ir stacionāri gaitas roboti, kur gaita tiek trenēta, ejot uz vietas. Bērniem ar gaitas traucējumiem RYSEN iekārta sniedz nebijušu kustību brīvību un izcilu terapiju. RYSEN atbalsta dažādas aktivitātes, piemēram, piecelšanos un apsēšanos, līdzsvara treniņu, iešanu pāri šķēršļiem un brīvu staigāšanu.

Sistēma ir pielāgojama katram bērnam individuāli, nodrošinot tieši viņam nepieciešamo atbalstu. Turklāt sistēmai ir vairākas drošības funkcijas, kas neļauj nokrist vai ietriekties sienā, tādējādi pasargājot mazo pacientu, dodot tik ļoti nepieciešamo drošības sajūtu. Vienlaikus- speciālistam nav nepieciešams turēt bērnu, kas dod iespēju paplašināt rehabilitācijas iespējas un kopā ar mazajiem uzspēlēt futbolu vai basketbolu. 

Vienas Rysen nodarbības cena ir 45 eiro. Viena rehabilitācijas kursa laikā bērnam nepieciešamas līdz pat 15 šādām nodarbībām. Atbalstīsim POGAS mazos pacientus, palīdzot viņiem spert solīšus pretī lielajai dzīvei! 

Projekts ievietots portālā 06.10.2022

Projekts noslēgts 01.01.2023

Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojuma.

Citi aktuāli projekti

Skolas autobusi Ukrainas bērniem

Palīdzība Artim Miglānam

Ģimenēm ar bērniem invalīdiem

Rūpju bērnu māmiņām

Par mums

Ziedot.lv ir labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2003.gada, sniedzot iespēju privātpersonām un uzņēmumiem palīdzēt līdzcilvēkiem. Ziedot.lv piedāvā ērti un droši ziedot rūpīgi izraudzītiem un pārbaudītiem labdarības projektiem, sekot līdzi projektu virzībai un būt pārliecinātiem, ka ziedojums sasniegs mērķi.


Ziedojumu statistika

Šogad

3 131 581.41 €